Parim Improviseerimise õpik

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Minu arust rääkida improviseerimise õppimisest on kuidagi paradoksaalne. Õppida saab ju ikka olemasolevat materjali, improviseerimine tähendab ju jooksupealt uue materjali leiutamist.

Logisch, teooriat peab mingil määral tundma, seda küll. Aga kui sa nüüd võtad läbi õpiku, mis erinevaid lugusid (jazz või mitte) täis, siis halvemal juhul sa õpidki ainult neid lugusid mängima, paremal juhul sa õpid mängima nende lugude järgi. See pole improviseerimine, vaid olemasoleva materjali kohandamine, ümber kujundamine. Mitte et see iseenesest halb oleks, ka töötluste ja arranžeeringutega võib häid tulemusi saada, aga seda ei saa minu arust päris improviseerimiseks nimetada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Jazzis on nn jazzistandardid. Neid meloodiad koos harmooniajärgnevusega tunnevad paljud pillimehed ja see vöimaldab suvalistel pillimeestel koos improviseerida.
Mis puudutab improvisatsiooni öppimist, siis on ju enesestmöistetav, et pillimees tunneb materjali millele ta improvisatsiooni üles ehitab. Töötlusest ja arranžeeringust eristab improvisatsiooni ikka see, et esimesed on noodis kirja pandud ja seega pillimeestele kohustuslikud, improvisatsioon on alati erinev.
firemasta
Posts: 233
Joined: 30 Jun 2006, 11:53
Location: Põltsamaa

Post by firemasta »

tahaks osta seda esimest osa kellegil on?
Ossa
Posts: 181
Joined: 23 Apr 2005, 19:30
Location: Pärnu/Viljandi

Re: Parim Improviseerimise õpik

Post by Ossa »

upin vähe teemat üles....3 aastat hiljem....
Kuna minuteada praegusel hetkel pole Tiit Pauluse õpikut kuskilt poodidest saada, tiraaž on otsas....
Raamatukogus sirvisin seda, kuid palju parem oleks kui ta oleks mul kodus olemas ja minu enda isiklik

Kellegil ei ole sümboolse summa eest pakkuda müüa?
Locked