Barre harjutused

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Barre harjutused

Post by Rasengan »

Paar nädalat tagasi hakkasime muusikakooli barre akorde võtma. F duur täis barrega ei tulnud üldse, nüüd oskan poolbarrega enam-vähem. Ja nüüd ma pean nädalaga saama selgeks B dieesi. Mul nagu üldse ei tule. Kas keegi teab siis mingeid barre harjutusi siis? Lugesin siin foorumit, ja kõik ütlesid et harjuta harjuta, aga kui ma ei saa seda üldse kätte, mida ma harjutan siis.
User avatar
guitar4ever
Posts: 489
Joined: 02 Jun 2008, 18:08
Location: Tartu & MHG

Post by guitar4ever »

harjuta kvintakorde, siis harjub pöial nimetissõrme taga olema ja on jöudu barrena keeled alla vajutada
Ibanez GRG270b
Roland Cube 20x
Epiphone Aj-100ce
Mingi vene akust
Isetehtud footswitch
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Ma eeldan et sul on akustiline kitarr, seljuhul proovi barreesi võtta 5nda freti juurest, keeli on kergem alla vajutada ja frettide vahe on väiksem. Pmtst alguses ongi probleem selles, et näpud ei jõua ja käsi läheb krampi. Ülevalt poolt on alguses lihtsalt kergem.
Kuid üldiselt peab vaeva nägeme ikkagi kõvasti.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

guitar4ever wrote:harjuta kvintakorde, siis harjub pöial nimetissõrme taga olema ja on jöudu barrena keeled alla vajutada


millised need kvintakordid on?
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

mortral
Posts: 71
Joined: 05 Aug 2007, 17:19

Re: Barre harjutused

Post by mortral »

Rasengan wrote:nüüd ma pean nädalaga saama selgeks B dieesi.


Mis see on??? :shock:
C akord? :)
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

Bb pigem ;)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Diees on ikka kõrgendus ju. B# = C. Või klassikalises notatsioonis B# = H.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

nojah, aga ma arvan et talle pigem anti harjutada B-bemoll mitte B-diees ja tegemist võis olla kirjaveaga
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Mul läks endal sassi jah, B-bemoll oli ikka, mitte diees. vabandust, minu viga. Aga veel tahtsin küsida, et kuidas te barrenäpuga vajutate, kas küljega või lihtsalt otse maha.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

psh, mul on miskipärast mulje jäänd et kui on muusikakool siis on ka õpetajad, kui on ka õpetajad siis peaks ju nõu ka saama? ja kui sa ei saa nädalaga selgeks siis seda enam on õpetajal vaja õpetustööd teha?
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

mty wrote:psh, mul on miskipärast mulje jäänd et kui on muusikakool siis on ka õpetajad, kui on ka õpetajad siis peaks ju nõu ka saama? ja kui sa ei saa nädalaga selgeks siis seda enam on õpetajal vaja õpetustööd teha?


no seda ma mõtlesin ise ka. ma ei saa F-duurigi veel täis barrega täitsa korralikult ja puhtalt kõlama.
User avatar
tomm
Posts: 27
Joined: 20 Feb 2007, 12:20
Location: tartu

Post by tomm »

aga proovi nii, et ära seda barreed kramplikult all hoia, vaid vajuta siis kui parema käega üle keelte lajatad. pikalt mingit asendit hoida on raskem kui korra lihast pingutada. et paremaga muudkui strummid ja vahepeal pigistad.

teine variant on proovida, kas kahe sõrmega jõuad kõiki keeli alla vajutada. paned keskmise sõrme nimetissõrme peale ja vajutad nii. kui siis ka ei jõua alla vajutada kõiki keeli korraga, siis on kas kitarrimestri külastusele aeg kinni vaja panna või siis jõusaaliga ühendust vaja võtta.

aga üldiselt vist tuleb see lihtsalt aja jooksul. mida rohkem treenid seda kiiremini. alla ei maksa anda, sest teised ju saavad hakkama.

Bb-ga on see nõks ka, et ilmselt enamus ei pane püüdlikult kõiki näppe õigesti keeltele, vaid ühe näpuga vajutavad kõik keeled kinni, ning kolmandas vahes väikse sõrmega katavad need kolm keelt ära.
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Kui kahe näpuga vajutada, siis saab kõik keeled enam-vähem kõlama. Aga see, et korraks vajutad alla, see nagu ei tööta minu peal. Ja F-duuriga on alati nii, et teine keel ei lähe kunagi vastu seda astmetraati, või kui läheb siis ainult pläriseb seal. Ja B-bemoll peaaegu ka juba tuleb, kui kaua seal näppe sättida.
Last edited by Rasengan on 07 Dec 2008, 17:07, edited 1 time in total.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

pigem mõtled sa teist keelt ehk siis põranda poolt teine keel, sest 5-s keel pole üldse barre sõrme käes
Locked