Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Cloudy
Posts: 5
Joined: 30 Dec 2008, 00:27

Postby Cloudy » 06 Jan 2009, 20:10

Ega selles õpetajaga õppimises sõltub kõik ikkagist kahest asjast: Õpetaja ja õpilane. Või siis kolmest: Nende kahe omavahelisest läbisaamisest. Sest kui õpetaja tunnis sulle ikka mõnikord nalja kah viskab või niisama oma suurtest elukogemustest räägib (Kui õpetaja vanem on) siis kisub ikka tundi tagasi minema küll. Ise olen kaks või kolm aastat saksi mänginud, ei mäleta enam hästi, aga ega ma seal muidu ei viistsiks käia kui õpetaja selline ei oleks. Peale tundi pilli kokku pannes rääkis mulle ikka igasugu võtteid kuidas ajaga paremini kokku tulla ja sellest kuidas tema sõber kunagi ära vahistati. Nii et jah. Ma arvan, et õpetajaga õppimine oleks ikka parem, sest üksinda mängides tüdineb päris ruttu ära.

Juss001
Posts: 3
Joined: 06 Jan 2009, 22:24

Postby Juss001 » 06 Jan 2009, 22:31

Oskate soovitada kitarriõpetajat Tallinnas? tahaks hirmsasti õpetamist saada, omal käel olen kodus natuke tinistanud, aga just sain selgeks ainult selle et omal käel ma selgeks ei saa midagi ja et vajan raudselt õpetajat.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 06 Jan 2009, 23:32

minu arust kõige laisemad tüübid ongi need , kes vinguvad et ää mis musa kool (ala 95% vingujatest), ma harjutan ise ja pla pla - sittagi. Kui sa ikka ei oska õppida ja ei distsiplineeri ennast, siis ei tule sul midagi välja, musakooliga ongi see eelis, et sul on 2 x nädalas tunnid, kus käid, isegi siis kui sul pole nädala jooksul kodus olnd aega harjutada saad musakoolis siis tunniski õppida. Ja õpetaja aitab sind, ise õppimises pead ise enda treener olema, koostama omale plaane jne.

Need mõned, kes tõesti jagavad matsu on siis ka tegijad. Et näiteks nagu Gerd Kanter, tal on pidev treening plaan ees mida teeb jne, Treeneriga kohtub ainult treeninglaagrites, aga enamus aja treenib ise ja siis treener analüüsib ta tehtud tööd, ala videode pealt tehnikat ja jõutulemuste pealt.

Selles suhtes sa võid ise ka keksida, et vaata kui kõva jalka tüüp ma olen, kõksin iga päev sada jne, aga ega sa sellepärast veel hea jalgpallur pole.
Lisaks sellel on vaja igast asju teha, erinevaid harjutusi, harjutada lööke ja stard-kombinatsioone, söödud, triblamine, jõusaal jne

Et kui sa oled ise endale hea plaan koostaja ja jagad treening plaanidest matsu, et kudas sul sõrmed liiguvad ja milliseid tehnikaid arendada, muusikateooria ja kuidas neid pilli mängus arendada ja oled süsteeme siis palun väga vingu muusikakooli kallal, muidu vist pole eriti mõtet plõksida

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 06 Jan 2009, 23:34


User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu
Contact:

Postby renn » 06 Jan 2009, 23:44


k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 06 Jan 2009, 23:49


User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu
Contact:

Postby renn » 07 Jan 2009, 00:05

Kui piisavalt tahtmist on pilli mängida, siis tegelikult saab hakkama küll iseõppides. Lihtsalt peab rohkem pingutama. Ise üritan hetkel õppida kitarril lugu "Snow (Hey Oh)" ja alguses ei tahtnud kohe üldse tulla, aga praegu on juba suhteliselt normaalse kiirusega asi(muidugi mitte veel õige kiirusega). Nii et kõik on endas kinni.

rumma27
Posts: 2
Joined: 14 Jan 2009, 06:16

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby rumma27 » 14 Jan 2009, 06:38

kirjutan siis ka selle kõigile teada kirja.Et siis vajaks inimest kes õpetaks ja räägiks sellest kitarri mängimisest ,kunagi olen klaverit õppinud aga see ei olnud vabatahtlik nii et nüüd on aeg oma unistused täide viia.et siis kellel miskit pakkuda tonurumma@hot.ee

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby k6ll » 14 Jan 2009, 13:50

mis kandi mees ka oled?

rumma27
Posts: 2
Joined: 14 Jan 2009, 06:16

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby rumma27 » 15 Jan 2009, 14:30

tallinn nõmme

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby k6ll » 15 Jan 2009, 17:14

siis räägi sealsete kooli õpetajatega, kes seal olid vist Lauri Jõeleht, Martin Kööbi, Ranno Nurmsaar , nemad õpetavad nõmme muusikakoolis

User avatar
IronKid
Posts: 180
Joined: 30 Jan 2008, 00:30

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby IronKid » 15 Jan 2009, 23:56

Nõmme kultuurikeskuses annab Tiit Kikken ka tunde.
Teemasse, ma käin samuti eraõpetaja juures,kes paneb just improvisatsioonile suurt rõhku. :P

User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby mty » 16 Jan 2009, 01:28

palju sõltub sellest ka mis kitarristi eesmärk on, kes tahab lõkke ääres niisama jammida võib sõbralt ju kaks sõna soovtuseks saada ning siis paar korda kuus mõnda smilersi lugu mängida. kes tahab niisama bändis mingit rokki teha võib niisama iga päev tinistada. kuid kelle esmärk on saada mingiks suureks kitarristiks see peab tõesti omale plaani koostama ja jõhkralt harjutama. kuid noh tihtipeale on head eesmärgid kuid keegi ei tee selle täitmiseks sittagi.
ehk selle vaidluse käigus ärge unustage MIKS keegi üldse kitra tahab õppida.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby k6ll » 16 Jan 2009, 10:43

jah, et oleneb ju veel õpetamisest kah, et mina õpetan enamasti nii et kuidas saada sellikesks mängijaks nagu satriani ja vai ja mängida intrumentaal muusikat, aga mõni tahab ainult saateakordid selgeks saada ja kõik

busted
Posts: 9
Joined: 16 Jan 2009, 21:50

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby busted » 16 Jan 2009, 22:02

kas oleks võimalik nii et algul võtta eraõpetajalt natuke tunde kes õpetab selle hoidmise ja kogu selle peamise asja ära ja siis hakata iseseisvalt tegutsema, või oleks koguaeg vaja et keegi jagaks nippe ja õpetaks?