Kuidas alustada

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
kk
Posts: 3
Joined: 28 Oct 2005, 13:52

Kuidas alustada

Post by kk »

Tekkinud huvi kitarri õppida. Nagu mõningasest kirjandusest aru saan siis tasuks alustada akustilise kitarriga ja nailonkeeltega. Kas nõustute?

Ja kas medikaga saab mängida sama edukalt kui sõrmedega? Sõrmedega mängimise puhul peavad vist olema ka küüned natuke tavalisest pikemad?
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Re: Kuidas alustada

Post by meisterjaan »

kk wrote:Tekkinud huvi kitarri õppida. Nagu mõningasest kirjandusest aru saan siis tasuks alustada akustilise kitarriga ja nailonkeeltega. Kas nõustute?

Ja kas medikaga saab mängida sama edukalt kui sõrmedega? Sõrmedega mängimise puhul peavad vist olema ka küüned natuke tavalisest pikemad?

Keelte kohta on palju räägitud, vaata ringi.

Medikal on oma plussid ja miinused, kahtlemata ei saa medikaga mängida kõike ,mis sõrmedega ja vastupidi. Oled väga tubli kui õpid mängima küüntega - teravust on siis rohkem, aga näiteks mina tõmban keeli (sõrmitsemisel) sõrmepatjadega ja pole ka hullu. Kui sa küüntega kavatsed mängida siis peavad nad tõepoolest olema pikad ja õigesti lihvitud.
dafdaf
Posts: 281
Joined: 29 Sep 2005, 21:51

Post by dafdaf »

ohoo.. kusjuures ma ei teadnud sellest midagi et küüned peavad veel õigesti lihvitud olema... :oops:

aga jah. kõigehullem on see kui su pöidla küüs ära murdub. ilusti niimoodi peaaegu vastu nahka ja siis on nii tore mängida. aga mina tegin endale kohe kunstküüne superliimist ja siidist peale. harjumatu on veel.
Oravad on püha!
disko pole oluline, punk on põhiline
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Küüneviil hoia kogu aeg käepärast, et vasaku käe sörmedel küüned vöimalikult lühikesed hoida ja parema omad paraja pikkusega oleksid. Küünte viilimine muudab nad ka tugevamaks. Eriti raske on pöidlaküüne öige pikkuse leidmine ja öige nurga all viilimine. Mul vöttis jupp aega, enne kui sellise küüne suutsin välja lihvida, et keelt oleks vöimalik segamatult näppida, ikka oli nii, et pöidla nahk puutus enne vastu keelt ja siis alles küüs..
User avatar
Robi
Posts: 77
Joined: 09 Jun 2005, 15:34
Location: Tartu
Contact:

Post by Robi »

Mis kitarri puutub, siis siin foorumis ringi vaadates peaksid aru saama, et kõik on sinu enda otsutada... Ideaalne oleks western-tüüpi kitarr nailonkeeltega. Western oma kaela tõttu ja nailon oma paindlikkusega. Nailonkeeled on odavad ja mõne aja pärast, kui tunnetus käes, saad kenasti metallkeeled peale keerata ja asi valmis.
Küünte kohta seda, et nende sihtpärasel kasutamisel tuleks nad jätta 2-3mm üle sõrmepatjade ning lihvida liivapaberiga, mille tiheduse number on 1000-1200. Esmalt tuleb viilida risti ja siis poleerida küüne ots siledaks ja ümaramaks. Vähemasti onu Mätlik on nõndaviisi öelnud. :wink:
kk
Posts: 3
Joined: 28 Oct 2005, 13:52

Post by kk »

Arvan, et alustan medikaga. Eks saab proovida ja sõrmede-küüntega.

Tahaks leida ka alustamiseks akustilise kitarri. On vist parem võtta mõni odava otsa kuni 2000.- kitarr alustamiseks? Aga mida sellest hinnaklassist oskate soovitada?
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

sellise hinnaklassi pillide puhul soovitan minna sul pillipoodi ja öelda et algajale sellises hinnaklassis pilli, sealsed mehed teavad täpselt mida sa tahad ja oskavad soovitada, ise ostsin nii ja olen siiamaani rahul oma pilliga
Ära möödu mu'st lähedalt
kk
Posts: 3
Joined: 28 Oct 2005, 13:52

Post by kk »

Aga mis pilli sa soetasid ja mis hinnaga?
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

no sellise hinnaklassi juures ei ole firma suur näitaja, mul on "johnson"-i firma, vaevalt et tead, aga pill iseenesest on ju korralik ja hiljuti lisasin ka helipea ahja pill maksis pärnus "muusik"-us 1700,-
Ära möödu mu'st lähedalt
inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

küünelihving

Post by inime »

pane liivapaber keele peale (ümber keele murra kokku) ja liiguta sõrme nagu mängiksid, siis lihvuvad küüned ise õigesse asendisse

mul küüne mänguserv umbes 45 kraadi all lõigatud, 2-2,5mm üle sõrme (ei järgi sõrme kuju nagu kästud), kole aga hea tinistada-asi on maitses!

p.s. kõige suurem viga mis ma oma algses lolluses tegin, et livisin/poleerisin küünt pealtpoolt (jäin telekat vaatama ja omaarust muudkui parendasin küünt)- tulemuseks on mõne ajapärast mänguks suht mõttetu/õhuke küüs LOOGILINE!
Locked