tab-id on nõrkadele?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
mcr
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2008, 23:24

tab-id on nõrkadele?

Post by mcr »

Nii...olen algaja, st mul endal veel kitarri pole, aga õpin teooriat või midagi sellepoolselt ning kui järgnev jutt on täiega puusse, siis ärge maha lööge :)

Vaatasin, kuidas tab-ide mängimine käib - seal on ainult ühe keele puudutamine ning akordidest pole haisugi. Minu arvates, et õiget fiilingut ja ka paremat ja võimsamat kõla saada on ikkagi vaja akordidega mängida. Kuid kas lood, siin pool sood on sellised, et tab-id on rohkem algajatele, kus on kõik ette tehtud, mida peab tegema ning akordid edasijõudnutele, kellel on hea kuulmine jne? Kui näiteks tahad mingit lugu mängida, siis enamus õpetusi on ikkagi ju tab-idega ja kui mõni on ka akordidega, siis pead sa ise tunnetama, mitu korda sa mängid ning kas tõmbad ülevalt alla või alt üles jne? On mu mõttekäik õige?
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

Tabid ja akordid.. ei saa öelda et on erinevad asjad.. Tabulatuurid on nagu noodid. Täpsen kirjeldus loo kohta. Akordid on lihtsalt akordid. Kitarrisoolot on üsna raske kui mitte võimatu akordidega üles kirjutada.
Lisaks, tabi järgi mängides peab ka fiilingut tundma ja lugu kuulama ja oskama. Tabides pole rütmi ja nodipikkuseid enamasti märgitud.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Lühidalt ütleks nii et sul on asjast vale arusaam. Hangi omale pill ja hakka õppima, küll siis näed ise mis on sinu jaoks õige ja mis on nõrkadele.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
mcr
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2008, 23:24

Post by mcr »

Kui vaadata nüüd raskemaid lugusid, siis paistab juba ühiseid jooni ka tab-il ja akordil. Akordi saab anda tab-ina aga tab-i alati akordina anda ei saa, õigus? Ja kui see eelnev lause on õige, siis oleks ju ideaalne kujutamisviis, kus oleks akordid antud kui tabidena, või mis?
Ning kui sul on ikkagi tab-id ja akordid ees, siis akordi järgi on ikkagi ju raskem mängida (pead rohkem mõtlema, kuulama, tajuma jne).

Ja served: See nõrkade värk on rohkem sarkasm. :P
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Kui lugu on akordidega, siis mõttetu ju tablatuuri järgi mängida. Kes juba enamvähem tunneb akorde, sellel on ikkagi akordidega lihtsam.

mcr wrote:Ning kui sul on ikkagi tab-id ja akordid ees, siis akordi järgi on ikkagi ju raskem mängida (pead rohkem mõtlema, kuulama, tajuma jne).


Ega jah, kui mõtlemine sind kahjustab, siis tambi see rütm tabide järgi pähe. Üldiselt peaks ikkagi rohkem tunde järgi mängima. Mõttetu on üritada mingit lugu noodi täpsusega ära õppida, kuna siis sa arened ilmselt vähem.
andu
Posts: 727
Joined: 23 Jan 2006, 19:58
Location: Tallinn

Post by andu »

mcr wrote:Kui vaadata nüüd raskemaid lugusid

Missugused need veel on?
Tere!
Hydraulic
Posts: 156
Joined: 07 Jan 2008, 12:41
Location: TARTU
Contact:

Post by Hydraulic »

Tablatuuris, muide kui sa ei ole tähelepannud on ka akordid ära märgitud, olenevalt loost siis aga jah akordid on just kergemad kui tabide järgi ultrahelikiirusel mängida aga kaa õpitav nii, et enne osta kitarr ja siis vaata mis on kergem-raskem


Edit: Või tegelikult on üsna suur roll selles, et millist muusikat tahad teha! Ma ei kujuta ette kui ma teen mingi metal loo ja panen need akordidena kirja, arvatavasti siis on mõni akord selline, et peab raamatust järgi vaatama, asi ei olegi kas kerge või raske asi on lihtsuses.
andu
Posts: 727
Joined: 23 Jan 2006, 19:58
Location: Tallinn

Post by andu »

Kui tabid on nõrkadele, siis eriti nõrk peaks see olema, et Noodijoonestikust on ära rebitud kõik jooned ja noodijoonestik ise ka ning paberil on ainult kirjas
G E G E G G F E F G E
Ja Sina pead need lihtsalt ilma lugu kuulmata mängima õiges helistikus.
Ja mitte akordina, vaid noodina.

(Tegelikult ei ole see raske, aga kuna ma üle 5. freti ei ole viitsinud nooti õppida, siis peaks leiutama natukene)
Tere!
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

mida rohkem asju sa tead, seda targem ja osavam sa oled et oskad paremi asju siduda, seega oleks kasulik kui oskaksid asju noodi pildis, tabulatuuris, akordid, harmoonia jne
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Tab ja akord on kaks erinevat asja. Seetõttu ei saa neid võrrelda.
Tab ja noodikiri on sarnased asjad. Õigemini tab on noodikirja lihtsustus (eelkõige neile, kes noodikirja/teooriat ei jaga).
Pop-tabide (netis levinud) suurimaks puuduseks on vältuste puudumine. Ehk on teada, milliseid noote tuleb mängida, kuid
fraseerimisest ja/või meloodiliinist ei halligi. Seega on tundmatut lugu pop-tabi järgi võimatu mängida.
Seetõttu isiklikult eelistan alati nooti või profi-tabi (noot ja tab paralleelselt).
Samas mistahes tabi mõistmine on siiski pigem kasulik....
- EmM9 -
andu
Posts: 727
Joined: 23 Jan 2006, 19:58
Location: Tallinn

Post by andu »

Mina eelistan Guitar prod ja seda Poweri tabulatuuri asja.

Seal kõik olemas.
Noot
Tab
Kestus
Tempo
Taktimõõt
Rohkem ei oska mina tahta.
Tere!
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

küsimus on - kas guitar pro on nõrkadele?
mina ise küll kasutan
Hydraulic
Posts: 156
Joined: 07 Jan 2008, 12:41
Location: TARTU
Contact:

Post by Hydraulic »

mis tähendab nõrk? kas algaja või? loll jutt nagu
teema algataja on algaja, sellepoolest ei pruugi guitar pro või tabid nõrgad olla.... suht pubeka jutt
User avatar
Mai
Posts: 7
Joined: 27 Jul 2008, 21:13

Post by Mai »

enne akordide õppimist tunduvad tabid lihtsalt lihtsamad. kui aga akordid vaikselt selgeks saavad, siis muutuvad pigem tabid raskemaks xd
aga eks harjutamine teeb meistriks.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

ma kasutan õppetöös kah pidevalt tabulatuuri, aga asi on selles et sa pead mõistma mida sa mängid, et kuidas noodid on omavahel süteemis jne
Locked