Kuidas tekitada midagi karje efekti saranst?

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Kuidas tekitada midagi karje efekti saranst?

Post by Roki »

Tervist! Mind huvitab, et kuidas teha järgi seda karjuvat häält nagu Mick Thomson teeb järgmises videos, kui ta räägib, et talle meeldivad aeglased riffid : http://youtube.com/watch?v=N5hKjtWI8JQ . Kas see on mingi tehnika või seotud hoopis mingi spetisaalsete pedaalide/efektidega/helipeadega. Kõik informatsioon on oodatud.
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Ma arvan, et seda saab teha artificial või siis enam-vähem sama Pinch harmonicu ja whammy bar'ga või siis lihtsalt bendid keelt.
Aga selles videos tundub et ta kasutab pinch harmonicut. Ma ei teagi mis neil kahel harmonicul vahet on võib-olla siis see, kuidas neid tehakse.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Ta kasutas seal pinch harmonicseid.

Internetis on palju õpetusi, kuidas neid teha.
Angel of Death
Posts: 226
Joined: 21 Oct 2005, 18:15

Post by Angel of Death »

ikkagist et nagu Mick Thompson.
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Mmmm, ma olen erinevates allikates erinevalt näinud. Ma mõtlesin ka alguses Mick Thompsoni, aga siis vahepeal räägiti koguaeg Mick Thomsonist. See asi nõuab suhteliselt palju harjutamist. Kas kellelgi on käepärast mõnda eriti lihtsat moodust, kuidas seda teha. Ma üritan, aga ma kasutan arvatavasti mingit valet tehnikat, sest see ei taha hästi välja tulla.
Angel of Death
Posts: 226
Joined: 21 Oct 2005, 18:15

Post by Angel of Death »

Igaljuhul õige on Thompson. Nägin ise ka Total Guitar ajakirjas kui tema nimi oli valesti kirjutatud. Usu mind, ma olen 2 aastat olnud Slipknoti fänn ning tean bändist ja nende liikmetest ikka korralikult.
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Usun, ise ei ole küll nii suur fän, aga ma kuulan seda suhteliselt tihti ning mulle meeldib see, mida nad kõik kokku loovad. Eriti sümpatiseerib Mick muidugi. Mägilaskasvu ja ohtliku välimusega : >

EDIT: Ookei, olen asja veits uurinud ning vaadanud lähemalt videosi. Kellelgi on soovitusi medika suhtes?
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

Medika suhtes?
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Selle tegemine on ju suht peen kunst. St et kui lai peaks medikas olema üldse selle jaoks.
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Roki wrote:Selle tegemine on ju suht peen kunst. St et kui lai peaks medikas olema üldse selle jaoks.


Mingisugust spets medikat ei ole vaja, lihtsalt et ta ei oleks eriti painduv.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Roki wrote:Kas kellelgi on käepärast mõnda eriti lihtsat moodust, kuidas seda teha. Ma üritan, aga ma kasutan arvatavasti mingit valet tehnikat, sest see ei taha hästi välja tulla.
lihtsat moodust ei ole olemas, kui sa just völur ei ole. muidu ei kasutaks keegi seda "raskemat" tehnikat.

ja see on köik harjutamise asi.. medika kuju ja paksus ei puutu yldse asjasse.. vähemalt mitte siis kui asi käpas kenasti.

algajale vöiks paar näpunäidet muidugi anda, kuidas neid paremini esile tuua, aga tegelikult saab neid kasvöi akustilise kitarriga teha.. nad lihtsalt ei kostu nii tugevalt.

1. vöta mingi paksem/jäigem medikas.
2. kitarrist, efektiplokist vol/gain/drive jne.. nupud pöhja. mida rohkem kärinat seda lihtsam teha neid.
3. hoia medikat nii et enamus medikast on sörmede vahel peidus ja ainult ots on näha. pöidla ots ja medika ots peaksid yhe kaugusel olema keelte suhtes.
ja siis tömbad keelt nii et kohe peale seda kui medikas on keelt puudutand, pödla ots summutab heli ära.
4. proovi paremat kätt liigutada erinevatesse kohtadesse.. ja vaata kust paremini tuleb.
5. kui oled hääle kätte saand siis tee vasaku käega väike vibra kah. see toob natuke paremini esile pinch harmonicut. ma ise teen mölema käe liigutused korraga. tömaban paremaga harmonicu ja vasakuga kohe samal ajal vibra.

mingi lihtne tehnika see pole just.. harjutamise asi.
siis kui on asi sellevörra selge et saad need hääled kätte iga krihvi ja iga keele peal, siis vöiks mingit väikest ja lihtsat meloodiat proovida aeglaselt. mingi sepapisid vöi möni muu selline lihtne lastelaul.
kui see kah selge, siis tee nii et lylita vöim välja ja proovi ainult kitarri ja tavalise medikaga. palju raskem on... aga kui selge on siis on ikka tore kyll :lol:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

Algajatele soovitaks kohe kindlasti esiteks minna G keele peale (kõige paksem soolokeel), sest seal on tehisharmoonilisi kõige kergem kätte saada.
See Mick Thomson teeb seal D keele esimese astme peal (ja bendib natuke ülespoole), niipalju kui ma märkan. Ja parem käsi on suhteliselt lähedal sillale ja sellist värki on juba väga raske teha algajal.
Harjutamine teeb meistriks though, mina näiteks võlun madala E keele pealt ka ilusaid tehisharmoonilisi välja.
progressiivne böö!
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Mul hakkavad nad juba vaikselt välja tulema, kui ma kasutan D keelt ja 7ndat astet ja bridge helipead. Aga nad on mul veel sellisd poolikud. Nad on küll palju peenema kõlaga, aga nad ei kisa veel.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Ohh, esimese korraga tuli välja tänu Kerdi nõuannetele. :D
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

SAtriani ja Vai kasutavad ka neid trikke palju eriti hea on floyd rose pillidega, et tüübid teevad nagu kirjeldatud parema käega selle flasoleti medikaga ja siis kui flasolett kõlab siis haarad vasaku käega kiirelt kangi surud selle alla poole ja tõstad siis ülesse, siis tekib selline (WÄäääääääÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄUUUUU) heli, aga ärge ilma floyd roseta pillidega proovige
Locked