Guitar Rig 3 - küsimus helikaarti kohta

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
just
Posts: 51
Joined: 23 Jan 2006, 16:33

Guitar Rig 3 - küsimus helikaarti kohta

Post by just »

Tõmbasin endale demo versiooni, kuid ei suuda seda töösse saada. Hirmus ragin on sees, oman läpakat Azalia HD helikaartiga. Ei ole ise ka suurem asi arvutikasutaja, sestap selline küsimus - muud näitajad on ok, kas helikaart võib puudulikuks jääda?

Tänades.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mitte ei või, vaid väga tõenäoliselt jääbki.

Esimene variant, proovi asio4all draiverit:
http://www.asio4all.com/
Paljud on selle abil integreeritud helikaardiga GR-i tööle saanud.

Kui ei aita, tuleb uus helikaart hankida. Üks variant on Creative'i Audigy2 ZS - CardBus pessa käiv kaart. Ma olen seda ise kasutanud ja Guitar Rig käras sellega väga kenasti. See muidugi eeldab läpakal vaba CardBus pesa olemasolu.

Veidi universaalsem lahendus oleks mõni USB või Firewire ühendusega kaart, millel on ka spetsiaalne instrumendisisend (tavaline liini- või mikrisisend ei sobi nii hästi). Näiteks M-Audio FastTrack, Line6 Toneport jne.
Last edited by Faded on 08 Feb 2008, 19:16, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
just
Posts: 51
Joined: 23 Jan 2006, 16:33

Post by just »

suured tänud
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Eile proovisin Guitar Rig 3 ja Ableton Live Lite abil soundi salvestada läbi M-audio Fast Track USB, aga miskipärast karmima teema puhul tegi GR3 jubedat müra. Gate sai peale keeratud, aga see omakorda pani kidrasoundi nahka. Kui keegi on seda näppinud, siis on jutt Metal > Extreme Metal soundist. Mõistlikum on ilmselt see GR3 minema visata ja sound GT-6 -st võtta. Siin tekib küsimus, kas võtta mikriga (mida mul ei ole veel) võimu eest või tuua GT-6 väljundist Fast Track kidrasisendisse ja sealt omakorda headphone väljundist kidravõimu (Marhall MG15DFX) CD input -sse, Viimase variandi korral on oht, et sound jääb steriilne. Lisaks on GT-6 -l digiväljund ka olemas, Peab ilmselt proovima, missugune neist parem on. Kellegil mõni muu hea idee ehk? :)

Shurel on olemas PG57 ja 58 nimelised mikrid. Peaks ka võimendist salvestamiseks head olema. Hinna poolest SM seeriast poole odavamad. Kellegil kogemusi nendega?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Miks sa seda veel võimu tahad tuua? Kui sul arvutikõlarid/kõrvaklapid just täielikud juustud ei ole, siis kuula läbi nende. Ehk siis:
kitarr -> GT-6 -> Fast Track -> arvuti.
Siis jääb vist küll lõppvõimu ja kabineti sound ära, nii et ta võib jah veidi steriilne kõlada. Parim variant oleks ikka:
kitarr -> GT-6 -> võim -> mikker -> Fast Track -> arvuti.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Doh, siis tuleb jälle poodi minna. :?

Edit: poes käidud ja lahkusin sealt Shure SM57 mikriga. Õhtul saab siis salvestama hakata 8)
User avatar
curmee
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2007, 19:37

Post by curmee »

ise müüks usb junni maha :D
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

hannesp wrote:Edit: poes käidud ja lahkusin sealt Shure SM57 mikriga. Õhtul saab siis salvestama hakata 8)

Hea valik. Ma olen ka värske SM57 omanik, ja esimeste katsetuste põhjal väga rahul sellega.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

curmee wrote:ise müüks usb junni maha :D


Ee...miks?
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Eile kujunes hoopis nii, et jõudsin koju hilja õhtul pisut liiga õllesena ning sellises konditsioonis ei ablanud ära, mismoodi mikri signaali Abletonisse saaks. Tuleks ikkagi laadida GR3 plugin ja mikri signaal sellest läbi lasta või suudab Ableton selle otse ka sisse võtta? Eks tuleb manuali lugeda ja edasi uurida.

Ja ikkagi tahaks väga teada, miks ma pean teisipäeval ostetud USB junni maha müüma?
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Abletonis määrad vajaliku kanali sisendiks selle kanali, kus mikker on.
- EmM9 -
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

EmM9 wrote:Abletonis määrad vajaliku kanali sisendiks selle kanali, kus mikker on.


Vot just seda ma üritasingi teha. Vist ei saanud siis õige.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Aga Fast Track oli monos v stereos? Kui monos, siis mõned programmid ei pruugi aru saada, kust signaal tuleb.
Siis peaks Fast Track olema stereos ja Abletonis määrad vastava träki sisendiks Mono Left (või misiganes).
Ja üldine input ei tohiks olla mute'itud või nullis.
(Nagu ma aru saan, siis Abletonis on sul helikaardiks ikka Fast Track määratud...)
- EmM9 -
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Omast arust oli jah stereos...Abletonis määrasin tõesti Fast Tracki soundikaardiks, õigemini Ableton tegi ise seda. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis peale "new live set" loadimist ei saanudki Audio trackil inputiks midagi mõistlikku määrata, Sinna vist koer maetud ongi.

Igatahes peale tööd tsekin selle üle kohe.

Üks küss veel - millega trummid soovitate valmis nikerdada? Mõne Native Instruments pluginaga?
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Kodukasutuses rütmielemendina sobib Steinberg Groove Agent. Aga kui avalikuks presenteerimiseks, siis NI Battery on kunn.
- EmM9 -
Locked