Algaja

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
hainZ
Posts: 7
Joined: 06 Jun 2008, 14:54
Location: põlva

Algaja

Post by hainZ »

et nagu selline mure :(

olen algaja ja aru ei sa akordidest ja muudest asjadest aru :(


mida oleks naq ültse algajal vaja selgeks õppida kitarri juures

kuidas saaks kiiresti akordid ja muu vajaliku selgeks

tänud
Last edited by hainZ on 06 Jun 2008, 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Post by Sunrise »

Äkki vaatad ise ennem veidi siin foorumis vanemaid teemasid või seletad millest sa aru saad ja millest mitte.
Siis on sind kergem aidata.
User avatar
RocKnRoll
Posts: 93
Joined: 26 May 2008, 17:35
Location: Võru/Tartu

Post by RocKnRoll »

http://kitarr.astar.ee

loe sealt õpetusi ja siis on üks leht veel

http://www.zone.ee/guitarest



Kui soovid akorde, siis kasuta google pildiotsingut, sinna võid kirjutada guitar chords vms...


xD ma annan sulle eratunde, kui maale tuled :D


NB:Akorde ei saa kiiresti selgeks, see tuleb ajapikku, ning lõpuks sa ei pea enam mõtlema kuidas mingi akord käib vms, see tuleb iseenesest.

PS: väike soovitus akordide õppimisel.

Kui hakkad akorde õppima, siis prindi endale välja leht, kus on peal akordid ja siis õpi algul ära kuidas sõrmede asetus on ja siis proovi näiteks üleminekut G akordilt C akordile jne...
User avatar
alexie
Posts: 7
Joined: 08 Jun 2008, 14:51

Post by alexie »

Ma ei saa teatud akordidega üldse hakkama. Ja siis ühelt akordilt teisele ka on päris raske :D Aga eks ma ikka enne üritan kõik briljantselt selgeks saada, siis saan lugusid ka mängida ilusti :P
User avatar
alexie
Posts: 7
Joined: 08 Jun 2008, 14:51

Post by alexie »

Jah, ma olen 4 aastat klaverit õppinud ka. Siis natuke arusaadavam vb :D
Sain isegi A'lt D'le ja E'lt C'le selgeks :)
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

akorde õpid kiiresti vahetama ja pähe jätma niimoodi, kui tõmbad kõiki akorde 1 korra ning vahetad neid nii kiiresti kui võimalik,
lase mõnel tuttaval või sõbral või emal või isal omale paberi peale kirjutada suvalises järjestuses akorde ja ürita neid võtta üksteise järel nii kiiresti kui võimalik tõmmates igaühte 1 kord üle

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
User avatar
riisikas
Posts: 10
Joined: 08 May 2007, 19:05
Location: Rapla läheduses

Post by riisikas »

Tegelikult aitab seda akordide vahetamist kiireks lemmiklugude mängida proovimine.. :D

Lõpuks ei panegi tähele ja juba ongi akordid peas..
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Tahaks ka veel üht asja küsida, et seal Kitarrimäng võhikutele on akordid A D E, ja siis nendega üleminekud. Kas ma teen nii, et tõmban A akordi neli korda, muten keeled ära ja siis edasi D akordile? Ja kas sellele mute on mingi eesti keelne nimetus ka?
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

kitarrimängus tähendab mute keelte/heli summutamist

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
mortral
Posts: 71
Joined: 05 Aug 2007, 17:19

Post by mortral »

Ära mute vahepeal midagi. Tõmba lihtsalt viimase A järel kohe uus D. Enamikus lugudes ei ole seda mutemist vaja, ainult väga erilistes rütmides kasutatakse sellist järsku dünaamikaga mängimist, mis loob sellise hakitud pildi (tango, etc.)

Ilma muteta saad oluliselt sujuvama ja meloodilisema kõla. Õpi kõigepealt niisama mängima, enne kui mutede juurde lähed.
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Post by Rasengan »

Aga mul veel üks küsimus, et võtame näiteks mingi laulu akordid siit samast lehelt, siis kust ma tean mitu korda ma mingit teatud akordi lööma pean?
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Üks variantidest on see, et kuulad originaallugu, kui võimalik ja üritad sama moodi mängida. Samas võid ka tunde järgi seda teha, et tekiks näiteks mingi ühtlane rütm näiteks. Võib ka nõnda teha, et tõmbad keeli ainult akurdivahetuse juures.
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Post by Thule »

Soovitaksin sul leida omale mõneks ajaks mingi kitarriõpetaja kellelt sa saaksid kerge põhja alla, natuke basic stuffi ja nii, kuigi on ka igast tasuta õpetusi netis algajatele.

www.metronomeonline.com

See kah siis kui tahad rütmi ja sujuvus harjutada.

E. kui mõne heliredeli selgeks saad, siis ürita selle rütmis mängida - sea omale näiteks 60 sealt ja ürita löökide rütmis mängida.

Noh, kasvõi siis www.jamplay.com ja sealt siis kas beginner acoustic või electric guitar lesson.
Ega seda kraami sealt väga kiita pole, aga tasuta asja eest ei saagi palju vigiseda.

Siis soovitan väga seda lehte veel.
http://www.justinguitar.com/

Väga hea ja äge vend, õpetab tasuta igast beginner lugusid ka kui ta lehel või youtube accoundis natukene sorad siis võid nii mõndagi head omale leida.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

Rasengan wrote:Aga mul veel üks küsimus, et võtame näiteks mingi laulu akordid siit samast lehelt, siis kust ma tean mitu korda ma mingit teatud akordi lööma pean?


ürita näiteks mõttes kaasa lauda/mängida ja senikaua mängid ühte akordi kui laulus tuleb teine akord, ja siis vahetad
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
alexie
Posts: 7
Joined: 08 Jun 2008, 14:51

Post by alexie »

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/a/a ... ne_crd.htm

Kas seda lugu oleks raske esimese loona ära õppida ? :D
Locked