Kõlarid koduseks muusika kuulamiseks - mida ja millised?

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
the-tuuli
Posts: 18
Joined: 07 Aug 2006, 22:05

Kõlarid koduseks muusika kuulamiseks - mida ja millised?

Postby the-tuuli » 23 Feb 2014, 03:17

Tere,

Ei tea, kas olen üldse õiges teemakaustas, ent mul on ääretult algeline ja lihtne soovitust vajav küsimus:

Kolisin mõnda aega tagasi ning olen pärast paari kuud tüdinud ainult raadiost ja laptopist muusika kuulamisest. Tahaksin mingisuguseid (võimsamaid) kõlareid, ent ei tea, millised on mõttekad ja üldse mulle vajalikud. Arvutiks Dell Vostro v131. Tehnikapoodi laptopi kõlareid oskan ise ka küsima minna, aga päris kahe väikese kuubikuga ei taha rahulduda, sest ruum, kus muusikat edaspidi nautida kavatsen, on keskmisest suurem...
Otsisin Internetist kasutatud kõlareid, mingeid uusi eputisi pole tarvis. Peagi jõudsin kohani, kus ma ei saanud pihta, millal mul tuleks kõlarite ja arvuti vahele võimendi muretseda (haa, ja kuidas see veel kõik kokku ühendada?) Kas keegi hea inimene tahab mulle A ja O ära selgitada?

Kas selline süsteem on liiga ulme mulle (ja laptopile)? http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search
Või niisugune? Wat? http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search

Ühel juhututtaval oli pakkuda kõlareid (4-8 Ohm; 25/40 Watt), mille taga kaks auku: must ja punane. No ei võtnud, ei osanud nendega midagi pihta hakata - juhtmed muretseda jne. Ka see vajaks hädasti selgeks tegemist :)

Ole inimene, aita muusikat kuulata!
Üleliigsed tobedad kommentaarid võid endale hoida :)

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Kõlarid koduseks muusika kuulamiseks - mida ja millised?

Postby voice » 23 Feb 2014, 22:31

Kui muusikat tahad kuulata, siis maksab igasugused 5.1 süsteemid ära unustada. Pmst on 2 valikut - aktiivkõlarid või passiivkõlarid+võimendi. Need musta ja punase klemmiga kõlarid on passiivid ehk sinna on võimendit juurde vaja. Kui hangid tõesti korralikud kodukõlarid (ja need pole ka kasutatuna odavad), siis oleks kindlasti vajalik ka väline helikaart, kuna 99% läpakate väljund on paras kräpp.

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Kõlarid koduseks muusika kuulamiseks - mida ja millised?

Postby tibook » 05 Mar 2014, 19:08

Eelkõnelejaga olen täiesti nõus: igasugune surround ja 5.1 jne süsteemid tapavad muusika nautimise ära ehk puhas heli asendub igasuguste bassi ja müra effektidega ja võimendustega jne.
Soovitan vaadata korralikke 2.1 süsteeme. Endal osutusid hinna ja kvaliteedi suhtes sobivamateks Microlab 7C kõlarid. Selle raha eest eriti paremad ei saa lihtsalt! Bassi on küll, veel rohkem on keskmisi ja kõrgeid ehk näiteks sümfooniat kuulates kostuvad abusull kõik muusikariistad ja vägagi nauditav heli on. Üldiselt läpparitel on suhteliselt sitt integreeritud helikaart ja osta väline helikaart juurde. Ise ostsin endale just esimese helikaardi salvestamiseks : http://ewsound.ee/et/mikserpuldid/analo ... iga-detail . ja korralikud rca kaablid on ka abiks.
Eks neid kõlareid on erinevaid. Kiidetakse ka Edifier firma tooteid, Studio 6 kõlareid näiteks. Endal kahjuks kokkupuude puudub nendega.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust