Parim kitarriõpik?

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
User avatar
Flegmatica
Posts: 401
Joined: 24 Apr 2008, 20:04
Location: Kodus

Parim kitarriõpik?

Postby Flegmatica » 13 Dec 2009, 23:25

Nonii, jõuluvana saaniga siiapoole teel ning oleks vaja teda informeerida mis kingitust ma tahaksin. Kuna olen hea laps olnud siis arvatavasti tulevad head jõulud ning selle puhul lubas ka jõuluvana mul kingid välja valida. Üheks kingiks sooviksin saada kitarriõpikut kuid neid on niipalju ja ega kaanepildi järgi palju ei ütle. Sooviksin just sellist kidraõpikut mis jääb truuks elektrikitarrile ning hõlmab endas palju selliseid "hevi metal" stiilis õppeharjutusi. Ette olen sattunud ühe õpiku peale [Elektrikitarri õpik oligi vist nimi] milles olid mingid TiriTirid, Rongisõit ja sjuke crap :D. Sellist ma ei taha. Õpik võiks ka rääkida muusikateooriast silmaringi arendamiseks.

-Häid jõule! :D

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Parim kitarriõpik?

Postby madonna » 13 Dec 2009, 23:38

Selline raamat nagu "Kitarrimängija piibel" Phil Capone'ilt on päris hea. Õpik on nii akustilisele kui ka elektrikitarrile mõeldud. Üldiselt see õpik alustab päris nullist peale, rääkides näiteks, kuidas medikat käes hoida ja lõpetades riffidega. Kaasas ka heliplaat mängimiseks. Spiraalkaaned teevad lehitsemise väga mugavaks.

http://1.bp.blogspot.com/_nE228ZXg0EA/S ... 034727.JPG
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri
Contact:

Re: Parim kitarriõpik?

Postby greencow » 14 Dec 2009, 01:31


k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Parim kitarriõpik?

Postby k6ll » 14 Dec 2009, 16:14

Lauri Kõlamets "Elektrikitarri õpik"

http://www.ilo.ee/tooted/detail.php?cat=50&de=840

User avatar
Immortal!!
Posts: 58
Joined: 29 Apr 2006, 20:15
Location: Tallinn

Re: Parim kitarriõpik?

Postby Immortal!! » 14 Dec 2009, 20:14


ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Parim kitarriõpik?

Postby ErkoP » 14 Dec 2009, 20:32

Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Parim kitarriõpik?

Postby k6ll » 14 Dec 2009, 20:40

"Rongisõitu" ma sellesse õpikusse küll ei pannud

User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva
Contact:

Re: Parim kitarriõpik?

Postby fakoooof » 15 Dec 2009, 20:14


Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: Parim kitarriõpik?

Postby Epicus » 07 Apr 2010, 11:55

Kaalun tõsiselt selle "Elektrikitarri õpiku" ostu. Raamatu hind on minu jaoks vägagi arvestatav väljaminek, sestap olen kaalunud juba mõnda aega.Aga kuna huvi asja vastu on väga suur, on olnud lapsest saati ja tõsine soov oleks kasvõi elementaarsel tasemel osata kitarri (just rocki- ja metali suunitlusega elektrikitarri), siis kaldub ikka sinnapoole, et see õpik soetada ja võtta seda kui investeeringut.Aga tekkis üks küsimus.
Nimelt lugedes raamatu arvustusi, selgub, et see mõeldud (sobib) veidigi edasijõudnutele, kel asjast mingigi ettekujutus. Aga kui ma selle ostan, kas ma täiesti algajana saaksin sellest ISESEISVALT mingit sotti? Just muusikateooria koha pealt? Või peab ikka mingigi alus enne olemas olema?
Olen küll kitarri tinistanud juba mõni aasta, aga seda paraku liiga ühekülgselt - põhieesmärk on siiani olnud erinevate fretboard pattern-ite võimalikult kiire üles-alla ludistamine, teadmata üldse, mis skaalaga tegu ja kust neid võtta jms. Aga nüüd on tekkinud siiski tahtmine asjast saada mingi loogiline tervikpilt (ilmselt loogiline arenguetapp :wink: ). Akordidest on mu senised teadmised piirdunud vaid nende metali tüüpiliste kahe- ja kolme keelega võetavate nn. power chordidega.
Niisiis - olen uurinud nii H. Mätliku kitarriõpikut (1992a.?), P.Capone "Kitarriakordide piiblit" ja erinevaid teemasid ja linke siitsamast foorumist.Ja mitte ükski neist ei ole mulle suutnud selgeks teha akordide värki, mitte mõhkugi ei saa aru (loogika, terminid, priimid-tertsid-dominandid-intervallid-septid-järgnevused-värgid-särgid jne.jne.)No et näiteks mis on A, mis on Am, Am7, C#7 ...kust neid sõrmlaual võtta ja miks just sealt, mis akordid käivad mis skaala juurde jne. jne. jne. Kokkuvõtteks - kas see "Elektrikitarri õpik" seda suudaks? On see teisiti üles ehitatud? Või siiski päris üksi ilma juhendajata ja ilma IGASUGUSE eelneva "põhjata" pole mõtet hakata pusima ja asjast läbi närima ja seda õpikut osta?
Yamaha, Marshall, Boss.

inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Re: Parim kitarriõpik?

Postby inime » 07 Apr 2010, 12:13



põhjalikult akordide "hingeelust"

Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: Parim kitarriõpik?

Postby Epicus » 07 Apr 2010, 12:36

Hm.....tasub ka täitsa kaalumist, kui tõesti seal lasteaia tasemest selgitamist alustatakse. Aga hind paneb veidi küll mõtlema.
Võib olla vabalt täitsa rumal küsimus, aga kas tavalisel, klassikalisel kitarrimängul ja rockil-metalil on mingi vahe...ses mõttes, et kas klassikalisel mängul/teoorial on midagi rohkem kui rockil, midagi keerulisemat või miskit "üle"...et kas rock on millegipoolest lihtsustatum, et rocki/metalit mängides ei pea teadma mingeid asju, mida klassikalises mängus peaks teadma?...no ja muidugi on ka vahe akustilisel kitarril ja elektrikitarril.Küsimus võis saada nüüd kohmakas, aga lodan, et mõte jõudis kohale.Minu huvi on fokusseeritud 99% just elektrikitarrile ja bluusile-rockile-metalile, tahaksin keskenduda eelkõige neile teadmistele-võtetele-oskustele.Seega kumb oleks siinkohal kasulikum omale soetada neist kahest eelpool mainitud raamatust?
Yamaha, Marshall, Boss.

inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Re: Parim kitarriõpik?

Postby inime » 07 Apr 2010, 13:24

minu isiklik seisukoht on, et "maja hakatakse ehitama vundamendist mitte korstnast"
ei julge mina ütelda, et kumb valida, aga kui ikka huvi on siis tuleb see teooriapõhi
saada, pilt avardub kohe täiega, ausalt

klassikaline (või ka fingerstyle) värk on loomulikult palju raskem, ise oled trumm, ise oled saatja ja ise mängid ka meloodiat aga egas bluusi-rocki mängimine seepärast lihtsam pruugi olla, stiilid nii läbipõimunud

käisin kontserdil, õnneks nimi ei meenu (see pikajuukseline 70 staar kes kanu kitkub laval)
stiili ka ei julge öelda, mingi punkhardmetal jne. rock aga kui siis see nn. hullund kidramees võttis akusti.....teistele lugudele sellist aplausi ei olnud, niiet see silmaring peaks olema laiem kui ainult rock või klassika

sai jube tark jutt nagu oleks mingi tark!

loe veel siit ka:

Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: Parim kitarriõpik?

Postby Epicus » 07 Apr 2010, 13:56

No just täpselt - tahangi hakata justnimelt vundamendist ehitama. Ja küssa ongi selles, kas see Kõlametsa õpik seda võimaldab või peab seda õpikut soetades juba vundament valmis olema, et hakata vaikselt seinu peale ehitama.
Selge see, et põhi muusikateooria on ükskõik mis stiilil ja instrumendil ikka üks,ainus ja sama.Seda muidugi.Olgu see klassika või metal või mis iganes. Ja enamik rockimehi oskab ju samuti ka klassikalist kitarri mängida. Aga litsalt tahan teada, millele algajana tasub keskenduda või pigem millele mitte esialgu, kui huviks on rock-metal...et mis asjad on omased ja spetsiifilisemad rohkem klassikale ja akustilisele kitarrile ja mis rockile.Või kas üldse saab niimoodi teemale läheneda ja küsida?
Selgitan selle küsimuse tagapõhja pisut - ma nüüd peast ei mäleta täpselt, kust ma seda lugesin (võimalik, et seesama P.Capone akordipiibel), et elektrikitarriga rocki mängides on mõned akordid lihtsustatumad kui akustilisega mängides.Et no draiviga läbi võimu kõlab see lihtsustatum akord samuti, kui akustilisega mängides....et teatud akordid on omased ja kõige sobilikumad ja iseloomulikumad just bluusile,rockile ja metalile ......no midagi seesugust oli,see oli vaid üks näide, mille põhjal küsin, et kas on mingi vahe stiilide mängimisel. sorry, kui ma väga valesti mäletan ja üldse kui lollisti küsin :wink: .
Yamaha, Marshall, Boss.

inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Re: Parim kitarriõpik?

Postby inime » 07 Apr 2010, 14:29

nende lihtsustatud akordide all mõtled ilmselt neid power akorde (kvintakorde) nr5 taga,
vaata:


niiütelda kolmetuurikatel enamasti lihtsalt:


bluusi, jazz jne akordid nt. septakordid nr7 taga

ja nii edasi sus, add, 6, 9, 11, 13, # kombinatsioonid

see oli siis nagu jube üldistatult pandud need akordid

aga äkki on raamatukogus olemas erinevaid, nt. see
AGA KÕIKSE ETEM ON ÜKS ASJALIK ÕPS LEIDA

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Parim kitarriõpik?

Postby k6ll » 07 Apr 2010, 14:55

Võimaldab küll, see oligi üheks õpiku eesmärgiks - saaksid aru, miks asjad on nii nagu nad on