Algaja palub abi

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Algaja palub abi

Post by misiganes »

Vabandan kohe ette, nende ees, kellel kõrini algajate halast!
Nüüdseks hetkeks olen vast omanud kitarri ca 1 kuu. Õhtuti, kui aega leian katsun ikka näppida. Kahjuks või õnneks võtsin esimeseks looks mida õppida Terminaatori Tormi. Aga olen väga jänni jäänud. Minu õppeprotsess on nii välja näinud:
1. Harjutasin kergemaid näpuharjutusi Mätliku õpiku järgi.
2. Võtsin netist Tormi akordid, ning sellest ajast olen üritanud lugu õigesti kõlama saada.
Siit esimene küsimus, nimelt leidsin netist kahte tõlgendust Tormile, kumb neist õige on?:
- http://www.hot.ee/akordid/txt/t/terminaator9.txt
- http://kitarr.astar.ee/?page=tab&tabID=184

Duuride vahetusega, selle loo tarvis, saan enam-vähem hakkama. Kuid probleem on pigem selles, et kuidas tuleks lüüa keeli? St. kas on olemas enam-vähem sarnane löögi tehnika, a'la kaks alla, üles, alla? Tundus, et selline löögitehnika sobis enam-vähem Tormi mängimiseks.

Loodan, et keegi veel peale minu mõistab, mis ma küsida tahtsin.
Esialgu aitab.
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

ˇkui sa viitsid otsida vanemat teemat, kus kasutajad mängisid ise oma lugusi sisse...siis sealt peaksid saama kuulata sisse mängitud "tormi". Minu mäletamist mööda oli seal suht palju neid kes just tormi mängisid...seega peaksid sealt ka rütmi kätte saama.
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Post by misiganes »

R-PiiT wrote:ˇkui sa viitsid otsida vanemat teemat, kus kasutajad mängisid ise oma lugusi sisse...siis sealt peaksid saama kuulata sisse mängitud "tormi". Minu mäletamist mööda oli seal suht palju neid kes just tormi mängisid...seega peaksid sealt ka rütmi kätte saama.


Tegelikult olen seda juba teinud. Leidsin kasutaja teet-i sisse mängitud loo. http://www.zone.ee/llskript/katsetus/torm2.mp3
Sellest tekkiski küsimus, et milliste duuride järgi see sisse on mängitud? Tore oleks, kui keegi viitsiks seda kuulata ja kommenteerida, sest minul kaob seal alati refrääni juures järg ära.
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Re: Algaja palub abi

Post by ANdrus »

misiganes wrote:Vabandan kohe ette, nende ees, kellel kõrini algajate halast!
Nüüdseks hetkeks olen vast omanud kitarri ca 1 kuu. Õhtuti, kui aega leian katsun ikka näppida. Kahjuks või õnneks võtsin esimeseks looks mida õppida Terminaatori Tormi. Aga olen väga jänni jäänud. Minu õppeprotsess on nii välja näinud:
1. Harjutasin kergemaid näpuharjutusi Mätliku õpiku järgi.
2. Võtsin netist Tormi akordid, ning sellest ajast olen üritanud lugu õigesti kõlama saada.
Siit esimene küsimus, nimelt leidsin netist kahte tõlgendust Tormile, kumb neist õige on?:
- http://www.hot.ee/akordid/txt/t/terminaator9.txt
- http://kitarr.astar.ee/?page=tab&tabID=184

Duuride vahetusega, selle loo tarvis, saan enam-vähem hakkama. Kuid probleem on pigem selles, et kuidas tuleks lüüa keeli? St. kas on olemas enam-vähem sarnane löögi tehnika, a'la kaks alla, üles, alla? Tundus, et selline löögitehnika sobis enam-vähem Tormi mängimiseks.

Loodan, et keegi veel peale minu mõistab, mis ma küsida tahtsin.
Esialgu aitab.

ma pole seda lugu miljon aastat kuulanud, aga tundub, et kitarr.astar.ee lehel olevad akordid on mööda, et mängi hot.ee omadega mis rütmi puutub siis pane tunde järge :arrow: :wink:
User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga

Post by Costa »

mis vahe neil üldse on?
duurid on samad ju
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Post by ANdrus »

Costa wrote:mis vahe neil üldse on?
duurid on samad ju

nihkes ühed
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Post by misiganes »

ANdrus wrote:
Costa wrote:mis vahe neil üldse on?
duurid on samad ju

nihkes ühed

Täpselt. Mõtlesin, et alguses lugu kaasaümisedes ja üritades samal ajal duure jälgida, oleks vast kergem tabada ära duurivahetus. Lihtsalt tekitas segadust näiteks esimese salmi 1.ja 2. rea erinev lõpp...

Aga siiski veel löögitehnikast. Mis tehnikaga teil mängides see lugu kõige paremini kõlab? Proovisin sissemängitud loo tehnikaga (copyright by teet), kõlas vist tõesti paremini, kui minu enda looming. :wink:
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

Soovimata olla kriitiline, siis tabi õppeprotsess ei tohiks alguses minu arvates olla selline, et võtad pabertabi ette ja hakkad vaikses toas proovima. Juhul, kui lugu ei ole nii pähe kulunud, et seda peast ette kuulata oskad, siis pane parem makk taustale mängima ja saad paberi peal üleminekutest ise aru isegi siis kui nad on veidi mööda. Kui kitarri enam makist eristada ei suuda, on kõik õige.

Tabi kasutades tuleb aru saada, et tab on autodidaktide mitteametlik õppevahend/materjal, tegemist ei ole akadeemilise muusika kirjapaneku standardiga kuhu on sisse kirjutatud üleminekud ja pausid ja tempod jne ning seetõttu on õigem kasutada seda koos originaalmuusikaga kuni lugu on piisavalt omandatud et seda ise mängida.

kitarr.astar.ee tab on minu mäletamist mööda õige (peab olema, sest sama laulu sama faili abil alustasin ka mina), üleminekute sentimeetrine nihe ei saa/ei ole takistuseks õigel harjutamisel.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Post by misiganes »

Nii, vaikselt hakkab midagi tulema. Salmi osa juba tuleb, refrääni osaga tuleb veel tööd teha. Ning tõesti parima tulemuse annab originaal muusikaga kaasa mängides. Võibolla annaks siinsete kasutate sisse mängitud lood ka paremini pildi ette, kui kõik viitsiksid vokaali ka taha panna.
Õpetus teistele algajatele: Harjuta. Kui ei aita, siis harjuta veel. Soovitavalt muusika taustaks.
Mina sain igaljuhul ühe õhtuga kõvasti innustust. :P
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Post by misiganes »

Tere,
Tüütan jälle probleemidega. Eelmisest postist on nõks aega mööda läinud ja nüüd pusin juba kolmanda loo kallal.
Terminaatori "Torm" tuli pika harjutamise peale ikka välja (minu treenimata kõrvale loomulikult).
Terminaatori "Sina oled ainus" tuli suht kergesti. Miskipärast tuli see lugu suhteliselt loomulikult.
Aga nüüd ei suuda kõlama saada Smilersi "Käime katuseid mööda" ( http://kitarr.astar.ee/?page=tab&tabID=386 ). Kuidagi ei leia õiget strummingut sellele loole. Äkki keegi oskab aidata ja viitsib kirjutada esimese salmi strummingu üles siia?

Tänud taaskord ette!
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

proovi peale smilersi ja terminaatori ka midagi, eks iga asi omal ajal :)
Ära möödu mu'st lähedalt
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Post by mati »

ja väga aeglasi lugusi on veits raske algajal mängida, sest seal enamasti ei saa lihtsalt keeli üles alla taguda.
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Post by misiganes »

haandi wrote:proovi peale smilersi ja terminaatori ka midagi, eks iga asi omal ajal :)

Tegelikult olen harjutanud ka Guns n' Rose-si Patience-i. See tuli ka suht lihtsalt (loe: strumming siis). Samas selles loos vajas harjutamist rohkem akrodivahetus, paar kiiremat vahetust sees (algajale). Aga juba hakkab looma.

mati wrote:ja väga aeglasi lugusi on veits raske algajal mängida, sest seal enamasti ei saa lihtsalt keeli üles alla taguda.

Väga vähestes lugudes saab lihtsalt üles-alla taguda, minuarust. Refrääni osa sellest loost on lihtsam, aga salmiosa ei kõla ikka kuigi hästi.
Et siis tuleks võtta mõni lihtsam lugu ette ja loobuda sellest?
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

siis kui ma hakkasin kitarri öppima, siis just see käime katuseid mööda tehti ja oli väga popp. Ja ma üritasin ka siis seda öppida, aga ega selgeks küll ei saanud, hiljem kui moest läind oli, siis sain selgeks :D
Ära möödu mu'st lähedalt
Locked