tab-id on nõrkadele?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
mortral
Posts: 71
Joined: 05 Aug 2007, 17:19

Post by mortral »

Muidugi on tabid nõrkadele!

Kitarrimäng on üleüldse nõrkadele. Kõvad vennad sõidavad bemmiga ja joovad õlut.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

mortral wrote:Muidugi on tabid nõrkadele!

Kitarrimäng on üleüldse nõrkadele. Kõvad vennad sõidavad bemmiga ja joovad õlut.


ja peksavad raudlattidega viljandis karvaseid :)
andu
Posts: 727
Joined: 23 Jan 2006, 19:58
Location: Tallinn

Post by andu »

Miks just seal? :roll:
Tere!
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Arvatavasti folk :wink:
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Mai wrote:enne akordide õppimist tunduvad tabid lihtsalt lihtsamad. kui aga akordid vaikselt selgeks saavad, siis muutuvad pigem tabid raskemaks xd
aga eks harjutamine teeb meistriks.


Hah. tegelikult on su jutt kuidagi väär.

Loo keerukus paneb paika kummaga on keerulisem mängida, mitte see millest alustad või lõpetad..

Ise õppisin alguses küll akorde jms. ja kõrvalt mängisin vaikselt nooti. Seega see kõik oleneb sellest kui kiiresti sa omale pilli hangid ja realselt asja kallale asud.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
mcr
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2008, 23:24

Post by mcr »

Kas põhiliselt on nii, et mõned lood on akordidega mängimiseks ja mõndasid ei saa akordidega mängida ehk siis tuleks appi võtta tab? Ok, võtame näiteks "Smoke on the water". Kas seda mängitakse põhiliselt kasutades tab-i akustilise kitarriga sellpärast, et nii on palju lihtsam mängida või akordidega on võimatu seda mängida?
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Akordidega mängitakse rütmi enamasti, kuna seal ei ole kindlaid noote, lihtsalt vajutad keelet õigetest kohtadest alla ja siis tõmbad kõiki keeli. Kui kitarr mängib meloodiat, siis on seda tabide järgi võimatu mängida, seega läheb vaja noote või tabe.
Hydraulic
Posts: 156
Joined: 07 Jan 2008, 12:41
Location: TARTU
Contact:

Post by Hydraulic »

mcr wrote:Kas põhiliselt on nii, et mõned lood on akordidega mängimiseks ja mõndasid ei saa akordidega mängida ehk siis tuleks appi võtta tab? Ok, võtame näiteks "Smoke on the water". Kas seda mängitakse põhiliselt kasutades tab-i akustilise kitarriga sellpärast, et nii on palju lihtsam mängida või akordidega on võimatu seda mängida?


seda introt pead silmas või? kui nii siis ei ole võimatu akordidega seda mängida aga mis mõte sellel on hakkad lugu ümber tegema?
Aga proovi näiteks selline lugu "Lamb Of God - Ashes Of The Wake" akordidega mängida :D
Kreks
Posts: 28
Joined: 31 Jul 2008, 16:17

Post by Kreks »

Tab'ide ja nootide vahe on see et tabe mängima ei pea õppima ju (vähemalt mina sain neist kohe aru), aga nootide peale vaadates ei saa ju alguses midagi aru...
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Post by kaze »

ma olen 9 aastat muskoolis käinud aga noodi järgi kitarri mängida ei oska ikak veel :D aint kuulimse ja tabide järgi mängin
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

kaze wrote:ma olen 9 aastat muskoolis käinud aga noodi järgi kitarri mängida ei oska ikak veel :D aint kuulimse ja tabide järgi mängin


Mis sa seal muusikakoolis üldse teed siis?
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Kui sa 9 aatat kitarri õppind oled siis tõesti, sama küsimus. Kui aga muud pilli, siis võib eeldada, et sa ei tea lihtsalt nootide asukohta kitarri kaelal ja muidu nooti ikka tunned.
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Mina küll sealt välja ei loe, et ta oleks 9 aastat kitarri õppinud. :roll:
Kreks
Posts: 28
Joined: 31 Jul 2008, 16:17

Post by Kreks »

damageplan wrote:Mina küll sealt välja ei loe, et ta oleks 9 aastat kitarri õppinud. :roll:


Proovi luubiga vaadata...
Locked