Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

steve vai õppis alguses satriani juures
User avatar
Ecko
Posts: 264
Joined: 08 Apr 2007, 00:17

Post by Ecko »

renn wrote:Iseõppimine on kindlasti raskem, kui muusikakoolis käimine, sest siis pead ennast ise sundima rohkem, kuna pole õpetajat kes seda teeks ja arvatavasti iseõppimisel on progress ka aeglasem, kuna peab rohkem asju ise välja nuputama. Samas aga kui ise õpid, siis võid õppida just seda mida tahad ja nõnda nagu tahad ning kindlasti on pärast uhkem tunne, kui saad öelda, et oled kõik oskused omal käel omandanud. Muusikakoole on muidugi ka erinevaid, seega ei saa kindlalt öelda et kool on halvem või parem kui iseõppimine. Kõik oleneb sellest, milline on õpetaja. Kui õpetaja üritab õpilasele õpetada rohkem seda, mida õpilane tahab ja üritab leida iga õpilase jaoks kõige sobivama õpetusmeetodi, siis on kindlasti õpetaja käe all hea õppida. Kui aga on tegu sellise karmi õpetajaga, kes ütleb mis nurga all käsi peab kindlalt olema ja kuidas midagi täpselt teha tuleb ning ei lepi sellega kui õpilane midagi omamoodi tahab teha, siis see võib üldse pillimänguisu ära võtta.

Mina olen hetkel iseõppija ja plaanin selleks ka jääda, kuna nõnda on mugavam.


Ma jätsin pooleli(kitarri ala) , sest tundsin end ahistatuna(õpetamise poolest). Selle aja mis ma seal käsiin ei saanud ma mitte midagi enamat teada mida ma juba teadsin.
Hakkasin iseseisvalt õppima ning arenesin ühe aastaga kiiremini kui mõni 2 aastaga muusikakoolis.
Ainus mida kahetsen on see, et mul pole noot selge.
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Post by afs »

Ega ilmselt muusikakool väga omanäolisi kitarrimängijaid ei toodagi. Minu nägemus on, et muusikakool annab teadmised noodist ja teooriast, kahtlemata ka pilli käsitlemise oskust, aga enamalt jaolt peab ikka ise ennast arendama. Ise ma pole muusikakoolis käinud...kahjuks, kuid seda ma muusikakoolist ei ootaks, et kui kõik ilusti ära teen, mis kästud, siis varsti olen virtuoos.
roch
Posts: 24
Joined: 24 Jun 2008, 18:20

Post by roch »

üldiselt on ikka hea, kui on eraõpetaja, kellelt midagi küsida ja noh põmst on elava inimese poolt ikka parem õpetust saada kui raamatu käest vahepeal. minul on näiteks nii, et põmst ta suunab mind, ehk siis on mulle tutvustanud materjale ja asju, mida ise ma ilmselt leidnud poleks jne. uued muusikalised mõjutused ja asjad ka ofk.
kui võimalus siis võiks kindlasti käia! oleneb ilmselt muidugi õpetajast.
Dumbass
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2008, 21:59

Post by Dumbass »

Oleneb mida õpetatakse koolis ja kes on õpetaja.

Pilli käsitlus on minu arust kõige tähtsam osa mida vaja kõigil õppida. Teooria on kirsiks tordi otsas - ilma saaks kah hakkama kuid mööda külge kindlasti maha ei jookse. Põhiline teooria ei käi ainult ühe pilli

Nooti ja heliredeleid sai (tava)koolis õpitud suht tükk aega tagasi. Aga mitte väga kaua aega tagasi kitarri kätte võttes tuli see ka kasuks. Lugusid on lihtsam kuulata/mõista/ülesse kirjutada/meelde jätta.

Ise õppides saad pilli muidugi veidi personaalsemalt tundma õppida. Katsetad mis kõlab hästi ja mis mitte; mis liigutus on lihtsam jne.

Usun, et mõlemad viisid on suhteliselt vajalikud, et edukalt midagi kuulatavat tekitada.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

küsimus on kindlasti ka aja kulus, et kui sa ei tea , mis on jalgratas ja sulletehakse ühe ala 10 tunniga selgeks, et mis ta on, millest koosneb, kuidas sõidab, kuidas kokku keevitada jne. Siis on see ju normaalne asi,
aga kui sa pead vaeva terve elu leiutama ja siis ükskord 40nselt avastama, et wiiii ma leiutasin jalgratta, siis on see iga ühe otsustada kas sa oleks saand asjad selgeks mõningate tundidena, või siis õppida tarzanina ise lugema :)
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

kaijo60 wrote:ma olen mingi aasta aega ise õppinud. arendan siin iga oäev käte tehnikat, õpin laule kuulamise järgi mängima. ongi kõik vist. olen läbinud kitarrikool.eu, sealt sain päris hea vundamendi alla, siis võtsin läbi kitarriõpik võhikutele (va. jazz-i sektsioon). tean maj ja min skaalat. nüüd treeningi kõrva ja tehnikat.
näiteks rhcp kitarrist john frusciante õppis kitarri ise omas kodus 15h/päevas ja nii 5 aastat. päris nö. tugevaks sai kitarriga. steve vai õppis ka ju migni 18 tundi päevas mitu aastat kodus. tommy emmanuel on ennast ka nii treeninud. päris kuulsad nimed kõik. iga inimene suudaks nii teha, kui ta oskab iseennast aidata ja kui osatakse oma vigasid parandada, saab inimene ilusti hakkama. eks ole ju?


ja mul on mõnikord imelik kui juba olen 4 tundi mängind :D:D:D
sixxbitch
Posts: 315
Joined: 08 May 2008, 11:14
Location: Tabasalu

Post by sixxbitch »

karlapoiss wrote:
kaijo60 wrote:ma olen mingi aasta aega ise õppinud. arendan siin iga oäev käte tehnikat, õpin laule kuulamise järgi mängima. ongi kõik vist. olen läbinud kitarrikool.eu, sealt sain päris hea vundamendi alla, siis võtsin läbi kitarriõpik võhikutele (va. jazz-i sektsioon). tean maj ja min skaalat. nüüd treeningi kõrva ja tehnikat.
näiteks rhcp kitarrist john frusciante õppis kitarri ise omas kodus 15h/päevas ja nii 5 aastat. päris nö. tugevaks sai kitarriga. steve vai õppis ka ju migni 18 tundi päevas mitu aastat kodus. tommy emmanuel on ennast ka nii treeninud. päris kuulsad nimed kõik. iga inimene suudaks nii teha, kui ta oskab iseennast aidata ja kui osatakse oma vigasid parandada, saab inimene ilusti hakkama. eks ole ju?


ja mul on mõnikord imelik kui juba olen 4 tundi mängind :D:D:D


Sama siin :D Ise ma kidra muusikakoolis õppinud ei ole, aga teooria sain alla 7 aastat seal klaverit õppides, ma ei tea, ma ei ütleks, et oluliselt kasuks on tulnud, aga noh, eks kunagi näeb paremini seda :D Ise õppides saan täitsa hästi hakkama.
Bigger, better, faster, louder, stronger, harder. ;)
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Aga selline küsimus, et kas muusikateooriat ei saaks siis kuidagi iseseisvalt õppida?
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

alati saab, võta aga ette ja hakka lugema
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Kas eesti keeles selliseid raamatuid leidub? Kui leidub, siis milliseid?
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

oma kohalikust raamatukogust leiad ilmselt päris mitu neid :) google kah abiks
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

kaijo60 wrote:Kas eesti keeles selliseid raamatuid leidub? Kui leidub, siis milliseid?


http://www.hot.ee/lauri1982/Muusikateoo ... dmised.htm

õpi see pähe siis saad pärispaljudest asjadest juba aru
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Ja siis ma olen valmis muusik ja võimeline looma muusikat?
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

noh need on algteadmised, muusikaloomiseks oleks esmalt vaja sitaks rütme läbi mängida ja nendega end muusikas tunnetama õppida, rütmida kohta sai kirjutatud selle kohta ka soolotamise teemas ning teiseks õppida pisut harmooniat
Locked