Tehnika: Pinch Harmonic

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Tehnika: Pinch Harmonic

Post by sguitar »

Juba tükk aega vaevab mind see võte .
Ma tean umbes kuidas ja mul tuleb see väga harva ja õrnalt välja . On kellegil mingid häid nippe või õpetusi öelda. Põhisõna on harjuta aga ikkagi . :D
Kes valdab ültse seda ?
Medika ja Overdrivega, keeled on praegu 10-52 . Medikas 1 mm .
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Minuarust suht savi, mis keeltega ja mis medikaga. St see pole nagu üldises pildis eriti oluline.

Ise ma küll kahjuks eriti seletada ei oska, kuidas seda teha. Soovitan kasutada jõudu lüües st kõvasti lüüa, mitte hellitada! Igas õpetuses ka mainitud, et medikat tuleb hoida hästi lähedalt. Overdrive toob pinch harmonicud paremini esile, kuid akusti peal kah väga vabalt tehtavad.
Mul vist mingi hetk tulid alt üles pinchid paremini isegi välja akustiga.

Seda kah veel, et ürita mängida mõnda riffi koos nendega. Niiviisi, et riffi sees on pinch, siis kiirelt ja nagu mõtlemata suudad pea igakord tabada ära õigesti. Ühe keele peal koguaeg üritades ei pruugi sugugi nii hästi õnnestuda.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Pm, ma õppisin seda nii, et kuskilt lugesin selle õpetuse selle kohta läbi, ning seal oli mainitud, et medikas peab pöidla alt välja ulatuma max. 2mm või nii. Peenem ots siis. Ja siis ma tõmbasin ühe juti endale medikale, joonlauaga ära mõõdetud, ja siis hoidsin seda nii ja harjutasin.
Üldiselt sa pead oma kätt pinch harmonicuid tehes viltu lükkama, nagu, kui keeled ülevalt alla, siis sa mängid käega veits diagonaalselt neist üle, samal ajal peaaegu, et pöidlaga keelt lüües.

Veits segane vist. :D


Üldiselt jah, pane YouTube'i pinch harmonics ja sealt saad küllaga häid näiteid ja õpetusi. Ning muidugi, kui sul midagi Zakk Wylde'i vastu pole, siis vaatan mõnda tema lugu. Suht tihti kasutab pinche.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

No tingimata ei pea hoidma isegi, olenevalt isiklikust tehnikast. Ma ei muuda oma medika hoidmist, kui mängin seda riffi sees. Sellisel juhul ma arvan, et ma pigem kallutan näppe...

Phmt ma ei lähenenud asjale üldse sellisest teoreetilisest küljest. Tuleb lihtsalt hakata harjutama ja proovima - kuidas tuleb. Lõpuks saad tunde kätte ja hakkab tulema. Kui ei saa...no siis kehtib vist tõesti murphy seadus, et "kui miski muu ei aita, loe juhendit."
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Ega nende medika flasokate kohta kehtib sama seadus, nagu naturaalsete flasolettide koha, et nad tekivad matemaatiliselt.
Naturaalsed flasoletid ala need mis XII astmelt tekivad jagavad kitarri kaela mõõtmete suhtes täpselt pooleks, mõõda või millimeetritega ära, ja VII astme flasokad täna sellele, et kael jaguneb 5ks ja V astme flasokad jagavad kaela 4 osaks jne, vastavalt sellele tekivad erinevad sageduste kordumised jne pla pla.
Ühe sõnaga kui sa teed medikaga flasokaid siis võiksid ka seda arvestad,

Okey kui sul on 22 fretine pill, siis proov lahtistel keeltel sooritada flasokaid medikaga keele peal umbes seal kohas kus peaks enam vähem asuma 24 aste. Kõlama peaks täpselt samasuguse heliga flasokas nagu V astme traadi kohalt. Niimoodi saad kohtrollida heli sarnasust

Noh ja nüüd ala kui vajutadalla kaelal II astmel mõne noodi, siis peaksid medikaga tegema flasokaid 26 astme traadi asukohal. et kalkuleerid värke, siis tulevad alati välja
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Ma just proovingi et riffide sees oleks pinche aga ma ei saa niisamagi hakkama . Ma muidu eriti jõudu ei rakendanud aga ma nüüd proovin siis niipidi .
Juutuubist ma olen ka videosi vaadatanud aga seal vahel video on ruttu-ruttu , sa aru jah ? ja vsoh. :D
Tulebki vist mingit erinevat tehnikat harjutada ja siis kokku miksida . Eks paistab, Suured tänud kõigile kes proovisid seletada. Eestikeeli flasolett siis olen ka akustipeal harjutanud, tundub veel raskem . :D
Aga mingi värk on, et oleneb kust kohal sa seda "pinchid" erinevatele kohtadel helipeade kohal tuleb erinev pinch, nagu olen arusaanud .
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Votsee on see video, mille järgi mina algul õppisin, ning pärast harjutasin ise edasi.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

sguitar wrote:Aga mingi värk on, et oleneb kust kohal sa seda "pinchid" erinevatele kohtadel helipeade kohal tuleb erinev pinch, nagu olen arusaanud .

Helipea asukohaga ei ole asi väga seotud. Pigem on helipea heaks orientatsiooniks, aga kui helipead nihutada, siis harmoonilised punktid ei nihku.
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

damageplan wrote:Votsee on see video, mille järgi mina algul õppisin, ning pärast harjutasin ise edasi.

Mis värk selle pöidalaga on? Õrnalt lasen vastu keelt ?
User avatar
Henri
Posts: 442
Joined: 08 Dec 2006, 21:23

Post by Henri »

tõmbad medikaga keelt ja siis kohe pöidlaga õrnalt vastu et ta vigisema hakkaks.
v100 > SH2N+SH4B
Marshall Guv'nor GV-2
Fender Champ
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Suht jah. Tunde/tunnetamise värk selline.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

kle kas sa lahtistelt XII astmelt oskad lahtisel keele teha flasoletti, proovi see kõlama panna ainult parema käe abil, Pärast medikaga kokku puudet keerad rannet sisse poole nii et pöial lähed vastu keelt ja flasokas kõlama läheb, Kui saad lahtiste keelte omad kõlama saad ka pikendatud (harmoonilised) flasokad tööle
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

k6ll wrote:kle kas sa lahtistelt XII astmelt oskad lahtisel keele teha flasoletti, proovi see kõlama panna ainult parema käe abil, Pärast medikaga kokku puudet keerad rannet sisse poole nii et pöial lähed vastu keelt ja flasokas kõlama läheb, Kui saad lahtiste keelte omad kõlama saad ka pikendatud (harmoonilised) flasokad tööle

'

Harjutan, vuba tuleb aga mingi väga pikalt . Mingi 3-4 sek .
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Kui sa ei taha, et see nii pikalt kõlaks, siis summuta lihtsalt kuskilt maalt ära kust sa tahad.
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

asi selge, riffides vahel tekib probleeme aga muidu tuleb küll . :D
kui aind nüüd näpud vastu peaks :D
Locked