Noodi võtmemärgis mängimine

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Noodi võtmemärgis mängimine

Post by kaijo60 »

Tere

Ma ei saa nagu hästi pihta, kuidas see mõjutab, mis võtmemärgis ma mängin minigit lugu? Nagu nt ingl keeles E flat major, siis on noodivõtme kõrval 3 bemolli. Nii. Või kui on 6 bemolli. Või hoopis 5 duuri.
Ma saan aru, et soolode mängimise süsteem tugineb ka sellel?
User avatar
Silver
Posts: 173
Joined: 02 Dec 2006, 19:42

Post by Silver »

http://www.hot.ee/lauri1982/Muusikateoo ... tkvint.jpg

http://www.hot.ee/lauri1982/Muusikateoo ... dmised.htm

Ma nüüd päris kindel ei ole, aga see molli märk näitab pmst, et kui ta on B noodi kohal seal ees, siis igakord B(H)noodi asemel mängid selle noodi madalduse, ehk aisi, mis on A noodi kõrgendus ehk must klahv klaveril. Ja duuri märgiga mängid hoopis selle noodi kõrgenduse ja B kõrgendus on C
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

ju peab selle teksti läbi lugema...

kuid teatud lugusid mängivad kitarristid "E minooris"? Mida nad sellega silmas peavad? Nagu näiteks suvaiselt leitud see video: http://www.youtube.com/watch?v=6h8qs6lm_tk
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

siis nad kasutavad E minoori noote ja põhinoot on E.
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Noodijoonestikus on bemollid ja dieesid, mitte mollid ja duurid, mis kuuluvad helistiku ja akordide sõnavara juurde.

Silveri toodud link seletab suhteliselt hästi ära muusikateooria põhialused.

Samuti, B madaldus pole mitte ais(A#) vaid (parandage, kui ma eestikeelse nimetusega eksin) bes(Bb). Tähenärimine, aga enharmoonilised noodid ei ole võrdsed ja neid ei tohiks sellistena pidada.

Eestikeelses kirjanduses on vene ajast jäänud, et mazoorne heliredel C-st alates on CDEFGAH ning B on H madaldus pooltooni võrra.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Noodi võtmemärgis mängimine

Post by EmM9 »

kaijo60 wrote:Ma ei saa nagu hästi pihta, kuidas see mõjutab, mis võtmemärgis ma mängin minigit lugu?

Ma ei saa nagu hästi aru, kuidas see mõjutab, mis keeles ma mingis riigis räägin?
Miks minust keegi aru ei saa, liigutan ju suud ja hääl tuleb ka välja? :)

Sama on ka muusikas.
- EmM9 -
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

EmM9 nõustun sinuga, hea vastus. Värk on selles et kui sa mängid intrumentaalset mussi siis tõesti ei ole vahet, noh kitarril tsipa on sest mõni helistik, paku rohkem võimalusi lahtised keeled jne flasokad ja pla pla, aga kui sa laulad siis on vahe selles kas sul hääl kostub kas deathi mehe rögin või munapiiksu vilin, mida ainult koerad kuulevad
Locked