lindistuse parandaiseks??

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
Locked
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

lindistuse parandaiseks??

Post by leibleib »

teate mingit programmi kus saab oma lindistusest näiteks käritanat ära võtta ja paremaks teha?
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Re: lindistuse parandaiseks??

Post by Cheehad »

leibleib wrote:teate mingit programmi kus saab oma lindistusest näiteks käritanat ära võtta ja paremaks teha?

Adobe audition
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

aga kuidas seal seda kärinat ära saab?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mida sa kärina all mõtled? Kui taustamüra, siis selleks on Auditionis Noise Reduction nimeline plugin. Ehkki arvesta sellega, et 100% täpne see ei ole, ja kipub kõrgeid sagedusi ka natuke sööma.

Kui sa mõtled, et lindistasid kitarri läbi mingi kärinaploki ja tahad sellest clean soundi saada, siis see küll võimalik pole.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

taustamüra ikka. tänud
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Põhimõtteliselt on noise reductioni korral tegu müra välja filtrimisega. Kõik sagedused, mis langevad müraga kokku, filtreeritakse välja ja kuna tavalise valge müra enim kõrva torkav sagedus jääb 10-... kHz juurde, siis kaotad sa lindistatud helist kõrgemad sagedused ja alles jääb kõrgem kesksagedus. Väga paha varjant. Parem mõtle sellele, mida saaks teha, et lindistamisel müra ei tekiks.

1)Kasuta emaplaadist eraldi seisvat helikaarti
2)Hoidu lindistamisel mikrofoni ja kitarriga arvutist kaugele
3)Kasuta häid juhtmeid
4)Kontrolli, et signaalide sisend- ja väljundtugevused mistahes riistvaralises komponendis, mis sinu effekti ahelat läbivad, ei jääks liiga tugevaks (põhjustab üleklippimist, siinussoidide tipud muunduvad kandiliseks) või liiga nõrgaks (tekitatud helisignaal jääb juhtmetes ja seadmetes leviva taustamüraga võrreldes liiga nõrgaks ja võimendusel tõuseb taustmüra kah esile)
Dhenry
Posts: 80
Joined: 24 Sep 2006, 12:29

Post by Dhenry »

Marvin wrote:Põhimõtteliselt on noise reductioni korral tegu müra välja filtrimisega. Kõik sagedused, mis langevad müraga kokku, filtreeritakse välja ja kuna tavalise valge müra enim kõrva torkav sagedus jääb 10-... kHz juurde, siis kaotad sa lindistatud helist kõrgemad sagedused ja alles jääb kõrgem kesksagedus. Väga paha varjant. Parem mõtle sellele, mida saaks teha, et lindistamisel müra ei tekiks.

1)Kasuta emaplaadist eraldi seisvat helikaarti
2)Hoidu lindistamisel mikrofoni ja kitarriga arvutist kaugele
3)Kasuta häid juhtmeid
4)Kontrolli, et signaalide sisend- ja väljundtugevused mistahes riistvaralises komponendis, mis sinu effekti ahelat läbivad, ei jääks liiga tugevaks (põhjustab üleklippimist, siinussoidide tipud muunduvad kandiliseks) või liiga nõrgaks (tekitatud helisignaal jääb juhtmetes ja seadmetes leviva taustamüraga võrreldes liiga nõrgaks ja võimendusel tõuseb taustmüra kah esile)


Ma olen nüüd ammu juba mõelnud enda riistvara täiendamisele just selle koha pealt. Kui kaugel on kauge mikrofon? Milline on mikrofon, mis kodustes tingimustes asjaga hakkama saab? Alates millest tasub vaatama hakata? Ja sama küsimus helikaardi kohta ka. Praegu selline keskmise kodukasutaja vara mul siin, mis pole mingiks muusikaliseks tegevuseks mõeldud, ilmselgelt.

Programmi kohalt soovitaks audacity't, ma olen üldiselt ikka sellega lindistanud. Ja pärast acoustica mixcraftiga kokku miksinud.
Locked