kitarri õpetamine 6 aastasele

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

kitarri õpetamine 6 aastasele

Post by mati »

Mul on üks 6 aasane sõber kes on väga vaimustuses mu kitarrimängust ja üritab ise ka kõigest jõust mängida. Ma siis mõtlesin et võiks talle õpeada natuke, aga ei tea kust alustada. Duuridest ilmselt pole veel mõtet temaga rääkida. Äkki siis mingit lihtsamat viisijuppi ühel keelel (rongisõit, juba linnukese vm.). Või äkki peaks laskma tal lihtsalt tühjalt raiuda et las aeg teeb oma töö...ma ei tea. Kas kellegil on kogemusi väikeste lastega.
Crooked
Posts: 279
Joined: 17 Jul 2007, 21:05
Location: Tartu

Post by Crooked »

võibolla oleks esimene soovitus, et alustada nailonkeeltest. Ei ole alguses nii väga valulik see õppimine.
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Post by mati »

just! ma tegelikult jõudsin juba osta väikese nailonkeeltega kitarri mis maksis 900 krooni, arvan et see peaks sobima talle
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

mati wrote:just! ma tegelikult jõudsin juba osta väikese nailonkeeltega kitarri mis maksis 900 krooni, arvan et see peaks sobima talle



jah mingi 2/4 pill osta tüübile, mätlikul on üks õpik kitarri aabits, kus võid tüübile esimese 10 lk harjutusi õpetada, ja sateakorde saab ka õpetada näiteks A, E D palasid
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: kitarri õpetamine 6 aastasele

Post by k6ll »

mati wrote:Mul on üks 6 aasane sõber kes on väga vaimustuses mu kitarrimängust ja üritab ise ka kõigest jõust mängida. Ma siis mõtlesin et võiks talle õpeada natuke, aga ei tea kust alustada. Duuridest ilmselt pole veel mõtet temaga rääkida. Äkki siis mingit lihtsamat viisijuppi ühel keelel (rongisõit, juba linnukese vm.). Või äkki peaks laskma tal lihtsalt tühjalt raiuda et las aeg teeb oma töö...ma ei tea. Kas kellegil on kogemusi väikeste lastega.


Et selles suhtes et mul endal muusikakooli tööst on kyll kogemusi väikeste jõmmidega, ja noh saavad hakakama kyll, aga mingi 6 aastasega õpid poolaastas ala 5-6 meloodiat selgeks. Enamasti põksud sepapoisid hiiretips, juba liinukesed jne selliseid lihtsaid lastelaule
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: kitarri õpetamine 6 aastasele

Post by karlapoiss »

mida varem mängima hakata seda parem :)
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: kitarri õpetamine 6 aastasele

Post by Andre »

Sellele 900 eegisile kidrale osta kindlasti uued keeled peale ja häälesta pidevalt, et püsima enamvähem jääks... muidu pole sellega midagi teha.. :shock:
AIXX
Posts: 406
Joined: 30 Mar 2009, 16:47
Location: Paldiski

Re: kitarri õpetamine 6 aastasele

Post by AIXX »

Epiphone G400
Marshall MG10
Marshall Jackhammer
Locked