Guitar Rig 5 Pro

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 07 Apr 2012, 18:49

Tere, mul plaanis müüa varsti maha oma Line 6 Spider Jam võimendi ja mõtlen osta Native Instrumendi Guitar Rig 5 Pro. Sooviks teada, et kas see programm asendab võimendi ja nagu ma aru saan on selles programmis võimalik järgi teha mitmeid võimendeid ja juurde osta mingeid spets efekte jne? Aga üks asi millest aru ei saa, et mis siis saab kui live-s mängin? Kas siis peaks olema mingi läppar kus programm sees ja siis mingitmoodi ühendad selle kõlaritega? Ja kuidas saab pedaalid arvuti külge ühendada, kui üldse saab, ja neid koos programmiga kasutada? Nagu ma aru sain pole mul mingit võimendit vajagi kui plaanin kodus mängida, et arvuti kõlarid on võimendi eest.

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby tykonu » 08 Apr 2012, 11:20

Olen ise ka proovinud seda. Ühendad arvutiga, programmist valid pedaalid ja tuleb kõlaritest hääl. Üldiselt on siiski nii, et sul läheb vähe vingemat arvutit vaja, et heli väga jubeda hilinemisega ei tuleks.

User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 08 Apr 2012, 11:23

Aga kuidas ma oma pedaali või footswitchi arvutiga ühendad? ja kui vinget arvutit vaja oleks? milliste nõudmistega?

User avatar
aptsihh
Posts: 188
Joined: 22 Apr 2010, 01:50
Location: Tallinn

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby aptsihh » 08 Apr 2012, 12:12

selleks kasutad midi ühendust.

User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 08 Apr 2012, 14:16

aga kellegil Guitar Rig Kontrolleriga ka kogemusi on? http://www.native-instruments.com/#/en/ ... g-kontrol/

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Kirveraidur » 08 Apr 2012, 20:32

Arvuti ei peagi midagi väga erilist olema, helikaart peaks küll kobedam olema. Omast kogemusest ütlen, et isegi nii odav aparaat nagu M-Audio FastTrack teeb töö ära.

User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 08 Apr 2012, 20:48

Okei, ma vaatasin selle kodukalt ka ja sain programmi mis vaatas kui hästi arvuti mängib heli ilma "vigadetta" ja ilma hilinemiseta. Mul probleeme polnud, aga tahaks teada, et kas see programm siis asendab võimentit, et pole vaja enam seda jurakat? Lihtsalt siis ostan vahejupi mis muudab 6.3 (vist) mm 3.5-eks ja pistan kuskile arvutiauku ja peaks tulema kohe kõlaritest heli kui tõmban keeli ja programm tööl?

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Faded » 09 Apr 2012, 11:35

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 09 Apr 2012, 22:56

Lühidalt siis, sain täna vahejupi kidrale, pistsin arvutisse, panin GR5 tööle ja aktiveerisin demo, aga mitte midagi, kärin ja särin, kitarri pole kuskil kuulda. Mingit moodi sain kitarri kõlama läbi arvuti, aga see oli ainult puhas helipeade sound. Lugesin ka, et asi võib olla minu helikaardis, et peaks olema vingem, kuna kõik ei toeta ASIO drivereid, vaatasin netist igasuguseid ja noh, päris kirved olid need mis ikkagi on helitöötlemiseks mõeldud nagu GR5 jaoks. Protsessori kohta ei oska öelda, kuna korra võis olla 100% CPU ja üle, teisel korral oli stabiilne või ei läinudki üle 6%. Ma tõmbasin ja run-isin seda programmi ka, mis näitab kas arvuti sobib GR jaoks, et ei tuleks hilinemisega ja puhtalt, näitas et terve aeg oli roheline ja nagu oleks tip-top. Selline probleem ka veel, et kui GR5 oli tööl ja kitarri sai läbi kõlarite lasta, ei saanud ma laule tööle panna, windoosa media player pani laksti errori ette igal lool.

TL;DR GR5 ei tööta, tuleb kahin ja sahin. Pole kindel kas helikaart ja protsessor on küllalt võimas sellise asja jaoks.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Faded » 10 Apr 2012, 02:29

Protsessoris küll asi ei ole. Iga viimase 5 aasta jooksul toodetud arvuti (välja arvatud ehk netbookid) peaks vähemalt ühe Guitar Rig instantsi välja jooksutama küll.

Esiteks, mis see programm oli, mida sa jooksutasid? See, mis pidi näitama, kas arvuti Guitar Rig-i jaoks sobib.

Teiseks, nagu Kirveraidur eespool mainis, on kõige olulisem komponent helikaart. Täpsemalt peab see toetama ASIO standardit. Su praegune helikaart toetab ainult Windowsi enda DirectSound-i, mis aga ei luba heli samaaegset salvestamist ja mahamängimist (sellest need vead WMP-ga) ega piisavalt madalat latency-t, et normaalselt saaks kitarri mängida. ASIO toega helikaarte on ka päris odavaid, nagu eespool mainitud M-Audio Fast Track, või Line6 Pod Studio odavamad mudelid (GX, UX1). Samas võid ka proovida draiverit, sellega on päris mitmed kasutajad siin oma arvuti integreeritud helikaardiga päris häid tulemusi saanud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 10 Apr 2012, 07:46

Selle programmi nimi on DPC Latency Checker ja selle sain Native Instrumendi kodukalt ja ASIO driverid tõmbasin ka alla ja installisin, GR5 ikka ei mänginud. See Latency Checker oli mul koguaeg roheline ja alla 500.

http://www.native-instruments.com/knowl ... Processing

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby tibook » 10 Apr 2012, 07:57

proovi programm uuesti installida, kui asio driverid ja asjad peal. Vaata, kas siis toimib. Eehk alusta otsast peale ja viimasena guitar rig peale.
Siiralt soovitan mõelda fast track vms välisele helikaardile.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust

User avatar
kapusta
Posts: 84
Joined: 28 Oct 2011, 11:15

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby kapusta » 10 Apr 2012, 09:13

Ma olen päris kindel, et selline Guitar Rig asjandus korralikult ei toimi (live situatsioonis küll mitte). Idee poolest on jah kõik roosiline aga, et sellisest lahendusest asja saada läheb ilmselt rohkem maksma kui enamvähem korralik võim + paar pedaali.
Ma küll ei julgeks Windowsi küljes laivi mängida... a la Windows will automatically restart in 5 minutes :)
Kuhu laivis selle arvuti ühendad, PA-sse? Hoiata siis, ma kontserile igatahes ei tule. Juust arvuti, juustu kaardiga + veel palju parmeasani ei ole hea kooslus.

User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Iron head » 10 Apr 2012, 14:15

Noh eks läheb suht palju maksma jah, aga GR5 Pro`s on ju hulga rohkem võimendeid ja efekte sees ka kui ühes kallis. Ei tea kas see windoosa nii hull ka on, maci ma elu sees ei ostaks, see juba hinnaklass omaette. Aga vähemalt nii palju kui mina sain aru, oleks idekas komplekt kui oleks hea arvuti mis mängiks välja, selle programmi footswitch mis pidi olema väga vastupidav ja muud nagu vaja ei olegi(peale kitarri ka muidugi). Lives saaks ju läppari lihtsalt kõlarite taha panna ja ma ei usu et see windoosa nii hull asi ka on et iga asja peale teeb resa.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Guitar Rig 5 Pro

Postby Faded » 10 Apr 2012, 18:05

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.