heliredel

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

katake123 wrote:mind on õpetatud, et h madaldus on b, nagu e on es ja a on as. aga kui h asemel kasutada b, mis sel juhul selle madaldus on?

Eespool ma ju kirjutasin. Lihtsalt õpetamisviiside erinevus. Klassikalises süsteemis oleks B madaldus A.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

katake123 wrote:mind on õpetatud, et h madaldus on b, nagu e on es ja a on as. aga kui h asemel kasutada b, mis sel juhul selle madaldus on?

Bb ehk b-bemoll ehk bes. Või ais.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Ritso
Posts: 117
Joined: 22 Apr 2005, 20:50
Location: Elva/Tallinn
Contact:

Post by Ritso »

Faded wrote:
katake123 wrote:mind on õpetatud, et h madaldus on b, nagu e on es ja a on as. aga kui h asemel kasutada b, mis sel juhul selle madaldus on?

Bb ehk b-bemoll ehk bes. Või ais.


Sama noot küll aga sa ei saa bemollidega helistikus öelda võtmemärgi bemolli kohta mingit dieesi nimetust või noh saad aru, mida ma mõtlen!
Huiabella
Posts: 4
Joined: 26 Oct 2005, 22:18

Post by Huiabella »

Faded wrote:Ma olen kuulnud lugu (naljaga pooleks), et H võttis kasutusele Bach, kes olla tahtnud teha endanimelist neljaduurilugu - B A C H.

Kusjuures Bach on oma loomingus korduvalt seda järjestust kasutanud- küll aga nootidena mitte akordidega.
Locked