Mida õppida ?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
MartinT
Posts: 9
Joined: 17 Oct 2008, 11:01
Location: eesti :)

Mida õppida ?

Post by MartinT »

Tere! Ma tean, et selliseid teemasid on juba tehtud
, aga ma tahaksin isiklikult küsida .
Olen täiesti algaja, kuid pill on käes.
Pill on Hohner akustiline .
Ei ole minu pill laenasin sõbralt, et proovida.

Mida ma peaksin mängima?
Kus on head leheküljed kust saab algaja õppida?
Kas mängida ka heliredeleid?
Oskan juba paari akordi.
On ka selline küsimus, et kuidas ma neid tabe mängin
Saan aru, et laulu sõnad ning seal üleval on need akordid, kuid kuidas ma seda mängin?
Kas on mõte osta kitsama kaelaga?

Ette tänades,
Martin.
User avatar
Buckethead
Posts: 186
Joined: 26 Jul 2008, 15:13
Location: Tartu/Rõngu

Post by Buckethead »

Kui ma alguses seda lugesin ma mõtlesin korra, et kas pumpan endale kaheraudsega näkku või ei.
1)Siin foorumis on pea kõikidele su küsimustele vastused olemas, neid saab kätte kui sa vajutad nuppu, millel on sümbolid OTSI.
2) Kui sa inglise. k oskad siis www.justinguitar.com
Alustad kergemast, tääbide õpetuse leiat siit, netis on olemas igal pool akordid ja pildid, kuidas neid moodustada/ehitada/whatever. Kui sa otsustad, et tahad akustilisele jääda siis sa pead sobiva akustilise otsima, eletrilisele on parem varakult üle minna, kuna sellega arenetakse tihti kiiremini ja seda on mugavam käsitleda, kergemad keeled ja kõik.
Keegi võib veel lisada mu valusale krjandile siia.
Life is short so learn from your mistakes.
And stand behind the choices that you make.
User avatar
cubedude
Posts: 280
Joined: 06 Aug 2008, 19:43
Location: Hiiumaa\Haapsalu

Post by cubedude »

(kas on ainult minust või mu post on nähtamatu? päriselt, ma ei näe oma posti sisu... kui te ka ei näe siis tsiteerige mu posti ja sealt loege :) ei pea postitama aga lihtsalt lugemiseks)
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Post by Black »

cubedude wrote:kui ma kitarri kätte sain, hakkasin ma küll kohe laule tabide järgi õppima. tabide õpetus kõige alumine on kõige paksem keel, kõige ülemine joon on kõige peenem, numbrid seal peal näitavad frette. ja nii mängidgi) isegi kergemate lauludega läks natuke aega et paremin iselgeks saada aga ma ei oska siiamaani :) . Siis oli mul natuke kergem pärast akorde õppida sest näpud juba käsid paremini. kerged lood on näiteks second hand serenad-il ja Buckethead-i antud (mida ma ka ise olen varem kasutanud) www.justinguitar.com on väga hea. sealt sai esimesed akordid selgeks :)
Last edited by Black on 05 Nov 2008, 23:51, edited 1 time in total.
Locked