Bending

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Bending

Post by RockaRolla »

Epicus wrote:ma ei tea, kas mul on mingi kiiks küljes või... aga ma EI JULGE bendida:). Ses mõttes, et no pooltooni ehk kõige rohkem julgen.Mingi selline hirm,et keel läheb kohe katki või kusagilt annab miskit järele või läheb lihtsalt häälest ära...või siis, et keel venib välja.On mu hirmudel põhjust? Mõistusega võttes peaks ju kitarr ja keeled olema selliseks asjaks ju mõeldudki ja seega ei tohiks midagi juhtuda.Aga ikka on tunne, et nagu sooritaks mingit räiget ebaloomulikku mõrva pilli üle:D. Aga kas ka odavamad pillid peavad (täistooni) bendimisele kaua vastu? Pingutid, krihvide kulumine jne. Minul on konkreetselt Yamaha eg112, mis pidi olema väga hea pill ALGAJALE (lisaks hea konstruktsiooniga), aga eeldan, et päris algajad ehk kohe bendima ei hakka ja äkki see pill ei pea kaua bendingut vastu.Ja kas keel venib jõhkra bendimisega kiiremini välja? Olgu veel öeldud, et mul on pealegi eriti bendimissõbralik seadistus - Eb häälestus ja 9-42 set.

Mis vastust sa ootad?
1. Oled kiiksuga jah.
2. Bendi, bendi, midagi ei juhtu.
3. ..... (muu vastus)
Throw the Jew Down the Well
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: Bending

Post by fakoooof »

Ära jumala eest bendi, kõik läheb katki!
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Bending

Post by RockaRolla »

fakoooof wrote:Ära jumala eest bendi, kõik läheb katki!

Mõnel läheb ka seismisest kitarr katki, mis veel bendimisest rääkida. Ühel venis keel nii pikaks, et tegi 3 tiiru ümber kitarri sellega.
Throw the Jew Down the Well
Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: Bending

Post by Epicus »

:lol: Ok, tänud vastamast, selge-selge! Seda ma arvasin, et ju mul põhjuseta hirm on. Aga tõsi ta on - 2. ja 3. keel, mida põhiliselt olen bendinud, kipuvad tiba häälest ära minema (siis madalamaks veidi).See on ainus reaalne tagajärg, kõik muu siis on ilmselt alusetu hirm, nagu siin vaimukatest vastustest selgub :D . On siis nende keelte häälest äraminemise põhjus kehv keelte pealepanek või venimine (mida ma küll uskuda ei taha)...mine tea. Aga tänud veelkord, nüüd hakkan julgelt täisnoodi võrra bendima!
Yamaha, Marshall, Boss.
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: Bending

Post by Black »

Sitad pingutid lihtsalt. Bendi kuidas jõuad, midagi puru sa kindlasti bendida paari sõrmega ei jõua.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
Locked