Cool edit 2.0 pro

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
volask
Posts: 68
Joined: 22 Aug 2005, 21:24
Location: Suislepa

Cool edit 2.0 pro

Post by volask »

See on üks hää progre millega on sama hästi võimalik lindisada kui heli studiotes omad kogemused väidavad :wink:
HIIR
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Ise kasutan kah Cool Edit Pro 2 kuigi tean ,et tegelt Cubase on parem ,aga ma hetkel ei ole lihtsalt viitsinud ennast ümber harjutada. Aga jah, CEP'iga saab päris head kvaliteeti teha. Noise reductionid ja compressorid ja värgid kõik sees.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Ma kasutan Adobe Audition 1.5, see on Cool Editi uus versioon, ja see on ülikõva. :D
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Hmm...tõmbasin ka just endale selle programi ja ei saa mitte kui midgai aru..., et mis seal õieti teha saab
naq põhiliselt on see erinevate instrumentide kokku panemiseks?..või saba ka ntx võtta loost ära hääle ja jätta ainult instrumendi? :lol:
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

hm, näiteks mp3est või wavvist sa niimoodi osi eraldada ei saa. seda ma tean kindlalt.

aga keegi CEP2tark võiks mulle natuke nõu anda, kas seal saab ka niimoodi kuidagi, et üks träkk mängib ja samalajal teisele salvestad? minul sihuke nali ei tahtnud õnnestuda kuidagi, nii kui play vajutasin, läks rec nupp inaktiivseks...
sest kui omaette asju sisse mängida, on nii ju palju parem, püsid tempos ja värgid.
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

nu kui mingi ntx trumm vms o eraldi mingis mp3e formaadis ntx sis saaks ju selle kasvõi media playeriga tööle panna...ja siis naq sealt recordida...
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

liivainimene wrote:aga keegi CEP2tark võiks mulle natuke nõu anda, kas seal saab ka niimoodi kuidagi, et üks träkk mängib ja samalajal teisele salvestad?


Eeldusel, et CoolEdit ei ole Adobe Audition'ist kardinaalselt erinev, peaksid saama Multitrack vaates (kus sul kõik träkid paralleelselt näha on) märkida, millisele träkile sa lindistada tahad (peaks olema R-tähega nupp träki ees). Siis lindistamisnuppu vajutades peaksid ülejäänud träkid mängima (kui sa pole mõnda just summutanud - M-tähega nupp (Mute) träki ees), ja valitule saad lindistada.

Ja alati on programmidel ka mingi manuaal kaasas. Otsi märksõna "overdub".
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Jah, CEP'is on täpselt samamoodi. Faded ütles ära.
User avatar
Vidric
Posts: 41
Joined: 26 Apr 2005, 17:03
Location: Tallinn

Post by Vidric »

isegi CEP2 ga mässanud ja siiani läbi mikri kõike sisse mänginud, aga kas kuidagi otse ka kitra salvestada saab?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Suured tänud, faded, mina proovisin hea ja proovisin kurjaga aga niimoodi lihtlabaselt ei osanud :)

Vidric, eeldusel, et sa ikkagi elektrikitarrist räägid, siis on lugu selline, et ostad ülemineku, kuhu saad kidrajuhtme sisse toppida ja selle saad omakorda arvutisse line-in auku toppida (6.3 ema-3.5 isa üleminek peaks selle asja nimi olema).
Vahele võid ka mõne effektika väänata, aga seljuhul keera effekti volüüm maha, muidu tuleb kole helikaardidistortion.
Akustikuga on nii, et kui on sisseehitatud helipea, siis on sama lugu nagu elektriga.
Kui helipead pole, on võimalik osta helipea, mis käib kõlaavasse ja toimida nagu eespool mainitud. Selleks eraldi kitarri auke ei pea tegema. Kui seda ei saa/viitsi/raatsi teha, siis on mikker ainus võimalus.

Loodan, et oli abi.
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

Ma tahtsin eile lindistada läbi line-in'i augu aga kurat ei saa.. Seni olen kasutanud ainult mikri auku. Kas kudiagi line-in'ist ka signaali saab?
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Kui Line-in ist lindistama hakkad siis tee kindlaks, et sul lindistamise signaaliks seatud Line-in. Ise ka kunagi murdsin pead ja kahtlustasin helikaarti aga tglt oli viga lihtsalt mütsi all.

liivainimene- ilmselt said juba küsimusele vastuse. Aga siiski. Kui tahad lindistada siis pead selle punase R tähe seal tracki juures aktiivseks tegema. Ja sinna kuhu ei taha lindistada vaid tahad taustana kuulda, inaktiivseks. Kui point kohale jõudis :D
kolp
Posts: 478
Joined: 02 Jan 2006, 21:09
Location: järvamaa, paide

Post by kolp »

mul tuleb läbi line in-i lihtsalt kidara, kidara läbi ploki, või kidara läbi võimu kõrvaklapi väljundi. adobe kärab kuradi hästi. ma ise lindistamises alles algaja aga juba kärab.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Ma tean et ma olen loll aga aidake mind...
Nimelt programm olemas aga ei oska lindistada :(

Paned punast nuppu siis hakkb liikuma aga ei lindista midagi. Ma ei oska mikrofoni sisendiks ka panna.

Aidake...
Aitäh!
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

kas see väike r täht on punaseks tehtud tracki juures?

Kui on siis mikrofoni saad sisendiks teha järgmiselt:
1)menüüst options, siis windows recording mixer
2) sealt siis paned selle linnukese kasti, millelt tahad signaali. kas Line in või mikrofon vms.

oli abi?
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
Locked