ei tea kas olen mina loll v mis...

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Eee. sa ikka tead ,et kui sa akorde tõmbad siis ei saagi sa kuulma laulu viisi vaid ainult saateakorde?
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

Tabidest sa mängidki minu arust põhimõtteliselt nagu nooti. Akordidega siiski saadad lugu. Õige laulu ja viisi tunnetus tekib siis, kui ise kaasa laulad või muud instrumendid kõrval mängivad.
User avatar
Robi
Posts: 77
Joined: 09 Jun 2005, 15:34
Location: Tartu
Contact:

Re: ei tea kas olen mina loll v mis...

Post by Robi »

ets wrote:alustan kitarrimägu, proovin lugusid


Nüüd tuleb üks suhteliselt järjekordne sisutühi postitus... Aga tahaksin öelda seda, et üleöö kitarristiks ei saada. :wink: Ka minul oli lausa kerge masendus omal ajal, kui "Sepapoiste" mängimisel ei saanud asjale pihta, keeled plärisesid... Koordinatsiooni kahe käe vahel polnud välja arenenud, samuti nö. kiirus oli nullilähedane.
Aga need duurid, mida üritad võtta, proovi neid üksikuna lihtsalt läbi mängida ning siis hakka tasapisi neid vahetama, nagu kasvõi nendes kergemateski lugudes läheb...

Harjutamine, harjutamine ja veelkord harjutamine! See teebki meistriks!
(või vähemalt oskajaks, mingilgi määral.)
User avatar
Cerridwen
Posts: 8
Joined: 04 Oct 2005, 18:48
Location: Tartu

Post by Cerridwen »

plärinat võib põhjustada see kui keeli korralikult alla ei vajuta.
seda, et tekiks tunne "oh, see ongi see õige viis ja laul!" ei saa tõesti oodata üleöö juhtuvat. selleks on vaja kiirust arendada.

ps! tee kindlaks, et su kitarr on hääles! ;)
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

Üks variant on muidugi ka see, et kui protsess on selline, et tab ja akordid on ees ja musa tuleb makist ja makk ja kidra ei sünkka oma vahel, siis on tab teises helistikus. Osad lood on sisse mängitud erinevatel aegadel erinevates helistikes. Näiteks Smokie esituses on alice-t nii D-s kui ka A-s, Suzanne Vega Lukat on ka pooltooni erinevusega erinevatel mp3-del olnud.

Pluss veel üks ebasüngi põhjus: näiteks GNR-i Knockinit tab-itakse ja akordistatakse kogu aeg standardhäälestusega GDC-s, kuid tegelikkuses on bändi pillid pool tooni alla häälestatud.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga

Post by Costa »

äkki on lihtsalt valed akordid/tabsid?:D, vahel juhtub sedagi

mis lugu sa mängida üritad seal siis
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

kui sul mikrofon olemas siis äkki proovid mõne loo siise mängida... niimoodi raske öelda mis täpsemalt probleem võiks olla
Locked