barree

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
allar21
Posts: 102
Joined: 12 Oct 2005, 21:09
Location: Saaremaa

Post by allar21 »

ma mängin 4,5 kuud ja võtan ka barresid...minu arust küll mingi võimatu asi pole... :)
inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Post by inime »

minuarust ka (arumaeivõi milles prob), aga kui mängida pikalt paljude barredega lugusid siis käsi väsib lihtsalt rutem-muud miskit
Don_Moss
Posts: 1
Joined: 17 Jan 2006, 18:43

Post by Don_Moss »

emmm...ma hakkasin barreedega mängima 2 nädalat pärast alustamist ja tänu sellele et läbi suure valu ihkasin mängida Eagles-Hotel California ning isa õpetas kuidas barreega mängida, nüüd juba juba 2 a mänginud ja ma ei tea barreedega mängimine ei väsita enam mitte mingil määral kätt..:)
Based on Real LIFE
Queen of England: How long have you played guitar?
Clapton: Only 45 years mam.
kolp
Posts: 478
Joined: 02 Jan 2006, 21:09
Location: järvamaa, paide

Post by kolp »

barree on üks üleütlemata huvitav asi küll jah. nii mõndagi akordi on lihtsam mängida ka topeltbarreega vajutades nimetissõrmega ülemised kaks v. kolm keelt ja kolmanda sõrmega alumised keeled
e-------4 jooned on laadid
B------3- ja numbrid on sõrmed.
G------3- (ei oska paremini
D------3- joonistada)
A----1--- Tulemuseks on D7 akord.
E----1--- Proovi! äkki õpid oma sõrmi liigsest
pingutusest säästma :)
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

Natuke oma tarkust siis: kui ollakse barree kohapealt algaja, siis mind aitas selline asi, et ühel hetkel sattus elektrikitarr pihku, mis on lõdvemate keeltega (alumine e on vist 9 vms). Kangete keeltega westerni punnides, kus keeled on ka kõrgemal, on võikalt raske mingit Bm või F#m-i pihku saada, sest lisaks sellele, et keeled on kangemad, on ka nad veidi kõrgemal. Seega pehme ja madala keelega elektrikitarr treenib mitte niivõrd sõrmi kuivõrd lihasmälu akordi õige võtte kohapealt ja kui võte lihasmällu jäänud on, saab akustilise peal juba rohkem jõudu taha rakendada.

Seega- variandid- kas hankida elektrikitarr või n häälestada kitarr pool tooni madalamaks, mis muudab keeled pehmemaks.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
Locked