Triool?

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
User avatar
Silver
Posts: 173
Joined: 02 Dec 2006, 19:42

Triool?

Post by Silver »

Milleks on vajalik ja kus kasutatakse trioole?
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

Triool vähendab noodi kestvuse 75%-ni tema esialgsest väärtusest. Kasutatakse, et noodid ühte takti ära mahutada. Väga palju kasutatakse bluusis.
User avatar
elektri
Posts: 324
Joined: 04 Feb 2007, 21:21
Location: Pärnu

Post by elektri »

triool on jah see, kui ühe löögi peale jaotatakse võrdselt kolm nooti. mingi elvenkingilikus metalis kasutatakse ka seda tihti minu arust.
Ärge tulistage pianisti, ta teeb kõik, mis suudab.
User avatar
Kadriii
Posts: 268
Joined: 14 May 2006, 10:53
Location: Tõrva

Post by Kadriii »

ku-ke-ke :)
solfis panime sellise nime, täpselt tuli :D
et kui vaja koputada oli, siis ütlesime kukeke ;)
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

bluesis kasutatakse kogu aeg, triool fraseeringus on swing muusika, lonkav muusika stiil tuleneb ka trioolist,
siis näiteks enamus bodomi taustadest on trioolis
XtHz
Posts: 18
Joined: 18 Feb 2007, 13:07
Location: Viimsi, Harjumaa

Post by XtHz »

Triool tähendab seda, kui üht nooti mängides, näiteks veerandnooti, siis sa mängid seda nagu oleks selle veerandnoodi sees 3 nooti, ehk siis nagu 1 noot 3-st kestaks 33.3%

Ehk siis üks veerandnoot =
Image

ja nagu eelnevalt mainiti, siis jah seda kasutatakse swingis nii, et 2 esimest triooli osa mängidakse kokku ja siiiiis.... aga seda on raske inimestele seletada, kes pole muusikakoolis käinud või swingi mänginud.

Ma loodan et keegi sai nüüd aru ka midagi XD
Yamaha PAC012 BL -> Line 6 Spider III 15 W
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Võid triooli lugeda kolme peale: 1 2 3, 1 2 3ja siis kui swingivalt mängid, siis mängid 1 ja 3 löögil, 2 kestab 1. kaasa
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

k6ll wrote:Võid triooli lugeda kolme peale: 1 2 3, 1 2 3ja siis kui swingivalt mängid, siis mängid 1 ja 3 löögil, 2 kestab 1. kaasa

Triooltunnetust ei tekita siiski triooli
tai-ri-laadne kasutus, vaid triooli mängimine
neljandik-biidile. Tekib off beat, mis paneb loo
swingima..
- EmM9 -
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

noh triool on kolmanoodine kompleks. -Aga kui sa räägid swing rütmis lonkavast rütmist, siis ei sa seda nimetada triooliks. Vaid see rütm tuleneb teatavate triool nootide kokku ühendamisest. Mida nimetatatakse Suffle feel või Swing time jne. Et ära aja neid termineid segi triool on kolm nooti mis tekitatakse ühes löögis
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Off beati all mõeldakse ikka minu arust seda taktis rõhke loetakse 2. ja 4. löögil. Sest klassikalises muusikal on rõhk alati esimesel löögil ning tugevuselt järgmisena ka 3. löögil. Jazz muusikas 2. ja 4.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

k6ll wrote:noh triool on kolmanoodine kompleks. -Aga kui sa räägid swing rütmis lonkavast rütmist, siis ei sa seda nimetada triooliks. Vaid see rütm tuleneb teatavate triool nootide kokku ühendamisest. Mida nimetatatakse Suffle feel või Swing time jne. Et ära aja neid termineid segi triool on kolm nooti mis tekitatakse ühes löögis

Ma ei saa tegelikult su mõttekäigust aru.. Ehk täpsustaksid?
- EmM9 -
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

k6ll wrote:Off beati all mõeldakse ikka minu arust seda taktis rõhke loetakse 2. ja 4. löögil. Sest klassikalises muusikal on rõhk alati esimesel löögil ning tugevuselt järgmisena ka 3. löögil. Jazz muusikas 2. ja 4.

Ja mis moodi seda rõhku loetakse? Jällegi ei saa aru su mõttekäigust...
- EmM9 -
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

takti löökide rütmist ma rääkisin, et kui takti mõõt on 4/4
Locked