Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby Baarmen » 16 Jan 2009, 23:48

Sõltub sinu iseloomust. Kui sa oled hingelt muusik ja pürgid vabatahtlikult paremuse poole, analüüsides erinevaid lugusid ja ahmides õpikuid, siis ei ole õpetajat vaja. Kui laiskus on sinu loomus, siis on vaja kedagi, kes sind erinevatest asjadest läbi veaks, kui sa üldse tahad kuskile jõuda.

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby Thule » 04 Feb 2009, 16:23

Endale ei meeldi üldse igast muusikakoolid / kindlat kidraõpped .

Selline halb pinge tekib peale,
ise on ikka kõige parem, mängid kuidas tahad ja millal tahad

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby Marvin » 04 Feb 2009, 19:04


User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby Tegelane » 04 Feb 2009, 19:10


Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Postby Marvin » 05 Feb 2009, 23:50

Minul asi ei olegi nii väga hetke leidmises vaid lihtsalt selles, et tahad mängida seda, mis parasjagu inspiratsiooni annab ja huvi pakub aga pead mängima seda, mida keegi tahab.
Last edited by Marvin on 12 Jan 2012, 23:26, edited 2 times in total.

User avatar
B0Ka3!
Posts: 80
Joined: 11 Jan 2010, 17:13
Location: Tartu
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby B0Ka3! » 20 Mar 2010, 18:27

Ma ütlen,et mõlemat tuleb ajada...

Mina alustasin näiteks ise õppimisega...sain pilli tunnetuse kätte,võtsin paar eratundi ja siis läksin muusikakooli.
Praegu käin muusikakoolis ja võtan netist tab´e ja võtan veel eratundegi kõrvalt...väga meelt mööda mulle.

Kui tõesti ei taha muusikakooli minna,siis tuleb leida vandid,kellel sulle midagi õpetada on.Minul on kontakte ja tegemist on küllalt.Ei jõua osasid läbigi käia.
8)
Ibanez RG1550MZ BK kitarr
Rocket "Delux" kitarr
Marshall MG15DFX
Yamaha Digital Piano DGX-230

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby Thule » 28 Mar 2010, 19:16

viimasel ajal tunnen et areng pidama jäänud ja tahaks kuskil muusikakoolis käia / kellegi juhendusel õppida

aga suuremas grupis oleks esialgu mugavam...

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re:

Postby Metallipea » 19 Jun 2011, 22:36


kidrakunn
Posts: 8
Joined: 01 Jun 2011, 11:18
Location: Türisalu/Tallinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby kidrakunn » 20 Jun 2011, 14:02

Üle 90% iseõppija.
Olen õppinud samuti klassikalist kitarri '86 aastal Katkov'i juures ja hiljem pool aastat Mait Martin'i juures kes soovitas mul minna õppima estraadi kuid kahjuks ei olnud mul tol ajal võimalus pealinna õppima minna :( . Peale seda oli minu õpetajaks oma kõrv ja mängisin kõike mida kuulsin. Alles aasta tagasi avastasin, et Nuno Bettencourt(üks lemmikutest) on soovitab samuti kuulmise järgi õppida.
Ma ei pidanud ennast kunagi sundima vastupidi ma nautisin kitarrimängu ja naudin seda siiani.

Kuid õppimisest on üksi vähe tuleb leida ka rakendus (bändi tegemine, live, lugude kirjutamine).

Kokkuvõtte arvan, et õpetaja oleks siiski soovituslik kes suunaks ja annaks nõu! siis omandad oskused tunduvalt kiiremini kui ise õppides. Omast kogemustest. :wink:
Aria ProII magna MA-40(made in Japan)
Vintage akustiline
Trace Elliot Super Tramp (made in UK)
Digitech RP5 (made in USA)
Dunlop Cry Babe (made in USA)
Boss CS-3,OS-2,DD-6
EBS UniChorus(made in SWE)
Rocktron Rampage Distrotion
Behringer BCG102

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby k6ll » 24 Jun 2011, 19:43

Kuigi suuresti harjutas Erki Nool üksi ja Kanter ka harjutab üksi, siis olid ja on neil treenerid, kes koostavad kavad ja plaanid, mida ja kuidas efektiivselt teha, et saavutad head tulemust. Isegi päeval, mil enesetunne on halb võtad ikka pilli kätte, sest plaan vajab täitmist ja eesmärk saavutamist.

User avatar
paxpro100
Posts: 43
Joined: 17 Oct 2010, 15:03
Location: Pärnumaa

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby paxpro100 » 22 Oct 2011, 23:29

Oln küll ja küll näinud neid isõppijaid. Eriti on neid vanemate inimeste seas ja kes pole rahvamuusikast kaugemale jõudnudki. Nooremad üritavad tuntud rockansamblite meloodiaid järgi mängida. Aga mis jääb vajaka on puhas tehniline mäng ja õigete võtetega. Kes on andekas ja ise palju ära õppinud, siis igaljuhul peab ta aegajalt ka profidelt eratunde võtma!

ESPguitars
Posts: 98
Joined: 27 Feb 2009, 15:21

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby ESPguitars » 26 Apr 2012, 21:22

Njah sundimine on tiba imelik sõna siin. Kelle hinges ikka põleb see tuluke püsivalt ning pillimäng pole hetke huvi, sellel pole vaja küll ennast sundida, sest kirg ise tagab pideva huvi arenemise vastu :). Igatahes minu kogemus asjast on see, et kui kirg on püsiv ning muusikakoolis käimine ei õnnestu või tundub liiga kammitsev, siis kindlasti tasuks mõned aastad proffidelt tunde võtta, nii mängutehnilises ja (vähemalt algse) muusikateooria mõttes. Antud lähenemisega on tagatud see, et saad õppida oma tempoga täpselt neid aspekte, mis sind huvitavad! Aga eks ajaloos ole ka mängijaid, kes on täiesti omal käel tehnilisele tipptasemele jõudnud - neid võib juba geeniusteks ehk pidada. Kui huvi on professionaalseks muusikuks saada, kes peamiselt või ainult mängib teiste loomingut täna siin koosseisus homme seal, siis tundub muusikakool küll õige lahendus. Samas kui tahad basic akorde õppida ja nendel põhinevaid lugusid aeg-ajalt mängida ning keerulisemad tehnikad ei huvita, siis võib vabalt ka ise asja kallal nokitseda. Youtubes sitta kanti algajatele mõeldud videosid.

risto993
Posts: 5
Joined: 07 Jun 2012, 00:05

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby risto993 » 08 Jun 2012, 10:55

oleneb väga palju õpetajast. Tänapäeva muusikakooli probleem on see, et nad ei liigu ajas edasi. Surutakse peale oma vanu õppimismeetodeid ja stiile. Tuleb leida õpetaja, kes ei karda uuendusi ja kuulab, mis sind ennast huvitab. Iseseisvalt on palju raskem õppida kui hea õpetaja käe all, lisateooria ei tule ka kunagi kahjuks.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Postby k6ll » 08 Jun 2012, 22:41

jup, nii ta on mõned tüübid loevad terve tund ajalehte ja ütlevad, et võta 8.ndast taktist uuesti :)