Improviastsioon soolo.

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
roosakummik
Posts: 669
Joined: 15 May 2005, 12:29
Location: Raplamaa/Lelle/Tallinn
Contact:

Improviastsioon soolo.

Post by roosakummik »

Et- küsimus kuidas improvisatsioon soolot meelde jätta- kui otsast peale alustada, siis on jällegi midagi uut- sooviks konkreetsemaks. Umbes nagu noot mis on kirjutatud ni mängitaksei kogu aeg. :lol:
Vintage LP Lemon top,Omatehtud Telecaster,Ibanez Rg,Ibanez AW85ECE-RLG
HB GA 15P&Fender M80(Proovikas) Crate 15w(Kodus)
Marshall Jackhammer,Guvnor,Bluesbraker,Supervibe,Reflector,Ecohead,Regenerator,Vibratrem ,Compressor.
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Post by D-7 »

Kas ma saan õieti aru, et sulle ei jää improviseeritud soolod meelde?

Aga proovi salvestada ja pärast kuulmise järgi tabbida vms. :roll:
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

ma teen kyll nii et kui mingi hää käik tuleb, siis kirjutan kohe ülesse, takt või kaks korraga on tavaliselt käik. Et noh paned kohe kirja, raba guitar pro kõrvale võib pane paberile, ega enam siis keegi nüüd ei kasuta sellist asja nagu oli 30ndatel et päeval käin söökaevanduses tööl ja õhtul saan poistega kokku ning proovime trometist mingi jämmi välja ajada, praegu ikka suhtu 95% impro käikudest kõigil jazzi jne meestel on ikka kodus valma mõeldud ja see 5 % sünnib kohapeal, ala teen mõnel käigul rütmiga paar variatsiooni vms, et keegi enam tühjade pihkudega õnne otsima ei lähe
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Improviastsioon soolo.

Post by Tegelane »

ma ka hiljuti niisama tinistasin, kui hakkas tulema miskit soolosarnast ja siis ka jupphaaval hakkasin asja kirja panema....ja kui kirjas siis liikusin edasi......
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Re: Improviastsioon soolo.

Post by donkey »

roosakummik wrote:Et- küsimus kuidas improvisatsioon soolot meelde jätta- kui otsast peale alustada, siis on jällegi midagi uut- sooviks konkreetsemaks. Umbes nagu noot mis on kirjutatud ni mängitaksei kogu aeg. :lol:

See ongi improvisatsioon - seda ei pea noot-noodilt meelde jätma:P
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Improviastsioon soolo.

Post by k6ll »

See on nagu uue keele õppimine, et ikka ennem pead oskama hunnik sõnu ja oskama nendega lauseid moodustada ja grammatikat, ennem kui hakkad kellegagi vestlema
karlzguita
Posts: 1
Joined: 16 Dec 2011, 14:57

Re: Improviastsioon soolo.

Post by karlzguita »

keegi võiks anda nõu mulle, kuidas üldse alustada soolode ja improvistatsioonidega.. : )
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Improviastsioon soolo.

Post by k6ll »

uues ajakirjas Kitarr on selle kohta artikkel
Locked