Kuidas te õppisite ära enda kõige esimese akordidega loo ?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

kui nii tohib võrrelda siis:
puhkpilliorkester - basskitarr on tuuba, soolokitarr on trompet/flööt/oboe (oleneb muusikastiilist siis:D)

vabandan kui väga mööda


väga õige :) ... ma mängin puhkpilli orkestris ja olen trompeti taga ... trompeti esimene hääl paneb soolot XD .... ookok viisi , ma olen küll teine hääl aga jah . :D tuuba on bass . ;)
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
optimus
Posts: 74
Joined: 25 Oct 2006, 00:03
Location: tallinn

Post by optimus »

vist oli termika torm :)
Three S w-130, yamaha 310F, Vintage LP V100 TSB, Roland cube60
Xaero
Posts: 254
Joined: 06 Apr 2008, 15:21
Location: Rakvere

Post by Xaero »

Kui aus olla, siis polegi vist ainult akordidega lugu kunagi mänginud.
Kõige lähemale pürgib ehk Carcassi Andantino in C
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Post by plix15 »

noh Ylviste, enne olid küll nii kõva mees ja rääkisid taolist juttu, et "Bedwettersil on nii jamad ja nii lihtsad lood ", kui sa tõesti nii arvad, siis palun tabbi mulle mõni nende ingliskeelne lugu ära. 8) :D
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

plix15 wrote:noh Ylviste, enne olid küll nii kõva mees ja rääkisid taolist juttu, et "Bedwettersil on nii jamad ja nii lihtsad lood ", kui sa tõesti nii arvad, siis palun tabbi mulle mõni nende ingliskeelne lugu ära. 8) :D

sekundeerides Ylvistele: Müra pole mõtet tabida...
- EmM9 -
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Post by plix15 »

EmM9 wrote:
plix15 wrote:noh Ylviste, enne olid küll nii kõva mees ja rääkisid taolist juttu, et "Bedwettersil on nii jamad ja nii lihtsad lood ", kui sa tõesti nii arvad, siis palun tabbi mulle mõni nende ingliskeelne lugu ära. 8) :D

sekundeerides Ylvistele: Müra pole mõtet tabida...


Isver, ma ei saa aru miks nii paljud ütlevad, et Bedwetters teeb müra :shock: ja seda ka, et mitut BW lugu sa üldse TEGELIKULT kuulnud oled ( ma ei mõtle, et sa nüüd praegu peaksid neid youtube´st kuulama)
Kas te siis tõesti ei taha mulle sellist rõõmu teha ja kasvõi ÜKS ingliskeelne lugu ära tabida ?
Ja ma rääkisin Ylvistega, mitte sinuga :P
Last edited by plix15 on 10 Jun 2008, 13:15, edited 1 time in total.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Ylviste wrote:
plix15 wrote:tegelt ma ei osanud enne hästi seletada, mida ma täpselt mõtlesin :lol: ma pidasin seda silmas et ta ei mängi ainult seda akordi kolme keele peal, mida peabki nii mängima, vaid suhteliselt üle poole loo.
C- duuri mängin jah nii nagu nemad. Tegelikult ma ei oska seda seletada mida mõtlen, nii, et ma parem küsin teie tarkpeade käest uue küsimuse :D : kas keegi mulle Bedwettersi lugude akorde saaks siia kirjutada ? Olen ise otsinud, aga siin ei ole ja nendelt lehtedelt, mida ma vaadanud olen ka pole. Siin foorumis oli antud nende Reidilaxu akordid, aga tegelt tahaks rohkem neid ingliskeelseid lugusid harjutama hakata 8) :lol:



Bedwetters on jama, tähendab, selles mõttes, et nad ei ole just instrumentaalsed virtuoosid, nad mängivad väga lihtsaid lugusid, mis on enamjaolt ülilihtsa ülesehitusega ning ilma soolodeta.


Tsisteerin härra Malakianit:

It's not like the 80's, where every song had to have a solo.
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Sander.S wrote:
Ylviste wrote:
plix15 wrote:tegelt ma ei osanud enne hästi seletada, mida ma täpselt mõtlesin :lol: ma pidasin seda silmas et ta ei mängi ainult seda akordi kolme keele peal, mida peabki nii mängima, vaid suhteliselt üle poole loo.
C- duuri mängin jah nii nagu nemad. Tegelikult ma ei oska seda seletada mida mõtlen, nii, et ma parem küsin teie tarkpeade käest uue küsimuse :D : kas keegi mulle Bedwettersi lugude akorde saaks siia kirjutada ? Olen ise otsinud, aga siin ei ole ja nendelt lehtedelt, mida ma vaadanud olen ka pole. Siin foorumis oli antud nende Reidilaxu akordid, aga tegelt tahaks rohkem neid ingliskeelseid lugusid harjutama hakata 8) :lol:



Bedwetters on jama, tähendab, selles mõttes, et nad ei ole just instrumentaalsed virtuoosid, nad mängivad väga lihtsaid lugusid, mis on enamjaolt ülilihtsa ülesehitusega ning ilma soolodeta.


Tsisteerin härra Malakianit:

It's not like the 80's, where every song had to have a solo.

But we love the 80's!
morius
Posts: 32
Joined: 11 Feb 2008, 18:23

Post by morius »

plix15 wrote:
EmM9 wrote:
plix15 wrote:noh Ylviste, enne olid küll nii kõva mees ja rääkisid taolist juttu, et "Bedwettersil on nii jamad ja nii lihtsad lood ", kui sa tõesti nii arvad, siis palun tabbi mulle mõni nende ingliskeelne lugu ära. 8) :D

sekundeerides Ylvistele: Müra pole mõtet tabida...


Isver, ma ei saa aru miks nii paljud ütlevad, et Bedwetters teeb müra :shock:, peab olema dinosaurus kõrva peale astunud, et nii räägite, eelkõige mu ema ja isa :D ja seda ka, et mitut BW lugu sa üldse TEGELIKULT kuulnud oled ( ma ei mõtle, et sa nüüd praegu peaksid neid kuulama)
Kas te siis tõesti ei taha mulle sellist rõõmu teha ja kasvõi ÜKS ingliskeelne lugu ära tabida ?
Ja ma rääkisin Ylvistega, mitte sinuga :P



Ei tea dinosaurustest midagi. Mulle astus Bedwetters kõrva peale ja üsna valusalt
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Post by kaze »

morius wrote:Ei tea dinosaurustest midagi. Mulle astus Bedwetters kõrva peale ja üsna valusalt

:lol:
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

plix15 wrote:Isver, ma ei saa aru miks nii paljud ütlevad, et Bedwetters teeb müra :shock:, peab olema dinosaurus kõrva peale astunud, et nii räägite, eelkõige mu ema ja isa :D ja seda ka, et mitut BW lugu sa üldse TEGELIKULT kuulnud oled ( ma ei mõtle, et sa nüüd praegu peaksid neid kuulama)
Kas te siis tõesti ei taha mulle sellist rõõmu teha ja kasvõi ÜKS ingliskeelne lugu ära tabida ?
Ja ma rääkisin Ylvistega, mitte sinuga :P

Tegelikult päris mitut, sealhulgas ka selliseid, mida üldsus (nt sina) veel kuulnud pole...
Ma võiksin sulle rõõmu teha ja ära tabida, kui see poleks lihtsalt nii tüütu. Pealegi on tabid minu jaoks mõttetud.
Noot oleks teine asi. Ent tänapäeval (loe: bedwettersi aegu) pole inimestel enam elementaarseimat muusikalist
haritust. Ja nii nad kerjavadki tabe... Sad!

Ja tervita oma ema ning isa -- nad on tõesti targad! :)
- EmM9 -
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Post by plix15 »

Kus sina üldse tead milliseid BW laule ma kuulnud olen ja milliseid mitte ? Ja millised need laulud siis on, mida "üldsus" veel kuulnud pole ?
Ma arvan, et mu esimene BW kontsert oli juba siis kui sina Bw-st veel midagi kuulnudki polnud :D

Tegelikult mulle sobiks noodikirjas ka, ma lihtsalt mõtlesin, et võibolla oleks lihtsam see lugu ära tabida, aga tegelikult ma alustasin ka siiski nootidest.

Kahjuks/õnneks ei hakka ma enda ema ja isa tervitama, pole vaja, et nad saaksid teada ka teiste samalaadsetest arvamustest :lol: :lol:
Tegelikult Su viimane lause tegi mu päeva päris heaks :D
Last edited by plix15 on 08 Jul 2008, 19:59, edited 1 time in total.
User avatar
orion
Posts: 348
Joined: 17 Jul 2006, 18:20
Location: Tallinn
Contact:

Post by orion »

Mul oli esimene lugu(mäletan kindlalt) Animals'i House of the Rising Sun...
kitarri kätte võtsingi selle eesmärgiga, et saaks ise ka proovida seda lugu....siimaani pole pilli käest ära pannud :-D
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Post by kaze »

essa lugu mida proovima hakkasin oli master of puppets :P S6ber 6petas mingi maani ära selle(6iges tempos muidugi mängida ei suutnud. Esimene korralikult ära 6pitud lugu oli Death - Zero Tolerance vist, aga sellist aint akordidest koosnevat lugu polegi ära 6ppind. Need enamasti liiga igavad v6i ei lähe mu muusikamaitsega kokku.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

Esimene lugu...hmmm...kui vaid mäletaks :D Aga vist oli kas Krokodill Gena Sünnipäeva lugu või Tiigrikutsu.
Eks ta alguses päris hull sõrmeväänamine oli ja üldse ei kõlanud akordi moodigi..mõtlesin,et viskan pilli nurka.
Aga siis iga päev ikka proovisin ja proovisin...lõpuks midagi isegi tuli.
Locked