indie/shoegaze

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

alustuseks võid mängida harmoonilist minoori,
hiljenm pentatoonikaid, nagu mingi kokin joshi jne
daniel
Posts: 44
Joined: 27 Aug 2006, 12:40

Post by daniel »

harmooniline minoor on minoorne (kurvakõlaline) heliredel kõrgendatud seismenda astmega.
User avatar
Q148W6
Posts: 58
Joined: 26 Jun 2006, 22:27

Post by Q148W6 »

Ei tea küll indiest eriti, aga üks õpetus mis vist peaaegu kõigi žanrite puhul kehtib on, et vaata vastava stiili bändide tabe ja sealt saad enam vähem kätte. Proovid alguses teisi järele mängida, siis paned paarist erinevast loost midagi kokku, siis improviseerid ise juba midagi... :)
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

ets wrote:aga akordiliselt? oskab keegi aidata?

Kuna asi mindki huvitab, löin google otsingusse "harmonic minor chords" vöi "minor harmony" ja leidsin nii üht-teist. Pildid on ees, nii et sest pole hullu, kui ingliskeelsest muusikateooriast eriti aru ei saa.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mingit stiili muusikat saab la nii võtta, et võtad mingid lood(sellest stiilist ofkoors) ja transponeerid need mingisse teisse helistikku.

Kui seal on mingid kindlad käigud, siis peaks asi kõvasti selgemaks minema.
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

Loll küsimus vist aga mis stiil see on selline?
Äkki oleks võimalik mingi link panna video või musa või nii.
Algaja
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Re: indie/shoegaze

Post by tyyp1983 »

ets wrote:ei oskanud kuskile teemat teha, vaatasin et siin mõned teemad muusikastiilidega seoses on. teab keegi netis õpetusi indie/shoegaze teemal, mina ei leidnud, või oskab keegi ehk ise paar näpunäidet anda


Kui nüüd ets-il stiili suhtes õigus oli siis vaatasin ühte tema pakutud bandide videodest ja seal mängiti ju ainult barreega mis ei olegi tegelt ju nii raske.

Aga nagu eelpool mainitud, kui sa ise ei oska midagi veel kokku panna otsi lemmikute tablasid ja areta sealt midagi.

Mu lemmik kitarriste on Malmsteen ja kuna selle tüübi mängu stiili kuulmise järgi just õppida ei suuda siis hakkasin kah netis tuhnima kuni leidsin tema põhi käigud mida ta pea alati mängib.Vot. :)

Edu sulle!
Algaja
uim
Posts: 111
Joined: 12 Sep 2006, 13:52

Post by uim »

no ma ise püüan ka indiet väga palju mängida.Enamus loodes on barre akordid.
ets õpi pixies - Where is my mind? ära eriti chill lugu,kerge ka
janar17
Posts: 73
Joined: 23 Oct 2006, 17:23

Post by janar17 »

where is my mind.. on sada korda parem Placebo esituses

Üldse ets proovi placebo laule.. see on indie ja punkrock glam rock segu.. vms.natuke 70ndate prog rocki ja köike sellist aga pöhiline siiski indie.
ma ei tia mulle meeldib placebo muusika. omapärane :=)
Algaja , algaja
User avatar
SILVUR
Posts: 23
Joined: 25 Dec 2006, 18:09
Location: Tallinn

Post by SILVUR »

Proovi mängida My Bloody valentine lugusid,ta pani aluse shoegazele.
http://en.wikipedia.org/wiki/Shoegazing
Sealt saad rohkem infot selle stiili kohta jms..
Locked