ei oska soolosi

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

ei oska soolosi

Post by eXism »

On see normaalne et olen 4 aastat kitarri mänginud ja ma ei oska mitte ühtegi kiiremat kitarri soolot ning näpud on mökud ka. Tihti ei saa ka kiiresti mägides näppudega keeltele pihta. Alustasin elektri kitarriga.

e. Seda ka, et ei tea keelte nimetusi peale e,a,d,g,b,e ja d,a,d,g,b,e ehk lahtiseid keeli tean siis. Muusikakoolis sai ka käidud, kuid õpetaja oli mingi joodik või ma ei tea aga lihtsalt kadus ära ja enam tunde ei saanud ning raha pandi ka rotti.
User avatar
pisikepoiss
Posts: 155
Joined: 27 Aug 2005, 20:44
Location: Haapsalu

Re: ei oska soolosi

Post by pisikepoiss »

eXism wrote:On see normaalne et olen 4 aastat kitarri mänginud ja ma ei oska mitte ühtegi kiiremat kitarri soolot ning näpud on mökud ka. Tihti ei saa ka kiiresti mägides näppudega keeltele pihta. Alustasin elektri kitarriga.

e. Seda ka, et ei tea keelte nimetusi peale e,a,d,g,b,e ja d,a,d,g,b,e ehk lahtiseid keeli tean siis. Muusikakoolis sai ka käidud, kuid õpetaja oli mingi joodik või ma ei tea aga lihtsalt kadus ära ja enam tunde ei saanud ning raha pandi ka rotti.



Kitarrimängu jaoks ei peagi teadma sa ideaalselt kõiki noote kaelal, kui mängimise ajal jooksevad su mõttes vaid noodid, ei ole asi päris õige. Kui mängid kitarri enda jaoks, siis ei ole ju vahet, mis meie ütleme selle kohta, kas sa oskad mängida või ei. Selleks, et heaks mängijaks saada pead armastama kitarrimängu ja nautima seda iga oma viimse keharakuga. Samas kui mängid vaid sellel eesmärgil, et kitarrifoorumitesse oma mängitud lugusid üles panna ja siis kõigist parem olla, ei ole ka asjast kasu. Sorry, mu jutt kisub kuidagi käest ära kusagil teemavälisel suunal, aga üldiselt selleks, et mängida kitarri ja soolosid, tuleb harjutada. Kui tahad kiiresti mängida, siis võta mingist tabist välja koht, mida mängitakse kiiresti ja harjuta seda. Samas ära üle pinguta, sest kui kell on juba kaks öösel ja ikka ei tule välja ja tuju juba eriti sitt, siis ei keela keegi sul selleks päevaks kitarri nurka visata. Ükski asi ei tule lihtsalt. Minuarvates on tähtsaim asi kidramängu juures motivatsioon ja eeskujud. Kui sa tead, mida sa saavutada püüad oma mänguga. Vaatad näiteks mingit ülikõva Ozzy Osbourn-i laivi ja kuulad neid imesid, mida suudab luua Zakk Wylde ja mõtled, et tahaks ka nii mängida.... Võtad lahti mõne lemmikloo tabi ja püüad seda järgi mängida, kui ei tule välja siis viskab tõesti algul üle. Kohe algul ei tasu midagi rasket võtta, mis väga kiirelt kopa ette lööb ja sinus suutmatuse tunde tekitab. Kui oled neli aastat mänginud, siis mõtle mida sa mängid, mille oled ära õppinud selle aja jooksul, mida sa suudad puhtalt ja ilusti mängida, ja siis mõtle, mida sa tahaksid saavutada ja kui ässalt sa tahaksid mängida. Ilus soolo ei sõltu alati väga kiirest ludistamisest, aga samas peab ta laulu fiilingut edasi andma ja sobima laulu. Ära mõtle kitarri mängides selle peale, kui saamatu sa oled, et soolod välja ei tule vaid harjuta, uuri netist materjale ja õpi uuse lugusi. Keegi sind kritiseerima ei tule. Ükski eliitklassi rockar ei ole sünnist saati osanud mängida. Õpi ära mõne noodi asukoht kaelal ja püüa erinevaid noote ritta laduda. Kuula kõrvaga, kui ilusti noodid ehk siis erinevad krihvivahed järjestiku vajutades sobivad. Alati ei pea mängimaõppimiseks toetuma mingile kindlale õpetusele. Meie arvamus sellest kui normaalne su mäng on ei tohiks sulle midagi tähendada. Mängid enda jaoks.

Läksin nats hoogu ja avaldasin lihtsalt mõtteid. Eelpool olevat juttu võite vabalt ignoreerida.
Last edited by pisikepoiss on 25 Dec 2007, 20:30, edited 1 time in total.
Rock N' Roll
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Täpselt. See, kui kaua sa pilli mänginud oled ei tähenda midagi. Tähendab see, mida sa selle aja jooskul ära oled suutnud teha.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Ega see polegi nii, et ükspäev mõtled, et täna tahaks kiiret soolot teha, ja annad aga okast. Steve vai ütleb ka, et kui mingit huvitavat käiku õppida siis alusta "really, really slow".
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

kas nt. Jerryc - Canon Rock oleks normaalne "väga väga aeglaselt" õppima hakata?
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

kas peab just väga kiiresti mängima? kui see on eesmärk siis püüdle selle poole, harjuta. a kui see on niisama et "võiks teha", siis pohhui ju, peaasi et tundega ja musikaalselt värk kõlaks, ja niimoodi võid ikka päris aeglaselt mängida, aga kui konkreetselt ja mõjuvalt siis pole selles mitte midagi halba, pigem head.
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

njh. mul praegune unistus ongi see laul selgeks saada nii, et ma puhtalt laulu ära mängiks.
User avatar
pisikepoiss
Posts: 155
Joined: 27 Aug 2005, 20:44
Location: Haapsalu

Post by pisikepoiss »

eXism wrote:kas nt. Jerryc - Canon Rock oleks normaalne "väga väga aeglaselt" õppima hakata?


Kas peab nii kõrge lennuga kohe alustama? See alguse poole mis seal enne seda väga kõva ludistamist on ei ole kõige raskem asi mida mängida mu arvates, kuigi ei ole ise seda mängima õppinud.
Eks vaata, kuidas hakkama saad.
Rock N' Roll
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

Ma ausalt ei tea millest alustada ju. Ma tihti improviseerin (inisen) omale siin suht ägedaid (mis kergemad on) soolosi aga ple suutnud neid mängida kuna ei tea veel sellised riffe vms.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

noh mind arendas nothing else matters kõvasti (aga alles siis, kui ma selle 100% ära olin õppinud) ja peale seda ei tundu mulle miski enam võimatu
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

Selle laulu intro ainult selge. Sa mõtled soolot eks?
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

Ahhaa.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

eXism wrote:Selle laulu intro ainult selge. Sa mõtled soolot eks?

ei loomulikult ma ei mõelnud ainult soolot sellepärast ma ytlesingi 100% loost
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

Jh... Sellest sain ka juba pikkapeale nüüd aru.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

õpi alguses kasvõi kõik shadowsi lood selgeks, siis võta lihtsamaid soolosid erinevates lugudes.
Ala õpi kasvõi Nothing else matters solo ära ja vaata mingeid lihtsalid claptoni ja black Sabbathi asju ja liigu vaikset üles poole.

Oot aga kes su kidra õps oli?
Locked