Kuidas te õppisite ära enda kõige esimese akordidega loo ?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
wantedman1
Posts: 54
Joined: 11 Feb 2008, 19:44

Post by wantedman1 »

Esimene lugu oli Foghat - Slow Ride

Lihtne lugu. Teatsin juba viisi ning mul on olemas mäng Guitar Hero III, kus see laul olemas oli.
Cr1m3s 0n W1ngs
Ylviste
Posts: 25
Joined: 05 Feb 2007, 20:52

Post by Ylviste »

plix15 wrote:tegelt ma ei osanud enne hästi seletada, mida ma täpselt mõtlesin :lol: ma pidasin seda silmas et ta ei mängi ainult seda akordi kolme keele peal, mida peabki nii mängima, vaid suhteliselt üle poole loo.
C- duuri mängin jah nii nagu nemad. Tegelikult ma ei oska seda seletada mida mõtlen, nii, et ma parem küsin teie tarkpeade käest uue küsimuse :D : kas keegi mulle Bedwettersi lugude akorde saaks siia kirjutada ? Olen ise otsinud, aga siin ei ole ja nendelt lehtedelt, mida ma vaadanud olen ka pole. Siin foorumis oli antud nende Reidilaxu akordid, aga tegelt tahaks rohkem neid ingliskeelseid lugusid harjutama hakata 8) :lol:



Bedwetters on jama, tähendab, selles mõttes, et nad ei ole just instrumentaalsed virtuoosid, nad mängivad väga lihtsaid lugusid, mis on enamjaolt ülilihtsa ülesehitusega ning ilma soolodeta. Neid e tasuks muusikaliseks eeskujuks seada. Teiseks, akordide õppimist ära küll poolelo jäta, kuna arvad, et ei saa hakkama. Akordidega saab igaüks hakkama ja suhteliselt ruttu. Kes akordidega isegi väga pika aja peale tiheda harjutamise tagajärjel hakkama ei saa, sel on tõenäoliselt puue. Olles juba kitra natukene aega mänginud ning olles kirust ja tehnikat parandamasning oma isiklikku tooni otsimas, leian, et akordide mängima õppimine oli ülikerge.
Allkiri puudub.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

Akorde saabki mängida väga väga erinevates positsioonides. Hangi endale ntx raamat nagu Kitarriakordide piibel. Seal on akurdid ära toodud eri positsioonides koos selgitavate fotodega :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
Myrsik
Posts: 373
Joined: 01 Oct 2007, 10:18
Location: Pärnu
Contact:

Post by Myrsik »

Mul on neid raamatuid ikka olnud.

Praegu võtan tihti kätte raamatu Kitarrimängija Piibel.
Ilmselt on Apollo raamatupoes neid hinnaga 225.- alati saada.
Väga hea rõngasköide (ei vaju kinni), ning kõik akordid ning helistikud lihtsalt leitavad + väike kitarrivaliku õpetus.
Alguses tehakse minu arvates päris heasti selgeks ka see, kuidas on mõistlik oma käsi hoida ning mida rütm tähendab jms.
Mõeldud nii elektri kui ka akusti õppimiseks, puudutatud nii sõrmitsemist kui medikamängu jne. jne.
last but not least - kaasas on cd mõnekümne helinäitega, ikka väga hea on kuulata rütmiõpetuse kohal ka vastavaid näiteid.
Parim, mis eesti keeles leidnud olen.

Soovitan ka kogenud kidramehele riiulisse soetada või vähemalt lehitseda - varem või hiljem ju väiksed põrsad hakkavad issi/emme pillide vastu huvi tundma, siis üks mure kohe murtud :)
Algajale kitarristile väga hea kink.
Selline siis:
http://www.rahvaraamat.ee/?id=63&no=R071073

Teisena aegajalt võtan harjutusi inglise keelsest Play Guitar'st.
Seal on akordide tabelid jms. natuke kehvemini välja toodud - enamlevinud sõrmede asetusi pole ning järjekord on minu jaoks ebamugav.
Teisalt on seal kirjas virnade viisi häid harjutusi ning muhedate lugude käike.
Hindan mitmekesisust seal :)
Mõeldud konkreetselt elektrikitarri õppimiseks, kuigi ajab akustiga ka asja ära.
Tanel84
Posts: 123
Joined: 05 Jun 2007, 08:21
Location: Tartu

Post by Tanel84 »

Õppisin esimese loona Jimi Hendrixi - Hey Joe , õpetaja abiga .
User avatar
Maybach
Posts: 121
Joined: 26 Jan 2008, 14:01
Location: Tartu

Post by Maybach »

Linkin Park - Bleed it out, klassivenna soovitusel tõmbasin ultimatest tablatuuri ja hakkasin õppima.
LTB B-55 -> Digitech Bass Driver -> Arvuti.
User avatar
IronKid
Posts: 180
Joined: 30 Jan 2008, 00:30

Post by IronKid »

Terminaatori juulikuu lumi oli esimene.
Esimene päev kui kitarri sain,vaatasin akordid ja hakkasin proovima,ja nii ta tuligi.
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Post by plix15 »

Ylviste wrote:
plix15 wrote:tegelt ma ei osanud enne hästi seletada, mida ma täpselt mõtlesin :lol: ma pidasin seda silmas et ta ei mängi ainult seda akordi kolme keele peal, mida peabki nii mängima, vaid suhteliselt üle poole loo.
C- duuri mängin jah nii nagu nemad. Tegelikult ma ei oska seda seletada mida mõtlen, nii, et ma parem küsin teie tarkpeade käest uue küsimuse :D : kas keegi mulle Bedwettersi lugude akorde saaks siia kirjutada ? Olen ise otsinud, aga siin ei ole ja nendelt lehtedelt, mida ma vaadanud olen ka pole. Siin foorumis oli antud nende Reidilaxu akordid, aga tegelt tahaks rohkem neid ingliskeelseid lugusid harjutama hakata 8) :lol:



Bedwetters on jama, tähendab, selles mõttes, et nad ei ole just instrumentaalsed virtuoosid, nad mängivad väga lihtsaid lugusid, mis on enamjaolt ülilihtsa ülesehitusega ning ilma soolodeta. Neid e tasuks muusikaliseks eeskujuks seada. Teiseks, akordide õppimist ära küll poolelo jäta, kuna arvad, et ei saa hakkama. Akordidega saab igaüks hakkama ja suhteliselt ruttu. Kes akordidega isegi väga pika aja peale tiheda harjutamise tagajärjel hakkama ei saa, sel on tõenäoliselt puue. Olles juba kitra natukene aega mänginud ning olles kirust ja tehnikat parandamasning oma isiklikku tooni otsimas, leian, et akordide mängima õppimine oli ülikerge.


Ma ei olegi akordide õppimist pooleli jätnud :D
Aga mulle praegu sobiksidki sellised lihtsamad lood ja hiljem liiguksingi raskemate juurde.
Aga mis sest,et neil lihtsad lood on, lihtsuses peitubki võlu :D
Äkki keegi teeks mulle ühe asja veel selgeks : mis vahet on basskitarril, soolokitarril ja tavalisel kitarril ?
sellest ma saan aru, et bassil on 4 keelt aga kas siis mängimisstiilid on teised vms ?
on siis kellelgil bedwettersi ingliskeelsete lugude akorde ?
Last edited by plix15 on 10 Jun 2008, 13:13, edited 1 time in total.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Basskitarr mängib madalaid noote, nö. taustaks. Või samas, saab ka bassiga solot mängida, kuid enamasti on bass tausta mängimiseks. Sookitarr mängib siis solosi ja kõrgemaid noote, rohkem meloodilise asja peal väljas. Nö. tavaline kitarr on siis tausta või põhi riffi mängija. Aga need rollid pole kirvega löödud ja üheskis bändis pole otseselt tausta mängjat ja bassisti kes ainult tausta tümistab ja ainult solokitarriste kes muud ei tee kui solotab. Basskitarre on erinevaid, 4 keelne, 5 keelne, 6 keelne ja 7 keelne kah olemas. Basskitarr nagu nimigi ütleb et sellega mängitakse bassi e. madalaid noote.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

mina õppisin
green day - time of your life
VÕI
Aerosmith - Deuces are wild ...
1 kahest , ma ei mäleta täpselt aga kaldun
selle green day poole :D see väga lihtne laul ka :D...
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

plix15 wrote:: mis vahet on basskitarril, soolokitarril ja tavalisel kitarril ?


Bass on midagi, mida sa muidu väga ei märka aga siis kui bassist mängimise lõpetab on tunda, et kogu värk on kuidagi poolik.. midagi oleks nagu puudu. :D
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

Laur. wrote:
plix15 wrote:: mis vahet on basskitarril, soolokitarril ja tavalisel kitarril ?


Bass on midagi, mida sa muidu väga ei märka aga siis kui bassist mängimise lõpetab on tunda, et kogu värk on kuidagi poolik.. midagi oleks nagu puudu. :D


kui nii tohib võrrelda siis:
puhkpilliorkester - basskitarr on tuuba, soolokitarr on trompet/flööt/oboe (oleneb muusikastiilist siis:D)

vabandan kui väga mööda :D

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Myrsik wrote:Soovitan ka kogenud kidramehele riiulisse soetada või vähemalt lehitseda - varem või hiljem ju väiksed põrsad hakkavad issi/emme pillide vastu huvi tundma, siis üks mure kohe murtud :)
Algajale kitarristile väga hea kink.
Selline siis:
http://www.rahvaraamat.ee/?id=63&no=R071073
ma kaalun selle raamatu ostmist, on see seda siis kindlalt väärt?
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Post by plix15 »

kuule, Ylviste, kui Bedwettersil sinu arvates on lihtsad loos siis äkki tabbiksid mulle mõne nende ingliskeelse loo ? :lol: :lol:
trintsu
Posts: 44
Joined: 23 Dec 2007, 22:29

Post by trintsu »

hmmm...
esimene lugu mis ma üksi täielikult õppisin oli vist Muse - Unintended
aga see on aint eee... eestikeeles vist siis sõrmedega mängimine
ja esimene akordidega laul oliiii...
ma vist tahtsin õppida U2-lt midagi, aga siiski oli vist Green Day - Boulevard of Broken Dreams
Locked