medikaga mängimine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

medikaga mängimine

Post by kaijo60 »

mul pole endal õiget medikatki, olen terve aeg sõrmedega mänginud ja olen nii harjunud juba.
miks üldse kasutatakse medikat, mis selle eelis on?
nt mdikaga mängides ei ole mul võimalik tõmmata 2 kelt korraga, no nt B ja A keelt. mis trikiga ma seda saavutama pean? :roll:
kas on tähtsust, et kas on päris medikas või vanast pangakaardist lõigatud väike junn ja tehtud kolmnurga kujuliseks.

kas keegi proff oskab öelda midagi selle koha pealt või sõimatakse mul jälle pea täis, seda vaatame kohe.
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Ei noh, milleks sõimata.
Medikat kasutataksegi rohkem elektrikitarri mängides. Sõrmedega tõmmates võib jääda heli nõrgaks.
Parem osta ikka medikas, mitte mingi pangakaarti jupp.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Re: medikaga mängimine

Post by kaze »

kaijo60 wrote:nt mdikaga mängides ei ole mul võimalik tõmmata 2 keelt korraga, no nt B ja A keelt. mis trikiga ma seda saavutama pean? :roll:

t6mbad lihtsalt medikaga yle keelte mida mängida tahad. :wink:
morius
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2008, 18:23

Post by morius »

Medikaga topelthelisid mängida ei saagi. Medikal on hea ks omaduseks see, et ta näppe säästab. Saab tugevamini keeli rünnata jne. Heli on kah rohkem metalsem ja kõlavam. Soovitan õppida mõlemat. Medikaga mängimist ja sõrmitsemist. Vajaduse korral vahetad stiili lihtsalt.
Medikas on põhimõtteliselt ükskõik mis asi, mis on sinu ja keelte vaheline mediaator e. vahemees :D nt. Brian May kasutab kuuepennilist münti. Nii et pole oluline, mis asjaga sa neid keeli lööd senikaua kuni sulle see heli meeldib ja endal mugav on
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Harjuda tuleks nii sõrmede kui medikaga mängimisega.
Ja lisaks kombineeritult -- medikas 1. sõrme ja pöidla vahel ja 2.-4. sõrm sõrmitsemiseks.
Medika materjal ei oma tähtsust. Võid olla nagu teised ja kasutada poest ostetut.
Või otsida omale huvitavam kõla pangakaardi, mündi, keraamika jne läbi.
- EmM9 -
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Post by kaze »

aa ma sain aru et järjest asetsevaid keeli m6tlesid :D
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

morius wrote:Medikaga topelthelisid mängida ei saagi.

Miks ei saa? Vahepealsed keeled summutad ära lihtsalt. Natuke nõuab harjutamist küll, et teatud kohtades flažoletid kõlama ei jääks, aga muidu on täiesti tehtav.

Mis puutub elektrikitarri mängimisse sõrmedega, siis Jeff Beck on elav tõestus selle kohta, et see on vägagi tehtav.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
morius
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2008, 18:23

Post by morius »

Faded wrote:
morius wrote:Medikaga topelthelisid mängida ei saagi.

Miks ei saa? Vahepealsed keeled summutad ära lihtsalt. Natuke nõuab harjutamist küll, et teatud kohtades fla�oletid kõlama ei jääks, aga muidu on täiesti tehtav.

Mis puutub elektrikitarri mängimisse sõrmedega, siis Jeff Beck on elav tõestus selle kohta, et see on vägagi tehtav.


:O Ei mõelnudki selle peale :>. Peab harjutama
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

Pömselt asi nii ka ju et medikas on ju köigest pöidla ja nimetissörme vahel mitte köigi sörmede vahel ja ylejäänud kolm sörme on ju vabad ja täitsa vabalt annab nii mängida ka korraga medikaga ja samas sörmitsedes :wink:
Algaja
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

nt. medikaga saab keeled vilesse tõmmata! Ojaa....
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

tahaks teada kuidas sa akustil medikaga keeled vilesse tõmbad :D ja oled kindel ei sõrmedega seda teha ei saa?
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

Ilves01 wrote:tahaks teada kuidas sa akustil medikaga keeled vilesse tõmbad :D ja oled kindel ei sõrmedega seda teha ei saa?

akust kätte, võim taha, medikas kätte ja küll see vile tuleb aga selles pole ma ültse kindel, kas näppudega ei saa ja ei viitsi selle peale oma sõrmi vaevata mul on sellise asja jaoks ikka medikas LOL
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

kuidas ma seda vilesse tõmban? :D
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

Paned noodi kõlama nii, et lööd medikaga keelt samal ajal paned õrnalt põidla välis serva vastu samat keelt
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Pinch harmonic tehnikat mõtled? Või üldiselt flažolette? See on vilesse minekust küll üsna kaugel.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked