Otsin head muusikatöötlus programmi

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Faded wrote:Sorry, ma pole mõtetelugeja, ei saanud aru, mida sa nende hunniku punktidega öelda tahtsid.

Ei, lihtsalt näpp jäi klahvile.
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Endiselt ei saa aru. Kas sa nõustud minuga, või üritad vastu vaielda, või mida?


Faramir wrote:Ei ole see selleks. Räägi lähemalt, tee või omaette teema.

Noh, hoolimata kogu sellest mudast, mida inimestele meeldib Microsofti pihta loopida, on WinXP SP2 tegelikult väga stabiilne operatsioonisüsteem. Peamine põhjus, miks tekivad need Blue Screen of Death veateated, on vigased draiverid. Sellepärast ongi XP-s mingist ajast alates draiverite kvaliteedikontroll sees - kui draiver pole Microsofti poolt testitud ja kinnitatud, annab XP veateate ja küsib, et kas sa ikka tahad jätkata.

Image

Kahjuks on paljudel kasutajatel käe sisse harjunud seal "Continue Anyway" vajutada. Seda enam, et tootjad kirjutavad lausa manuaalidesse sisse, et sellele teatele ei maksa tähelepanu pöörata.

See ei tähenda muidugi, et draiver tingimata pange paneb. Mõnikord pole tootja veel jõudnud draiverit MS-i saata. Kuna see testimisprotsess on pikk, siis mõned ilmselt ka lihtsalt ei viitsi sellega jamada, eriti kui draivereid uuendatakse pidevalt. Aga võimalus, et midagi juhtub, on alati olemas. Üks asi, mida sellisel juhul võiks teha, on install peatada ning netist (nt. tootja kodulehelt või Windows Update-st) testitud ja signeeritud draiverit otsida. Seda enam, kui ostetud riistvara on veidi vanem - CD-l kaasapandud draiver on tõenäoliselt aegunud.

Samuti, ja seda eriti vanema riistvara puhul, paljud draiverid on kirjutatud Windows 9x jaoks. XP all need võivad küll esmapilgul töötada, aga kuna XP arhitektuur on erinev, tekib mingil hetkel ikka konflikt, kuna mingi funktsionaalsus, mida draiver eeldab et on olemas, on operatsioonisüsteemist eemaldatud kui vananenud kood. Või on draiver lihtsalt oskamatult kirjutatud.

Siinkohal ka teine viga, mille paljud kasutajad teevad. Kui mingi draiver (või muu asi) põhjustab masina restardi, siis uuesti sisse logides peaks Windows küsima, et kas soovid tõrke kohta Microsoftile raporti saata. Sama siis, kui mõni programm kokku jookseb.

Image

Ma võin mürki võtta, et valdav enamus vajutab seal "Don't send", või on selle küsimise üldse kinni keeranud. Seda enam, et internet on täis õpetusi, kuidas sellistest teadetest lahti saada.
Samas, kui võetaks vaevaks see raport ära saata (mis hõlmab samuti ainult ühe nupu vajutamist), siis a) sa aitaksid MS-il või vigase draiveri/programmi tootjal vigu leida ja parandada, ja b) enamasti öeldaks ka sulle, mis selle vea põhjustas, ja kas mingi lahendus on saadaval. Aga keegi ju ei viitsi midagi ette võtta ja asja uurida. Lihtsam on kiruda, et "krdi XP pani pange jälle".

Paar artiklit selle veateadete saatmise kohta:
http://www.windowsdevcenter.com/pub/a/w ... 6/wer.html
http://blogs.msdn.com/calvin_hsia/archi ... 68054.aspx

Pikk jutt sai nüüd. Mõte on vist see, et kui natuke masina eest hoolitseda, pole sel Windowsil (või popp on vist öelda, vindoosal) häda midagi. Probleemid kipuvad olema eelkõige neil, kes ei kasuta legaalset softi, ei uuenda draivereid, keeravad kinni kõik vidinad, mis on mõeldud aitamaks probleeme ja tõrkeid lahendada, ja siis kurdavad, et sinine ekraan jälle ees. Omad vitsad peksavad. Ma võin kolme aasta jooksul kahel sülearvutil saadud BSOD-d ühe käe sõrmedel üles lugeda - kõik on olnud kas enda lollusest või vigastest draiveritest.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

@Faded: Ma ei ürita(nud) vaielda.

Siinkohal aga selline kogemus:
Kui soft jooksis Win2000 peal, oli erroreid u. 1 kord aastas. XP puhul on sagedus tõusnud u. 10-12 korda
(siinkohal pean mainima, et asi pole sugugi nii dramaatiline, enamik vigu saab parandada softi restardiga - lihtsalt häiriv on).
Miks siis XP?
Sest uus riistvara (EMU, Echoaudio kaardid) ei toetanud enam 2000/NT kasutamist.
Riistvara on nüüdseks u. 1,5 aastat vana, draiverite viimane update vastavalt 2 ja 5 nädalat tagasi.
Siiani Microsoftless ei toeta neid.. Kaua võib?

Lisaks:
kogu integreeritud saastvara (modem, helikaart jne) on loomulikult keelatud. Samuti ei kasutanud mingeid
tulemüüre ega vastu-viiruseid jms.
Minu tarkvara (kaasaarvatud Akende lollvara) on alati legaalne.
Maci peal pole samad asjad aasta jooksul kordagi pange pannud.
Minu u. 137 error-raportile, mida ma aastate jooksul olen saatnud, pole seni vastuseid tulnud...

Seega kuidas peaksin XP-sse suhtuma?

P.S. Üks humoorikas seik: tihti tahab Windos Update
mu Inteli softi Datecom-something draiveritega update'ida...
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

EmM9 wrote:Miks siis XP?
Sest uus riistvara (EMU, Echoaudio kaardid) ei toetanud enam 2000/NT kasutamist.
Riistvara on nüüdseks u. 1,5 aastat vana, draiverite viimane update vastavalt 2 ja 5 nädalat tagasi.
Siiani Microsoftless ei toeta neid.. Kaua võib?

Oot, mida MS siiani ei toeta? Riistvara? Draiverite kirjutamine on riistvara tootja ülesanne, mitte Microsofti. Kui tootja pole XP-kompatiibleid draivereid kirjutanud, ei saa seda Microsofti kaela ajada.

kogu integreeritud saastvara (modem, helikaart jne) on loomulikult keelatud. Samuti ei kasutanud mingeid
tulemüüre ega vastu-viiruseid jms.
Minu tarkvara (kaasaarvatud Akende lollvara) on alati legaalne.

Tubli. Audiotöötluseks mõeldud arvuti tulekski nii konfida.

Maci peal pole samad asjad aasta jooksul kordagi pange pannud.

Sest Mac OS-ile on korralikud draiverid olemas?
Ehkki jah, OS X all ei vaja paljud helikaardid eraldi draiverite installi, kui nad toetavad Core Audio-t.

Minu u. 137 error-raportile, mida ma aastate jooksul olen saatnud, pole seni vastuseid tulnud...

Kui vead tekkisid su riistvarast, siis peab nendega tegelema riistvara tootja, mitte Microsoft. Seega, kui vastuseid pole tulnud, pole tootja vaevunud su probleemidega tegelema.

Seega kuidas peaksin XP-sse suhtuma?

Ma ei näe, kuidas XP su probleemides süüdi on.

P.S. Üks humoorikas seik: tihti tahab Windos Update
mu Inteli softi Datecom-something draiveritega update'ida...

Mispoolest humoorikas? Ju on nood draiverid siis uuemad.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Aga kust me teame, et tootja pole draivereid MS-ile äpruuvimiseks saatnud? Ja mis f* god see MS on, et ta kõike kinnitama peaks?
Kui rääkida sama riistvarade draiveritest, siis Mac omad tulid u. 0,5 aastat hiljem välja ja töötab (ok, see core audio on ka selles süüdi)!
Minu kurikaval arvamus:
Miks on vaja draivereid digitaalselt allkirjastada?
Sest Windowsi soft ise on nii saamatu, aga MS tahab luua mulje justkui riistvara tootjate draiverid on ebapädevad.

Tegelikult see pikk postitus draiverite kohta on 100% õige jutt. Ja tavakasutuseks on XP enam-vähem stabiilne. Aga nö muusikatööstuse puhul siiski kahtlane. Sest kui üks saab hakkama (Mac, Linux) ja teine mitte, siis asi peaks olema tehnoloogias ka..
Ehk siis saamatuses kooskõlastuda nende eluks vajalike draiveritega.

P.S. Sellest 137st on enamik olnud MS Office, IE jms panged - valdavalt MS software... Nüüdseks ma tõesti ei vaevu enam neid saatma.

P.P.S. Huumor seisneb selles, et Intel ise pakub paar päeva uuemat update'i Inteli nime all... Aga see selleks.
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

EmM9 wrote:Aga kust me teame, et tootja pole draivereid MS-ile äpruuvimiseks saatnud? Ja mis f* god see MS on, et ta kõike kinnitama peaks?

MS ei peagi kinnitama midagi. Saad ju ka signeerimata draivereid installida väga vabalt.

Vaata, asja mõte on see, et draivereid võib kirjutada iga mats. Ja tegelikult ei peaks MS üldse oma pead sellega vaevama, et mis draiverikäkke keegi kuskil on valmis kirjutanud. AGA nad on siiski võtnud kätte ja loonud selle Windows Logo Testing programmi. Asja eesmärk on see, et sellise programmi läbinud draiver on testitud ja heaks kiidetud Microsofti poolt. Kuna MS on loonud operatsioonisüsteemi, millele see draiver on kirjutatud, siis võib ju eeldada, et nad ka oskavad testida palju põhjalikumalt, kui riistvara tootja. Kui draiver on juba tootja poolt hästi kirjutatud ja korralikult testitud, siis see midagi reaalset muidugi juurde ei anna, ainult kindlustunde lõppkasutajale, et tema ostetud riistvarajupp tõesti töötab. Aga samas aitab see ka vältida olukorda, kus inimesed oma masina kehvasti kirjutatud draiveritega rappa lasevad. Või noh, aitaks vältida, kui kasutajad sellele veateatele, millest ma ülalpool rääkisin, rohkem tähelepanu pööraksid.

Ega Microsoftil ka ju kerge pole. Mõnes mõttes oleks väga hea variant lihtsalt testimata draiverite kasutamine keelata, punkt. 64-bitine Vista vist just seda tegigi. Aga mis siis saab, kui kasutajad leiavad, et nende igivanad aegunud draiveritega seadmed enam ei tööta? "OMG Microsoft broke my webcam". Ja jälle häda. Nokk kinni, saba lahti.

Vanade seadmete toetamist (backwards compatibility) ja stabiilsust korraga saavutada on väga raske.

Kui rääkida sama riistvarade draiveritest, siis Mac omad tulid u. 0,5 aastat hiljem välja ja töötab (ok, see core audio on ka selles süüdi)!

Jällegi, tootja viga, et pole korralikke XP draivereid kirjutanud.

Minu kurikaval arvamus:
Miks on vaja draivereid digitaalselt allkirjastada?
Sest Windowsi soft ise on nii saamatu, aga MS tahab luua mulje justkui riistvara tootjate draiverid on ebapädevad.

Asi pole mitte draiverite digitaalses allkirjastamises, vaid testimises, nagu ma ülal seletasin. Simply put, Microsoft toetab tootja väidet, et draiver töötab korralikult. Muud midagi.

kui üks saab hakkama (Mac, Linux) ja teine mitte, siis asi peaks olema tehnoloogias ka..

Minu kogemuses on ka XP ilusti hakkama saanud.

P.S. Sellest 137st on enamik olnud MS Office, IE jms panged - valdavalt MS software... Nüüdseks ma tõesti ei vaevu enam neid saatma.

Sellisel juhul küll. Eeldan, et sa oled ka Office ja IE update'd tõmmanud? Kasutad ikka IE7-t?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Vaatasin oma eelmisi postitusi ja märkasin, et üks (minu jaoks) tähtis asi jäi täpsustamata.
Ehk siis 2000-ndelt XP-le üle minnes ei sagenenud mitte riistvara probleemid vaid softipanged algselt sama riistvaraga
(Edit: allkirjastatud riistvaraga). Sellest ka mu nördimus XP suhtes.

Muidugi pole MS mingi kuriloom ja XP saab hakkama ka.
See pole lihtsalt 100% usaldusväärne. Vaevavalt, et mingi teinegi soft seda on, aga väga paljud (k.a. mina) nö audio-videotöösturid,
kes PC-lt Mac-ile kolinud, ütleksid, et see usaldusväärsusprotsent on kasvanud eksponentsiaalselt.

Võtaks selle kokku nii:
kodukasutajatel pole nüüd vaja paaniliselt Mac-idele tormi joosta, XP kärab kah..
Aga kui plaanis tulevikus oma teenuseid ka laiemale üldsusele pakkuda, siis soovitaksin pigem varakult PC-st mööda vaadata.
Peace!

P.S. Nüüdseks IE asemel Opera... :D
Last edited by EmM9 on 27 Nov 2007, 21:33, edited 1 time in total.
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

EmM9 wrote:Vaatasin oma eelmisi postitusi ja märkasin, et üks (minu jaoks) tähtis asi jäi täpsustamata.
Ehk siis 2000-ndelt XP-le üle minnes ei sagenenud mitte riistvara probleemid vaid softipanged algselt sama riistvaraga
(Edit: allkirjastatud riistvaraga). Sellest ka mu nördimus XP suhtes.

Allkirjastatud riistvara all sa mõtled riistvara, mille draiver on selle Windows Logo Testing programmi läbinud? Siis küll jah. Ju sul lihtsalt ei vedanud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Muideks mul on mäki ja piissii kogemused täpselt vastupidised. XP'ga pole probleeme olnud, küll aga mäkiga. See on minu käe all korduvalt pange pannud, ükskord näiteks olin mitu tundi videotöötlusega tegelenud ja siis jooksis lihtsalt kokku. Ma loll polnud olemasolevat tööd ära ka salvestanud.

Ja muidugi ei tasuks unustada, et BSOD'i võivad esile kutsuda ka mälu- ning teised riistvaraklised vead.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Jee, Windows vs Linux vs Mac :lol: :lol:
-------------
Mulle isiklikult pakub nalja see et windows ei oska arvuti resursse koralikult kasutada. Iga uue windowsi versiooniga seoses on vaja uuemat ja kiiremat arvutit jne..
Heaks näiteks on need igasugu desktop efektid ja asjad ala 3D desktop jne..
Ubuntus on mul köik efektid ja asjad peale keeratud ja töötas isegi siis ilma probleemideta kui mul mo vana graafikakaart oli (R9500)
Samas windowsi poole peal on igasugu 3D efektid vöimalikud ainult Vistas. (Ja seda ka vist ainult Ultimates??) Ja vistas need efektid tahavad köige uuemat rauda saada et yldse töötaks :D
Mul on endal AMD Athlon @ 2,3GHz ja 2x1Gb mälu ja GF7600 hetkel, ja minu arvuti on ubuntuga 10 korda kiirem kui minu öemehe yber super core duo 8800GTX overclock edition jn jne kus on kasutuses Vista. JA ma ei mötle mänge vaid yleyldse kasvöi tavaline desktop kasutus.
OP systeem peaks ju olema softi selgroog pöhimötteliselt. Aga headest driveritest pole mitte mingit kasu kui see selgroog ise on vigane ja buge täis.
Kui Vaadata kui palju arvuti kasutab RAMi windowsiga ja kui palju linuxiga aiia ajab ikka muigama kyll.
Ja turvalisusega on windows kah pange pannnud kenasti. Kui vaadata kui palju on viiruseid XP-le ja siis kui palju linuxile? Viimased vöiks yhe käe sörmedel yles lugeda vist ja need ei ole kah tavakasutaja arvutite vastu tehtud vaid serverite pommitamiseks.
Tänu sellele ei pea tavakasutaja ka oma arvutit koormama mingite taustal töötavate viirusetörjetega, kui ise ei käi kusagil p0rno lehel asju tömbamas just.

Yleyldse olen suht rahul et windowsist lahti hakkan saama löpuks. Tee mis tahad aga Linuxis on igasugu erroreid töesti vähem :D
Ainuke mida taga igatsen on adobe audition. Olin nii harjunud sellega.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Okei, kui asi sinnamaale läks, siis ma ei saa jätta mainimata, et mu kaks aastat vana HP läpaka (1.6GHz, 1GB RAM, integreeritud graafika) peal lippas Vista Ultimate nagu loom, koos kõigi Aero efektide ja asjadega. Samas olen ma iga veidi aja tagant proovinud huvi pärast Ubuntut installida - 5.10 ei tunnistanud Bluetoothi, wireless kaarti, Firewire kontrollerit, helikaarti ja vist ka CardBus-i, ning 6.06 install lihtsalt hangus poole peal, ja nii korduvalt.

Mis RAM-i puutub, siis mulle jääb mulje, nagu just Windows kasutaks seda paremini ära. Misjaoks sa arvutisse RAM-i ostsid - et seda kasutada, või et teiste ees kiidelda, kui suur osa sellest sul tühjalt seisab?

Kui sul on vanem raudvara, saad Vistas kogu selle visuaalse silmailu maha keerata. Aga vähemalt on see võimalus olemas nende jaoks, kelle masinal võhma natuke rohkem on. Kui kõik kirjutaksid softi 486 arvutite jaoks, siis riistvara ei arenekski ju.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Njah, läpakatega on töesti ubuntul probleeme. Aga uuemates versioonides (7.10) peaks enamus neist lahendatud olema.
Ja RAMi ei ostnud ma mitte selleks et teiste ees kiidelda vaid selleks et programmid seda kasutada saaks, ilma et windows köik endale ahnitseks.

Ja softi ei pea ju kah tegema meelega resursse nöudvaks vaid selleks et oleks pöhjust rauda arendada? Minu poolest vöiks see raud siis arenemata kah olla....
---------------
Tea kas peaks sellele läbule yldse mingi oma teema tegema? läheb vist algsest kysimusest kena kaarega mööda praegu.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Ma uurisn lambist meie võimendit, üllatus üllatus , sellise AV juhtmetega REC output on olemas.
Kui äkki sealt läpakasse lasta ja mingi prograga Tracktioniga salvestada, peaks parem kvalikteedi saama kui mikriga .
Washburn & Randall
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

njah, aga siis jääb kölari sound mängust välja
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked