Vasakukäelisele milline pill?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
vusswillem
Posts: 28
Joined: 05 Feb 2009, 13:55

Vasakukäelisele milline pill?

Postby vusswillem » 05 Feb 2009, 14:08

Tere,

Plaan osta esimene kitarr. Akustiline ilmselt. Probleem selles, et olen vaakukäeline ja ei suuda otsustada kas osta parema- või vasakukäe pilli.

Seega pöördun teie, kui targema rahva poole abipalvega. Millised plussid ja miinused kumbagi variandi puhul on?

###################################
Ise suudan välja mõelda niipalju:

Vasakukäelise pill:

+ mugavam mängida, käepärasem
+ paremakäelised sõbrad ei kuluta mu pilli :D


- pilli raskem muretseda, või peab keeled ümber tõstma. Hulk jebimist ühesõnaga
- teised sõbrad ei saa mängida kui vaja
- raske lahti saada vajadusel


Samas mõtlen, kuna ma olen minimaalselt üldse kidrat käes hoidnud, siis ei tohiks ju olla eriti vahet kumba käega mängima õpin?

Kõik vastused on oodatud. Eriti kommentaarid vasakukäelistelt vendadelt :)
Aitäh

User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Tegelane » 05 Feb 2009, 14:30

siit foorumist leidsin ühe teema kus saad ehk miskit kasulikku teada....seal on ka see käe valimise jutt olemas......loe ja vaata mis sa sealt leiad, kui miskit veel segaseks jääb siis ikka küsi...........
viewtopic.php?f=7&t=255&hilit=k%C3%A4si

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Thule » 06 Feb 2009, 14:50

Ise olen left handed ja vahest käivad tõesti teatud pisiasjad närvidele, kui ei saa kellegi teise ägeda pilliga mängida korralikult või siis kasvõi enda pilli laenutada.
Ise alustasin vasakukäelisega ja enam pole mõtet ümber ka õppida, kuna jah, kui oled harjunud juba vasakuga pilli mängima ja õpid paremale ümber, siis ei mõju ta väga kasulikult .

A kui sul mingit harjumust ega midagi pole veel siis on väga bueno .

rims
Posts: 73
Joined: 30 Jan 2009, 13:02
Location: Tartu

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby rims » 06 Feb 2009, 16:43

Vasakukäeliste pill peaks kallim ka olema, kui ma nüüd ei eksi.
aga kui akustilist soovid siis ei tohik keelte ümber viskamine eriti keeruline olema..:D

User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby koulu » 06 Feb 2009, 17:06

Olen vasakukäeline ja mängin ka pilli vasakukäelisena. Endal on mul hetkel Yamaha FG720SL mida olen mänginud natukene üle kolme kuu. Kuna polnud võimalik muusikapoodi minna ja kõiki kohalolevaid pille proovida, siis ei oska seda pilli hinnata, igatahes minu meelest väga hea selle hinna kohta.
See, et vasakukäeliste pille leidub nii vähe, omab häid ja halbu külgi. Halb külg on see, et ei ole millegi vahel valida, hea kui üldse pillipoes üks vasakukäelise pill leidub. Samas, et ma ei pea kümnete, sadade erinevate pillide vahel valima teeb otsustamise lihtsamaks. Sellele, et ma ikka valisin vasakukäelise pilli, aitas kaasa see, et mõned suved tagasi sai maal vana vineerakusti mängitud.
Samas see, et vasakukäeliste pille tuleb taga otsida, nagu nõelt heinakuhjast ei olegi nii segav. Palju sa ikka elu jooksul kitarre ostad? Taylor ja Martin teevad rohkesti vasakukäeliste mudeleid, aga need on ka kallima hinnakalassi mudelid, odavaimad 10 000 eeku.
Ma ise ei käi kitarriga kuskil seltskonnas esinemas, seega mind ei heiduta see, et ei saa sõbrad minu ja mina sõprade kitarre mängida. Tabulatuurid on ka vasakukäelistele ja paremakäelistele ühte pidi.
Kuna endal kitarrimäng vaikselt edeneb olen mõtelnud ka uue kallima kitarri ostmisest. Aga siis tahaks kindlasti omal käel proovida, kuna nüüd teaksin mida tahan. Selleks aga peaks vist mõnda välisriigis olevasse vasakukäeliste pillipoodi minema.
Egas ma midagi tarka oska soovitada. Kui tahad uhkelt vasakukäeline olla igas asjas mida teed, siis need pisiasjad väga ei sega. Parim oleks vist ikka poodi minna ja proovida näiteks neid üksikuid vasakukäeliste pille. Kui üksi neist ei meeldi, siis proovi paremakäeliste pille.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby k6ll » 06 Feb 2009, 17:41

eks neid pille ikka leidub üks paremaid elektrikaid mida euroopas saada on ibanez Rg 1570 L, teised juba kaugem teema

User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Costa » 06 Feb 2009, 18:56

ma soovitaks seda.
http://www.dv247.com/invt/41633/

korra on olnud võimalus proovida seda.

aga nagu ma aru sain siis inimene otsib hoopis akustilist kitarri :P

ja esimest kitarri pole minu arust mõtet kusagil välismaalt küll tuua/tellida, kohalikest pillipoodidest saab ka korraliku kitarri algajale mõistliku hinna eest.

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Thule » 07 Feb 2009, 11:46

Vaadake uurige pillide kodulehtedelt, muusikapoodide kaudu saab ka tellida omale left handedit .

User avatar
Mustsaba
Posts: 191
Joined: 31 Dec 2008, 04:17

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Mustsaba » 07 Feb 2009, 12:02

Teema pealkiri: "Vasakukäelisele milline pill?"

Kui juba sellisesse hinnaklassi ulatada, siis vast lausa kahe- või kolmemilline pill osta. :P
Cogito, ergo sum.

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Thule » 07 Feb 2009, 14:16

schecteri hellraiser või blacjack ~10 tonniga ja asi vask

User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Costa » 07 Feb 2009, 15:49

lugege esimest postitust ka ikka

User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby koulu » 07 Feb 2009, 18:56

Kõige esimest pilli pole minu meelest küll mõtet netist tellida. Isegi siis kui on soov osta vasakukäelise pill mida nii kergelt pillipoodidest ei leia. Ma plaanisin alguses tellida, aga siis muusikapoe müüja hirmutas, et see võib võtta halvimal juhul isegi kaks kuud. Ma siis mõtlesin, et oodata küll ei viitsi ja ostsin ühest Tallinna muusikapoest selle ainsa täisakustilise western kitarri. Samas kui sa ei ela Tallinnas või mujal pillipoodi omavas linnas, siis võib ka tellida. Ning kui sul pole kitarrimängu kogemust, siis oskad netist tellimise puhul ainult välimuse põhjal otsustada, mis tegelikult on viimane asi mis loeb. Netis leiduvad hinnangud ka palju ei loe, sest pilli kvaliteedist saad aimu alles siis kui ta karbist välja võtad.
Kuna olin ennist täielik tumba muusikariistade alal, ei torganud mulle pähe osta paremakäelise pill ja see ise ümber teha.
PS: Ütle eelarve limiit, siis teavad kaasfoorumlased täpsemalt midagi soovitada.

vusswillem
Posts: 28
Joined: 05 Feb 2009, 13:55

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby vusswillem » 08 Feb 2009, 02:08

küsimus ei ole selles kas osta 10k makses superpill. Küsimus on selles, et kas osta vasaku või parema käe pill. Et kuna ma olen minimaalselt üldse kitarri käes hoidnud, et kas ei oleks kohe mõtekam õppida paremakäeliste kombel mängima. Või mu aktiivne ajupoolkera ei lase mul normaalselt nii mängida ja pean ikka vasaku käe pilli võtma...Kui nagu vahet ei ole suurt, siis kalduksin hea meelega paremakäeliste pilli poole, et teised ka kasutada saaks ja vajadusel oleks lihtsam edasi müüa.

User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga
Contact:

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby Costa » 08 Feb 2009, 02:22

lihtsalt võta pill kätte ja vaata kumba pidi ta sulle rohkem kätte sobib.

vusswillem
Posts: 28
Joined: 05 Feb 2009, 13:55

Re: Vasakukäelisele milline pill?

Postby vusswillem » 08 Feb 2009, 02:25

eino ma tean et sobib ikka nii nagu vasakukäelistele eks...Aga ma ei oska mitte muhvigi. Seega kas poleks kohe targem alustada parema käega...saavad teised ka mu pilli kasutada ja ma ei pea rohkem vaeva nägema vasakukeälise pilli muretsemisel