Soolode tabimine

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
Puupea
Posts: 27
Joined: 10 Jul 2007, 12:51

Soolode tabimine

Post by Puupea »

Tere

Kas kellegil on mõni hea nõu, kuidas saaks soolosid tabida. Kas äkki on olemas mõni hea programm vms mis lihtsustaks seda?

Paljalt kuulmise järgi ise veel ei oska ja põhjatud tabide leheküljed ei sisalda soovitud lugusid (Nt
Ruja "Põhi, lõuna, ida, lääs" soolo).
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

Teed kokteili suibulast, küüslaugust, piiritusest ja võist, jood ära, ootad pool tundi, võtad paberilehe, paned muusika tööle ja hakkad kirjutama. Sa ise ei pea mitte midagi mõtlema, tabid tulevad iseenesest.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
Puupea
Posts: 27
Joined: 10 Jul 2007, 12:51

Post by Puupea »

Counterwise wrote:Teed kokteili suibulast, küüslaugust, piiritusest ja võist, jood ära, ootad pool tundi, võtad paberilehe, paned muusika tööle ja hakkad kirjutama. Sa ise ei pea mitte midagi mõtlema, tabid tulevad iseenesest.


lähen vahetan püksid kuivade vastu välja. jube huumorimees oled küll.
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

Igatahes, tabima sa lugusi ilma kuulmiseta ei hakka(üllatus üllatus), nii et unusta ära.
EDIT: Kui leiutatakse mingi masin, mis kuulmise järgi tabe kirjutab, annan sulle teada.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
Puupea
Posts: 27
Joined: 10 Jul 2007, 12:51

Post by Puupea »

ma tänan!
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Post by kaze »

no sa v6id proovida neid aeglustada ja siis otside need noodid suht ykshaaval yles, mida kuuled.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

No oleneb mida vaja üles kirjata - nt hästi paljud metallimehed ongi siuksed, et oskad kommenteerida vaid, et "ta oskab imepäraselt hästi heliredeleid mängida!". Niiet uuri välja, mid skaalas või helistikus ta mängib ja ongi 95% vastusest käes. (nt ingvi-malmstiin on sinnakanti)

Washburn archtop > VoxAC30
Puupea
Posts: 27
Joined: 10 Jul 2007, 12:51

Post by Puupea »

tänan veelkord :)
karvatups
Posts: 4
Joined: 28 Feb 2008, 19:30

Post by karvatups »

Melodyn on üks programm, mis tunneb ära noodid. Ma ei tea kui palju tast abi oleks, aga võid ju proovida.
Locked