Laulmine -> kitarri mängimine

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Laulmine -> kitarri mängimine

Post by iiihaa »

eh, kas see on normaalne, et mul kohe eriti ei tule välja korraga laulmine ja kitarri keelte rütmis mängimine(üle tõmbamine vms)

et nagu suht raske on. :)

proovisin "the roofi" laulda ja samalajal mängida

käsi hakkab kohe laulusõnade rütmi järgi liikuma, aga tegelikult peaks hoopis teistmoodi liikuma.

loodan ei saite aru, kas sellele mingit lahendust kah on ?
või tuleb iseenesest ?

põhimõte on sama, et tee ühe käega ringi ja teisega kolmnurka, korraga ;)

ok, aitäh ! ;)
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

See on täiesti normaalne, et kohe alguses ei tule.Ajapikku harjub rohkem ära ja hakkab tulema.
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

noojah, ma olen ikka suht algaja. xD
paar päeva tagasi sain kitarri. aga duuride vahetus on suht kerge minujaoks juba. vähemalt nende põhiduuride vahetus. =)
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

no kui sa paar päeva tagasi alles kitarri said siis ole önnelik et yldse duuride vahetus kergelt käib.. ära loodagi et kohe oskad laulda samal ajal. harjutamine teeb meistriks...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

Kert wrote:harjutamine teeb meistriks...



noojah. aga kas kuidasgi treenida saab kah niisama ?
User avatar
orion
Posts: 348
Joined: 17 Jul 2006, 18:20
Location: Tallinn
Contact:

Post by orion »

Ainult harjuta!!
kui ma kitarri sain läks kõik üsna libedalt, kuni F duur vastu tuli, algul mõtlesin, et krt, mul pole nii palju näppe... :lol: :lol: :lol:

Aga laulmine ja mängimine peaks varsti kokku minema
küll kõik tuleb...

Mõnikord juhtub aga, kui harjud oma laulmisega hästi ära ja teed seda võib-olla natuke teistsuguse rütmiga või nii, siis tekitab jälle raskusi teistega koos mängimine ja laulmine.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

ikka saad õpi nagu klvareit mängides,, st õpi selgeks millisel rütmilöögil pead laulma ja millisel mitte,
User avatar
Q148W6
Posts: 58
Joined: 26 Jun 2006, 22:27

Post by Q148W6 »

ma teen nii, et alguses õpin kitarriosa hästi selgeks, siis see hakkab juba automaatselt tulema ning lauldes ma ei pane tähele, käsi läheb ise õigesti. Mõndade lugudega, kus kitarrirütm on väga erinev laulmiserütmist on see alguses muidugi raske, aga midagi võimatut selles ei ole.
Locked