midagi valesti?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
needles
Posts: 16
Joined: 01 Aug 2008, 14:27

midagi valesti?

Post by needles »

olen mänginud peaaegu aasta kitarri. alustasin kohe elektrilise kitarri peal mängimist kuigi oli olemas ka akustiline. kasutan guitar prod.
oskan mängida tabide järgi paljusid erinevaid riffe päris kiiresti. sõrmitsemisega saan kah päris hästi hakkama ja sama on soolodega.
aga kui ma vahel kuskil seltskonnas pean tuuride järgi mingist tavalisi laule ette mängima nt.vangile ei meeldi trellid ja vana jõgi jne..siis nagu ei oskaks üldse mängida.... :roll:
kas asi on aint selles, et ma mängin väga vähe lihtsalt akordidega lugusid?

Küsimus tekkis selle pärast, et mul sõpradel on vastupidi..et tuure mängivad vabalt aga riffe ja solosid ja sõrmitsemist ei oska.
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

ma arvan ka et asi on lihtsalt väheses harjutamises. mul on muidu sama asi et muud värki nagu enda meelest enamvähem oskan aga akordidega jään hätta. eks varsti kavatsen mõned akordidega lood ära ka õppida. :)
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Äkki on sõprade ees lihtsalt väike närv sees ja käed värisevad ?
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
needles
Posts: 16
Joined: 01 Aug 2008, 14:27

Post by needles »

seldon wrote:Äkki on sõprade ees lihtsalt väike närv sees ja käed värisevad ?

:D see on hea mõte :D
aga tegelt ma olen üksi kodus kah proovinud..ja tulemus on sama:D
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Äkki võtad siis kitarri kätte ja õpid paar kuud akordidega lugusi vahelduseks. Ega seal muud polegi kui rütm ja akord meelde jätta ja hiljem on asi juba mehhaanilne, nagu tabidegagi.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
needles
Posts: 16
Joined: 01 Aug 2008, 14:27

Post by needles »

served wrote:Äkki võtad siis kitarri kätte ja õpid paar kuud akordidega lugusi vahelduseks. Ega seal muud polegi kui rütm ja akord meelde jätta ja hiljem on asi juba mehhaanilne, nagu tabidegagi.


no mis mul muud üle jääb :D
User avatar
EvilKatarn
Posts: 523
Joined: 23 Jun 2008, 15:32
Location: Tallinn -> Nõmme

Post by EvilKatarn »

Akordid teevad ikka näpud valusaks. Kui on vaja mingit kiiremat ja tõsiselt raskete akordidega lugu, siis proovi Muse - Hysteria (bänd-lugu)
Ise andsin alla selle loo mängimisele.
Ibanez RGR321EX + EMG ALX w/ ABQ
Marshall MG10KK
User avatar
needles
Posts: 16
Joined: 01 Aug 2008, 14:27

Post by needles »

EvilKatarn wrote:Akordid teevad ikka näpud valusaks. Kui on vaja mingit kiiremat ja tõsiselt raskete akordidega lugu, siis proovi Muse - Hysteria (bänd-lugu)
Ise andsin alla selle loo mängimisele.


mulle valmistavad rohkem probleeme kasvõi need 3 tuuri lood milles ma ei oska seda rütmi paika panna.
Hysterias on rütm ühesugune koguaeg ja need akordid saan kah võetud..paar päeva õppimist, siis saaks hakkama..
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

EvilKatarn wrote:Akordid teevad ikka näpud valusaks. Kui on vaja mingit kiiremat ja tõsiselt raskete akordidega lugu, siis proovi Muse - Hysteria (bänd-lugu)
Ise andsin alla selle loo mängimisele.

Nojah, sul on see alguse asi, küll üks hetk näpuotses nahk tugevamaks läheb, siis läheb lihtsamaks see asi.
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
Angel of Death
Posts: 226
Joined: 21 Oct 2005, 18:15

Re: midagi valesti?

Post by Angel of Death »

needles wrote:aga kui ma vahel kuskil seltskonnas pean tuuride järgi mingist tavalisi laule ette mängima nt.vangile ei meeldi trellid ja vana jõgi jne..siis nagu ei oskaks üldse mängida.... :roll:
kas asi on aint selles, et ma mängin väga vähe lihtsalt akordidega lugusid?


ma olen tähele pannud, et isegi kui sa mängid täitsa õigesti, siis seltskonnas enamasti ei teada laulu peeneid nüansse ja lauldakse ise siis kas rütmist või võtmest mööda vms...ja mul on veel see värk, et tavaliselt ma muudan vähekene lugusid enda jaoks mugavamaks/paremaks...ja see toob seltskonnas väikse segaduse kaasa :D
User avatar
needles
Posts: 16
Joined: 01 Aug 2008, 14:27

Re: midagi valesti?

Post by needles »

Angel of Death wrote:
needles wrote:aga kui ma vahel kuskil seltskonnas pean tuuride järgi mingist tavalisi laule ette mängima nt.vangile ei meeldi trellid ja vana jõgi jne..siis nagu ei oskaks üldse mängida.... :roll:
kas asi on aint selles, et ma mängin väga vähe lihtsalt akordidega lugusid?


ma olen tähele pannud, et isegi kui sa mängid täitsa õigesti, siis seltskonnas enamasti ei teada laulu peeneid nüansse ja lauldakse ise siis kas rütmist või võtmest mööda vms...ja mul on veel see värk, et tavaliselt ma muudan vähekene lugusid enda jaoks mugavamaks/paremaks...ja see toob seltskonnas väikse segaduse kaasa :D


Kah variant
aga eks ta olegi nii..et kuiteed enesekindla näo pähe, siis ei oska keegi arvata, et midagi valesti on :D :mrgreen:
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Re: midagi valesti?

Post by Marvin »

needles wrote:aga eks ta olegi nii..et kuiteed enesekindla näo pähe, siis ei oska keegi arvata, et midagi valesti on :D :mrgreen:

No näed, hakkad juba asjast aru saama ;)
User avatar
Amphor
Posts: 158
Joined: 03 Dec 2007, 01:13

Post by Amphor »

mismõttes ei oska mängida?
Kõige kergem variant on ju see, et tabad rütmi ära ja lööd iga löögi peal korra seda akordi. Ja siis tulebki, et loos "Vangile ei meeldi trellid" esimesed kaks rida on mõlemaid akorde 4 korda vaja lüüa jne.
User avatar
robi66
Posts: 237
Joined: 24 Nov 2006, 09:32

Post by robi66 »

ma ise võtsin ka alles akordid suht hiljuti ette , nüüd veits vahepeal mõni akusti akord kõlab :)
kitarr-Jackson JS-30RR DMB, kohvervõimendi-Ibanez TB15R
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

duur mitte tuur (tuur on kala btw)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
Locked