Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
Jyriiiii
Posts: 170
Joined: 29 Oct 2009, 12:31
Contact:

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Jyriiiii » 16 Sep 2010, 14:50

Tegelikult ma tahaks teada, kui hea mu helikaart on üldse.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Faded » 16 Sep 2010, 15:11

Kui sa mõtled lindistamiseks, siis ei maksa mingit erilist kvaliteeti oodata. Samuti võib latency'ga probleeme tekkida, kuna tegu on integreeritud kaardiga, mis ASIO-t ei toeta. Võid ju proovida asio4all draiverit, aga lollikindal variant on ikkagi eraldi audio interface hankida.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Jyriiiii
Posts: 170
Joined: 29 Oct 2009, 12:31
Contact:

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Jyriiiii » 16 Sep 2010, 21:20

Vaatab kuidas vaba raha on.
Aga selle minu praeguse helikaardi kohta saan niipalju öelda, et lindistades heli kõige halvem polegi.

Selle Miditechi helikaardi koha pealt tekkis mul väike kõhklus, nimelt keegi Thomannis väidab, et see konkreetne isend mis tema kätte sai, ei töötanud kohe kuidagi, samas kaks teist inimest olid pannud 4 ja 5 hindeks (kusjuures ainult üks ülevaade neist on praeguseks alles)

Ostuisu kadus mingiks hetkeks ära lihtsalt..

Insener
Posts: 1
Joined: 30 May 2011, 14:36

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Insener » 30 May 2011, 15:29

Tervist!

Olen viimasel ajal üritanud kitarri ja vokaali salvestada sülearvuti ja Audacity abil. Kahjuks aga sai ilmsiks, et minu helikaart ei ole arvatavasti piisavalt hea salvestamiseks kuna jätab viivituse sisse. (näiteks kui salvestan põhiriffi ja tahan sellele soolo peale salvestada siis pärast salvestust kuulates ei ühti nende ajastus. Ja kui kasutada sülearvutit võimendina siis ei toimu võimendus reaalajas vaid sammuti väikese viivitusega.) Salvestades coverit saab küll seda viitust eirata kui importida originaal lugu ja seda kuulates ükshaaval erineval osad sisse mängida ja pärast salvestatud osad "mute" peale panna... ja järgmist osa mängides kuulata jälle imporditud originaali... sedasi jääb kõikidel salvestatud osadel ühesugune viivitus ja nende ajastus sobib.... aga see on ikkagi väga tülikas ja nii ei saa näiteks elektrikitarri salvestades sülearvutit monitorina kasutada.

Küsimus siis selles, et kas audio interface`i kasutades enam neid probleeme ei tekiks?

Ja kui audio interface oleks lahendus minu probleemile siis mis hinnaklassi jääks isend millega saaks korraliku kvaliteediga salvestada akustilist-, elktrikitarri ja vokaali. Väga tore oleks kui keegi ka mõne konkreetse mudeli lingi vms siia postitaks. (vb peaks veel mainima et sülearvutil on olemas HDMI port)

Ette tänades!

Colonel
Posts: 85
Joined: 25 Apr 2011, 14:54

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Colonel » 30 May 2011, 16:02

HDMI ei maksa midagi, audio interfeissi sinna ei topi.
Kui asi sul nüüd arvuti taha ei jää siis korralikult seadistatud interfeiss elimineerib viivituse ära küll. Osta kasvõi M-Audio Fast Track või mõni muud odavamat sorti asi. Kindlasti tasub kasutatud kauba poole ka vaadata, saad parema asja vähema raha eest.

Mikk13
Posts: 144
Joined: 06 Jan 2010, 11:29
Location: Tallinna eeslinn

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Mikk13 » 03 Aug 2012, 15:53

Soojendame vana teemat uute muredega. Sai soetatud Line 6 POD 2.0. Klappidest kuulates on kitarri saund minu jaoks isegi üllatavalt hea, tõeline kaiff. Aga nüüd on see mure, et POD helikaarti/interfeissi ühendades ja salvestades ( samuti läbi helikaardi saundi kuulates ) ei ole see mitte kuidagi võrreldav PODist otse tuleva saundiga. Milles probleem? Kaart on sitt ? Kaart kahib saundi ära ? Kaart ise on EMU0404 USB ja salvestus läheb lauaarvutisse. Netis tuhnides leidsin mingi arvustuse ,et sama interfeiss ongi kilu saundiga ja läheb "distorssima". Enne ei saanudki sellest aru ja olin arusaamisel ,et nii kodusalvestus käibki aga nüüd PODi kasutades ja teiste kodusalvestisi kuulates saan aru ,et saund on ikka halb, kuidagi kile ja "mahlad" välja imetud. Ühesõnaga kuidas saaks sama hea heli mis PODist tuleb ka arvutisse sama kvaliteetsena?
Hagström Super Swede

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Faded » 03 Aug 2012, 17:55

Kontrolli, et POD-i tagaküljel olev A.I.R. lüliti oleks "DIRECT" asendis (mis simuleerib lõppvõimu, kõlarit, mikrofoni ja ruumi), mitte "AMP" asendis (mis annab ainult eelvõimu soundi).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

Mikk13
Posts: 144
Joined: 06 Jan 2010, 11:29
Location: Tallinna eeslinn

Re: Salvestamine ja audio interface vajalikkus?

Postby Mikk13 » 03 Aug 2012, 20:06

On, seda tean. Peaks proovima vähem helikaardist peale keerata ja rohkem podist.
Hagström Super Swede