Barreed

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
karvatups
Posts: 4
Joined: 28 Feb 2008, 19:30

Post by karvatups »

mortral wrote:Kui hoiad kahte sõrme nii, et e keel (kõige alumine) võetakse kõrgema barre poolt kinni ja kõlab välja ka, siis saad Xadd6 (X6) akordi, mis minu arvates on küll päris laheda kõlaga, aga ta pole ikka siiski päris sama, mis X. Kui e keel on küll barre all aga nii õrnalt vastu sõrmlauda, et noot välja ei kõla, siis on küll õige akord, see noot on 4. keele peal dubleeritud.

Aga minu arvates on see kahe sõrmega A kuju üldse mingi pseudoakord. Võimalik et olen lihtsalt kade, sest minul kolmanda sõrme tipulüli välja ei paindu ja ma pean seda akordi tavalise neljasõrmeversioonina võtma. :D

Aga proovi nelja sõrmega ka, sealt on oluliselt lihtsam üle minna sus2, sus4 ja 7 akordile. Kasulik kui üritad meloodiat akordi sisse mängida.

Nelja sõrmega mängides jääb mul keskmise sõrme all olev keel plärisema, ta ei mahu hästi sinna vahele ära nagu.
Muidu kahe sõrmega mängides jätan esimese keele summutatult, kuna mu sõrm ei paindu nii, et e vabaks jääks.
mortral
Posts: 71
Joined: 05 Aug 2007, 17:19

Post by mortral »

Kui nelja sõrme varianti võtad, siis pane sõrmed osaliselt üksteise kohale (ülestikku), mitte üksteise kõrvale, muidu ei mahugi ära. Mul oli ka alguses sama häda, siis proovisin igast muid variante kuidas seda akordikuju võtta, aga lõpuks tulin ikka selle traditsioonilise juurde tagasi ja praegu pole enam probleemi.
karvatups
Posts: 4
Joined: 28 Feb 2008, 19:30

Post by karvatups »

Olgu, tänud. Eks ta veidi kohmakas tundub, aga küll harjun.
Locked