Ableton Live6

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Ableton Live6

Post by Denis »

Ostsin paar nädalat tagasi Stanfordist sellise isendi http://www.m-audio.com/products/en_au/FastTrackUSB.html
Kaasa tuli sellega siis Abletoni programm kuid see on DEMO.Kõik töötab ja saab lindistada küll,kuid salvestada ei saa. Läksin siis kodulehele ja seal pakuvad nad "really special offer" kõigest 500.- saan ma täisversiooni alla laadida. :)
Ma nüüd küsiks, et kas ma aktiveerisin valesti midagi või sain ma "tillist" ja peangi veel 500.- peale maksma?
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: Ableton Live6

Post by Denis »

On keegi selle programmiga kokku puutunud?
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
B0Ka3!
Posts: 80
Joined: 11 Jan 2010, 17:13
Location: Tartu

Re: Ableton Live6

Post by B0Ka3! »

Ei ole kahjuks...või õnneks,kui sinu juttu lugeda. :(
Ibanez RG1550MZ BK kitarr
Rocket "Delux" kitarr
Marshall MG15DFX
Yamaha Digital Piano DGX-230
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by Kert »

Denis wrote:...saab lindistada küll,kuid salvestada ei saa...

Mäh?
Denis wrote:Ma nüüd küsiks, et kas ma aktiveerisin valesti midagi või sain ma "tillist" ja peangi veel 500.- peale maksma?

Ma ostsin kah kunagi miski M-audio jupi, millega tuli kah mingi efektiprogrammi "trial" versioon. Nii et ei imestaks yldse...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: Ableton Live6

Post by Denis »

...saab lindistada küll,kuid salvestada ei saa...

Mäh?

Sa saad põhimõtteliselt kõike teha selle programmiga kuid oma loomingut salvestada ei saa.Sorri jah,idiootne lause oli see enne :D

Sellega ka korras nüüd.Pidigi olema limiteeritud ,kuna see Lite 4 versioon.Teistele lollidele teadmiseks.. :)
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Kui tõmmata paraleel Windowsi tarkvaraga siis on see täiesti tavaline asi, et tial kaasatuleb, aga see ongi ainult proovimiseks e. isu tekitamiseks ja siis pärast kui hirmus tahtmine on ja oskusi sarnast asja otsida netist ka napib siis kohi aga plekki.

Ei teinud sa arvatavasti midagi valesti ... puhas reklaamitrikk.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

Sa räägid, nagu see oleks halb asi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Mina? Mina olen täielik vabavara pooldaja
...
või piraat.

Mõnes mõttes see ongi halb. Aga see on pikk, hoopis teise foorumi teema.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

Ole nüüd... selgita meile, miks oma toote reklaamimine sinu arust halb on.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Reklaam on halb, sest see reklaamib suletud lähtekoodi. Selle vastandiks on GNU GPL (General Public License) ehk eesti keeles GNU Üldine Avalik Litsents on vaba tarkvara litsents.
Erinevalt omandilitsentsidest on GPL-i eesmärk kasutaja vabadust kaitsta, mitte seda piirata. GPL on avatud lähtekoodiga litsents. (allikas)
Eestikeelne GNU leht
GNU lehekülg.

Windowsi versioon Audacityst anti näiteks Ubuntu plaadiga reklaamiks kaasa, et inimesed, kes esialgu ei tahagi võibolla Linuxit endale, aga leiavad selle programmi, mis on algselt olnud Linuxi proge. Ja siis hkkaks võibolla huvi tundma teiste progede vastu, mida aga Windowsile ei ole kirjutatud. Audacity on avatud lähtekoodiga ja GPL litsensi alusel jagatav programm.
Last edited by kurikessu on 21 Jul 2010, 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

Ühesõnaga kui ostetud tootega oleks kaasas näiteks Audacity mingi piiratud versioon, mis salvestada ei luba, siis oleks kõik OK?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Ei.

Aga sellist situatsiooni ei saaks lihtsalt tekkida, sest nende litsents ei luba sellist varianti. Lihtne.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

kurikessu wrote:Ei.
Nii et sa oled siis üldse toodete reklaamimise ja näidiste jagamise vastu?

kurikessu wrote:Aga sellist situatsiooni ei saaks lihtsalt tekkida, sest nende litsents ei luba sellist varianti. Lihtne.
Miks mitte? Audacity on ju GPL-i litsentsi all ja lähtekood on tasuta saadaval, seega igaüks võib koodi võtta, seda modifitseerida (nt. teatud funktsionaalsus välja võtta), kompileerida ja siis seda jagada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Ok sõnastuse viga, aga see on ju mõttetu kui täisversioon on alati saada. See on sama kui teha autost limiteeritud väljalase ilma mootorita, mis põhimõtteliselt maksaks sama palju kui mootoriga versioon. Jagada võib muidugi, aga miks ma seda peaks tahtma? Miks keegi peaks seda teha tahtma? Tasulise proge puhul saan sellest aru, sest siis on tegu puhtalt materiaalse huviga. Vabavata tükeldamine on lihtsalt ressursside raiskamine.


Nii et sa oled siis üldse toodete reklaamimise ja näidiste jagamise vastu?
Ma ei saa täpselt aru, kust sa seda võtad. Reklaam reklaamiks. Milleks jagada näidiseid kui vabavaraline täisversioon on olemas? Audacity wini installer on 2,2 MB suurune, nii et ei saa ka ruumi kokkuhoiuga põhjendada.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

kurikessu wrote:Ok sõnastuse viga, aga see on ju mõttetu kui täisversioon on alati saada. See on sama kui teha autost limiteeritud väljalase ilma mootorita, mis põhimõtteliselt maksaks sama palju kui mootoriga versioon. Jagada võib muidugi, aga miks ma seda peaks tahtma? Miks keegi peaks seda teha tahtma? Tasulise proge puhul saan sellest aru, sest siis on tegu puhtalt materiaalse huviga. Vabavata tükeldamine on lihtsalt ressursside raiskamine.
Küsimus polegi selles, miks keegi peaks seda tahtma.

kurikessu wrote:Ma ei saa täpselt aru, kust sa seda võtad. Reklaam reklaamiks. Milleks jagada näidiseid kui vabavaraline täisversioon on olemas? Audacity wini installer on 2,2 MB suurune, nii et ei saa ka ruumi kokkuhoiuga põhjendada.
Noh, kui ma küsisin, mis sul toodete reklaamimise vastu on, hakkasid sa vabavarast ja GPL-ist rääkima. Ma siis küsisin, et kas vabavaralise programmi reklaamimine samal moel (mingi tootega kärbitud versiooni kaasa andmine) oleks OK, ja sa ütlesid, et ei. Sellest jäi mulje, et sa oled põhimõtteliselt toodete reklaamimise vastu, sõltumata kasutatavast litsentsist. Kuna tundub, et ma eksisin, siis äkki seleted, milles antud juhul ikkagi probleem on?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked