Küsimused.

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
uim
Posts: 111
Joined: 12 Sep 2006, 13:52

Küsimused.

Post by uim »

Ok ma 2 aastat kitarri mänginud, interneti abiga olen õppinud.Oskan kõiki akorde igast positsioonist ja igast muid trikke.Solode mängimisega on mul probleeme.

kuskilt lugesin,et tähtis on meelde jätta I IV V.
G C D on I IV V .
Tekib küsimus,et miks?
Saan loogiliselt aru, et G on I, C on IV ja D on V(helirea järgi).
Sama võib öelda F B C, E A B, A D E, D G A, C F G ja B E F eks?
Mis kasu mul neist on :D ?


Siis veel selline et kui ma mõtlesin näiteks lõbusa loo akordidega D A E A. Siis mis helistikus see on?
D ? Enamasti oskan helistikku määrata aga selle loo juures hakkasin kahtlema.

Kui sooviksin D A E A akordidega loole laheda käigu peale mängima siis kuidas? Võtan lahti vastava helistiku skaalad?Kui jah siis millise peaksin valima ? neid on ju sadu. Milliseid skaalasi ma tohin ja milliseid ma ei tohi valida?

Mille järgi need skaalad üldse kokku pandud on ?

Kasutan pöialt üha tihedamalt, aga siiski tahaks seda effektiivsemalt kasutada, on ehk mõni õpetussõna jagada?

Millega jätkata kitarriõpinguid?


Päris palju küsimusi,kindlasti tuleb neid juurde :P. Kõik abi on oodatud.
Vintage V100GT -> Boss ME-20 -> Roland Microcube
Yamaha FX370C
Hohner Special 20 Harmonica
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

seal on nagu paar eksimust
FBC oleks tegelt 1 asteF,4 aste A#,5 aste C
Ja B E F on ka valesti see oleks B, E F#
Last edited by Ilves01 on 11 Jan 2008, 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
sloppy
Posts: 147
Joined: 13 Dec 2006, 22:18
Location: Tallinn

Post by sloppy »

i iv v peaks olema tavaline 12-takti bluusi järgnevus näiteks, samuti ka muudes muusikastiilides kasutatav loomulikult
kutsuge mind rokipeeruks
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Nendest rooma numbritest on niipalju kasu, et kui sa õpid loo nendega pähe, siis sa oskad seda mängida põhimõtteliselt igas helistikus. See muidugi eeldab seda, et sa oskad kähku iga helistiku helirea välja mõelda.

Võtame näiteks Ursula "Heiki". Akordid on lihtsad - C Am F G. Kui sa loo niimoodi pähe õpid, ja siis keegi ütleb, et kuule, mängi hoopis A-st seda, läheb veidi aega, enne kui kõik duurid teise helistikku transponeerida. Aga kui sa jätad loo meelde nii:
I VIm IV V
on see lihtsam. Kui öeldakse, et mängi A-st, siis saad võtta A-duuri helirea (A-B-C#-D-E-F#-G#-A) ja tead kohe, et akordid on A F#m D E.

Sellega seostub ka kuulmise järgi akordide tabamine. Kui sa seda süsteemi piisavalt kasutad, tekib sul mingi hetk aimdus, kuidas mingi akord loos kõlab. Tekib nagu mingi instinkt, mis ütleb, mis akord kuhu tulema peaks. Nii saad näiteks lugu kuulates harmoonia järgi akordid tuletada. Võib-olla küll mitte õiges helistikus (kui sul just absoluutset kuulmist pole), aga teise helistikku transponeerimine pole siis ka probleem. Või saad meloodiat kuuldes tuletada sinna peale sobivad akordid. Kõike seda ilma kitarri puutumata. Eks see sõltub loo keerukusest ka muidugi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Re: Küsimused.

Post by donkey »

uim wrote:Siis veel selline et kui ma mõtlesin näiteks lõbusa loo akordidega D A E A. Siis mis helistikus see on?
D ? Enamasti oskan helistikku määrata aga selle loo juures hakkasin kahtlema.

Pigem on see ikka la-mažooris (A).

Aga miks mitte katsetada? Noh, näiteks, sina pakkusid, et see on D's. Võta siis näiteks ette D-mažoori kolmkõla ja proovisellele mingi käik üles ehitada. Kuula, kuidas see sobib su loosse. Või siis proovi nende I IV V astme nootidega midagi teha.

Tegelikult näed, et A, D, E ongi vastavalt la-mažoori I, IV ja V astmed.

Aga alati võib proovida lihtsalt kuulmise järgi mingin käiku hakata arendama. Oma kõrv on ikka kuningas.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

jätka kitarriõpinguid mõne kitarri õpetaja juures, kes sind improviseerima õpetab
Locked