Power chordide abi ?

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
User avatar
OravOlen
Posts: 24
Joined: 31 Jan 2008, 00:51
Location: Tallinn : Õismäe : 55620538

Power chordide abi ?

Post by OravOlen »

Tervist !

Palve oleks selline , Kas keegi leiaks mulle power chordide nimetused nagu ''G5'' jms .
Kuna siin foorumis on paljudgi nii kirjs siis ons ee minu jaoks keeruline:D proovisin google pildiotsingut aga seal ei olnud näidatud tsbidega ja nimed peal :D
Ühe sõnaga kas keeg viitisib teha sellise või leiab netist .

Ette Tänades
OravOlen
Varustus -->

Aukustiline: HOHNER HW 420 BK
Elektriline: SCHECTER Diamond 006 Extreme BCH
Võim: Line 6 III 30W + 2x 6m kaabel
Efektiplokk: Zoom G2.1u
Häälestaja: BOSS TU-80
Mustsaba
Posts: 191
Joined: 31 Dec 2008, 04:17

Post by Mustsaba »

Kui hästi sa inglise keelt oskad?
Kui see pole probleem, veeda veidi aega sel lehel: http://guitar.about.com/library/weekly/aa092600c.htm

Kui aga on, anna märku. Ehk leiab mingeid muid lahendusi.
Mina soovitaks kvintide teooria selgeks teha, siis pole ka mingeid illustratsioone vaja. Suurel E ja A keelel asuvad noodid selgeks teha, sealt saab kõik juba tuletada. Kui teooria selge.

Edu. :)
Last edited by Mustsaba on 07 Jan 2009, 19:32, edited 2 times in total.
Cogito, ergo sum.
User avatar
OravOlen
Posts: 24
Joined: 31 Jan 2008, 00:51
Location: Tallinn : Õismäe : 55620538

Post by OravOlen »

Tänud !
Inglise keel on 5+ niiet sellega probleeme pole :D
Varustus -->

Aukustiline: HOHNER HW 420 BK
Elektriline: SCHECTER Diamond 006 Extreme BCH
Võim: Line 6 III 30W + 2x 6m kaabel
Efektiplokk: Zoom G2.1u
Häälestaja: BOSS TU-80
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Mustsaba wrote:jõuakordide


:lol:

Kvindid on need maakeeli. Jõuakord kõlab samasuguse värdvormina kui hedge fund -> hekifond.
Mustsaba
Posts: 191
Joined: 31 Dec 2008, 04:17

Post by Mustsaba »

Vabandan, juhul kui kasutasin valesti... Aga värd või mitte, minule on tunnis õpetatud sõna jõuakord.
Peale selle on ka Aldo Järve kirjutet õpikus "Rännakud kitarriga" väga laialdaselt kasutatud sõna jõuakord, terved peatükidki nimetatud nõnda.
Cogito, ergo sum.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Noh, mulle kohe üldse ei meeldi. Esiteks on see rõve võõrlaen fraasist "power chord" olukorras, kus eesti keeles on mõiste "kvint" juba olemas, teiseks on seda akordiks natuke palju nimetada, arvestades asjaolu, et akord koosneb definitsiooni järgi kolmest erinevast toonist. Kolmandaks on tegu väga kitarrispetsiifilise mõistega, millest enamik teisi muusikuid ilmselt muhvigi aru ei saa.
Mustsaba
Posts: 191
Joined: 31 Dec 2008, 04:17

Post by Mustsaba »

Selge, kvindid järelikult. :) Jälle targem.
Cogito, ergo sum.
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

aga kui kvintakord koosneb kolmest noodist, siis mis on kahest noodist koosnev? seda kasutatakse isegi rohkem kui kolmenoodilist. kas see on siis lihtsalt lohakas kvintakord? ma näiteks ei taha kolmenoodilist võtta kuna see ei kõla minu jaoks nii hästi.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

martra wrote:aga kui kvintakord koosneb kolmest noodist, siis mis on kahest noodist koosnev? seda kasutatakse isegi rohkem kui kolmenoodilist. kas see on siis lihtsalt lohakas kvintakord? ma näiteks ei taha kolmenoodilist võtta kuna see ei kõla minu jaoks nii hästi.


Kvintakord tegelikult tähendab tavalist kolmkõla (täpsemalt tertskvintakord), septakord nelikõla jne.

Põhjus, miks mina seda kvindiks kutsun ja mitte kvintakordiks või mõneks muuks akordiks, ongi asjaolu, et akordiga on klassikalise muusikateooria seiskohalt vähe pistmist. Akord tähendab kooskõla, mis koosneb vähemalt kolmest erinevast astmest. Kvint koosneb kahest astmest: esimene ja viies, kitarri peal häälestatakse tavaliselt bassis I aste, siis V aste ja siis oktav kõrgem I aste. Kolm erinevat helikõrgust, aga siiski ainult kaks erinevat nooti/astet.

"Power chord" on tegelikult kõige tavalisem intervall, sama nagu suur sekund, väike terts, väike septim. Uba on selles, et kärina kasutamisel tekkivate võimendatud lisatoonide tõttu ei kõla eriti hästi ei täisakordid ega dissonantsed intervallid. Seega kasutatakse kvinti kui kõige konsonantsemat intervalli "akordina".
inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Post by inime »

tunnistan oma mittetarkust, aga
G5= sol+re+la, kolm erinevat nooti
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

inime wrote:tunnistan oma mittetarkust, aga
G5= sol+re+la, kolm erinevat nooti


G5= g+d (sol+re)

g+d+a võiks nimetada G5add9 või midagi muud, kolmanda astme puudumise tõttu ei julgegi talle mingit konkreetset nime anda. Ebatraditsionaalne akord, reeglina moodustatakse akorde tertside kaupa, see siin on kvartides/kvintides tehtud(kvartaalharmoonia).
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

G-A-D on tavaline Gsus2.
G-duuri kolmas aste (B) on asendatud teisega (A).

Või Dsus4.
D-duuri kolmas aste (F#) on asendatud neljandaga (G).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Fadedil on õigus jah, enne kiiruga vastates kiilus vist kuskilt kinni :)
tonis_soots
Posts: 1047
Joined: 15 Aug 2007, 17:38

Re: Power chordide abi ?

Post by tonis_soots »

Kvint on lihtsalt esimesest ja viiendast astmest koosnev kõla.
Squier Classic Vibe Tele 50's
Vox Tonelab LE
HB GA5
Locked