abi?

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
Locked
-krissu-
Posts: 9
Joined: 03 Jan 2006, 17:27
Location: tallinn

abi?

Post by -krissu- »

tere. ma ei ole väga osav mängija ja ma loodan et ma saan siit abi.duurid on selged aga kui ma mingi loo ette võtan siis no kust mina pean teadma mis rütmiga ma seda mängin või millal ma üles või alla tõmban:D öeldakse küll et kuula lugu aga ma kuulan mingi million korda aga ikka pihta ei saa. see ajab tohutult närvi:D:D et siis appi??!!

tegelt kui keegi viitsib siis ta võib mulle kirjutada kid rocki pickture-i need tõmbed (või kuidas iganes neid nimetetakse) ainult refrääni omad oleks kaa head!

sorri et ma nii loll olen(A) ärge näkku lööge siis.
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

üldiselt ideaalis käib su käsi nagu koguaeg üles alla, muusika rütmis v nii aga ainult et vahepeal ei mängi akordi ega midagi vaid käsi liigub niisama. See vajab harjutamist aga kui selgeks saad siis on lugusid lihtsam mängida ka ja vast saad paremini aru ka kuidas mängima peaks juba kuulmise järgi. :D
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

aga proovi nii,et pane lugu mängima ja siis löö jalaga või käega rütmi,nagu mängiksid trummi.siis võta kitar käte ja proovi samas rütmis mängida kitarril.esialgu ainult üles alla,kui see selge siis jätad mõned löögid meelega vahele jne.siis peaks midagi hakkama looma juba :P
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

Ega sa siis ei pea seda lugu täpselt sama rütmiga mängima nagu originaalis. Muusika ei ole tuumafüüsika vms kus kõik reeglid ja seaduspärasused on rangelt paika pandud.
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

Kui sa ei mõtle rütmi a la rütmikiirust vaid just seda, et millises rütmis lööma pead a la ta-tiritiri-ta-tiritiri-ta või tiri-ta-tiritiri-ta-ta-tiri, siis annan kaks soovitust, kui sa ei saa kuulamisega hakkama:
1) Tee asja tunde järgi. Sa ei pea nii väga täpselt järgi tegema igat käeliigutust. Kui keegi ütleks sulle: "Aga sa mängid ju valesti," siis saada ta nahhuj ning valeta: "Ma lisan siia loosse OMA TUNDEID (OMG!) ning OMA STIILI!"
2) Otsi Guitar Pro või Power Tab'i faile nendest lugudest. Nendes on tihti piinliku täpsusega rütmid üles kirjutatud.
progressiivne böö!
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

schizo wrote:2) Otsi Guitar Pro või Power Tab'i faile nendest lugudest. Nendes on tihti piinliku täpsusega rütmid üles kirjutatud.

Ja tihti äärmiselt tundetult ja igavalt. Ma pole veel kohanud GP faili, kus akorditagumise rütm hea oleks.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

liivainimene wrote:
schizo wrote:2) Otsi Guitar Pro või Power Tab'i faile nendest lugudest. Nendes on tihti piinliku täpsusega rütmid üles kirjutatud.

Ja tihti äärmiselt tundetult ja igavalt. Ma pole veel kohanud GP faili, kus akorditagumise rütm hea oleks.

Ongi nii!
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

liivainimene wrote:Ja tihti äärmiselt tundetult ja igavalt. Ma pole veel kohanud GP faili, kus akorditagumise rütm hea oleks.

Oleneb tabijast. Mina tavaliselt proovin isegi üles-alla löögid õieti paika panna, kui tabin kellegi teise lugu.
Juusis sa pole hääde tabijate tabe veel kohanud.
progressiivne böö!
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mul on poogen, ma mängin rütmi nagunii tunde järgi :P

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kirk-Hammett
Posts: 100
Joined: 19 May 2006, 14:00

Post by Kirk-Hammett »

liivainimene wrote:Mul on poogen, ma mängin rütmi nagunii tunde järgi :P

ehk siis tavaliselt k6vasti ja valesti:D:D
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Räägi enda eest :P

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked