Saalihoki ja kitarrimäng

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

jummalst pohhui, terves kehas terve vaim, parem võiks panna äkki tartus mingi grupi kokku ja üüriks ala mingi saali ja mängiks kossu ala neljapäeviti kell 18-20 vms
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ma ise olin mitu aastat tagasi kergejõustiklane. Kaugushüppaja täpsemalt, eesti B klassi MV hõbe. Paistis, et annet mul on, aga siis tuli pillimäng. Tegin sporti veel hobi korras aasta aega pillimängu kõrvalt, kuid siis taipasin, et kahte asja korraga ei saa. Seega valisin kitarri. Ja nüüd tegelen spordiga vaid paar korda nädalas, kui ma tühjas metsas jooksmas käin. Lükkan alati midagi väga deepi peale (nt. Fran Zappa, Hendrix, Cosmosquad, Timmons etc) ja see inspireerib mind väga... 8-15 km jooksu, kaks korda nädalas ja see puhastab keha ja joostes tekivad väga hämmastavad mõtted ja emotsioonid. Nii hea on neid pärast kitarri sõrmlauale laduda...

Nii et jooksmine on küll üks asi, mis mõjub minule hästi ja puhastavalt. Vahel mõtlen, et oleks võinud sporti edasi teha, oleks reied endiselt ülijämedad ja rind kummis. Aga spordis ei leidnud ma seda, mida pakub mulle muusika.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

sama siit poolt tegin kah kunagi 9 aastat kergeraksu, tripletit, nyyd kah vahel jooksen norm värk
aga mingit kossu võiks kylll mängida, ega siis kellegil sõrmi pea sodiks lööma niisama paneks pealt jne
Unnamed
Posts: 20
Joined: 03 Sep 2007, 15:16

Post by Unnamed »

Mina olen ka selle poolt et kui spordiga tegeleda siis on hoopis kergem teisi asju teha. kordinatsioon paraneb märgatavalt, rütmitunnetus paraneb ja peale selle on tervist ka kuhjaga. Mulle just meeldib kui tuled trennist koju kere on täiesti läbi siis on vaim vaba ja inspiratsiooni voolab jõgedena :D . Ma arvan et kui ma sporti ei teeks ei oskaks ma ka sedasi kitra mängida :D . Ise teen trenni umbropsu 6 päeva nädalas. Nii et ka saalihoki peaks aitama kidramängu parandada aga kõik oleneb inimesest.
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

Unnamed wrote:Mina olen ka selle poolt et kui spordiga tegeleda siis on hoopis kergem teisi asju teha. kordinatsioon paraneb märgatavalt, rütmitunnetus paraneb ja peale selle on tervist ka kuhjaga. Mulle just meeldib kui tuled trennist koju kere on täiesti läbi siis on vaim vaba ja inspiratsiooni voolab jõgedena :D . Ma arvan et kui ma sporti ei teeks ei oskaks ma ka sedasi kitra mängida :D . Ise teen trenni umbropsu 6 päeva nädalas. Nii et ka saalihoki peaks aitama kidramängu parandada aga kõik oleneb inimesest.


ok :D
User avatar
orion
Posts: 348
Joined: 17 Jul 2006, 18:20
Location: Tallinn
Contact:

Post by orion »

Marvin wrote:Ma ise olin mitu aastat tagasi kergejõustiklane. Kaugushüppaja täpsemalt, eesti B klassi MV hõbe.

8) Ehee...mul on aastast 2000 eesti B klassi meistrivõistluste kuld kaugushüppest...
(niisama uhkustamise korras öeldud)

k6ll wrote:jummalst pohhui, terves kehas terve vaim, parem võiks panna äkki tartus mingi grupi kokku ja üüriks ala mingi saali ja mängiks kossu ala neljapäeviti kell 18-20 vms

Mina oleks tulija, kui mängumehi veel leiduks...pole sada aastat kossu mänginud! :D
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

selles suhtes jah et ma kah mingi mängu mees pole pigem selline lihtsalt pealt suruja :)

funn on vähemalt see et kui ala mingid kidra mehed mängivad siis pole niisuurt probleemi et on mingid mässiw kaalu vahed, et ala üksi mingi 65 kiloga ja siis teised mingid kaks kuubis 120 kilo. Et noh enamasti kidra mehed ühepikkused yhs kaalus kah. muusika hoiab inimesi vormis. Selles suhtes et kui mingi 5-6 tundi pilli mängida siis ei ole aega end paksuks süüa
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Igatahes eriti ei taha sport ja pillimäng kokku sobida . Mul siiamaani mingi jama vasaku käe väikse näpuga, jama on siis kui peaks kõvasti vajutama frettile ja näpp on nii poolsirge ja siis kõib sealt kõhre vms, ränk põrguvalu läbi, see on ka üks põhjus miks ma eriti ei taha väikest näppu kasutada aga vist peaks arsti poole pöörduma. Aga vigastused on kerged tulema, rasked paranema .
Washburn & Randall
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Ise teen mõõgatrenni, elik kord nädalas on õhtul teetassi tõstmine paras katsumus, kuna u kilone tasakaalustamata kaigas annab mõnuga vatti.

Kuigi mul parema käe koormus on päris tubli, ei sega see kitarrimängu (InBoil ja Smõuki trummar Karl saavad kah igati kenasti hakkama:D) - kui on probleemid, on need ehk millestki muust. Näiteks sellest, et teed miskit külma lihasega? Mõnekski kitarritehniliseks liigutuseks oleks näpusoojendus igati omal kohal.

Ja selle kossumängu teeks hea meelega ära. Ega peagi mingi ametlik põhi vs lõuna olema ega muu taoline - tahaks lihtsalt mängida. Ma ausaltöelda juba pikemat aega igatsen taolist võimalust.

Washburn archtop > VoxAC30
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Ma olen siiski sellel arvamusel, et vähene sport tuleb ikka kasuks aga regulaarne korralik jõutrenn kurnab vaimse poole väga ära. Muidugi võib asi olla täiesti individuaalne aga mulle ei sobi need mõlemad asjad täies mahus koos. Samas vahest võrkpalli mängimisele ja jooksmas käimisele küll kätt ette ei löö.
User avatar
pirelli
Posts: 91
Joined: 15 Jun 2007, 13:01

Post by pirelli »

Sport ei tee küll midagi halba, kui just vigastusi ei teki... Keegi eespool rääkis, et teeb jõusaali ja ajab sellega lihased pingesse ja see ei mõju hästi jne... Sellega on lood nii, et tegelikult ei tohi sport lihaseid pingesse ajada, kui ajab, siis tehakse valesti midagi ja see ei ole millelegi kasulik... Ka füüsisele mitte... Tuleb teha venitusi ja lõdvestusi ja siis on trennil mingi mõte kah sees... Niisama muskli pumpamisest ei ole jah kasu... Pigem kahju.
Sport lõdvastab ja vabastab füüsilistest pigetest, mis omakorda mõjutavad ka ajutegevust ning seejuures ka loovust... Et siis: sport on kasulik ka muusikutele, aga ainult siis, kui seda õigesti teha... :)
If You Don't Live For Something You Die For Nothing
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

oot on tartus kellegil kuskil saalis tutvusi? Ala kooli korvpalli saalis et saaks üüri aega, tavaliselt on need kõik täis aga äkki on kuskl vaba aega?
skrew
Posts: 73
Joined: 10 Nov 2008, 16:44

Re: Saalihoki ja kitarrimäng

Post by skrew »

Ma mängin kah saalihokit ja olen väravavaht, teinekord on jama küll kui trennis vastu näppe saad ja järgmine päev on esinemine :D
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Re: Saalihoki ja kitarrimäng

Post by Thule »

Kindlasti midagi mõjutavad, näiteks jõudus tehes tunnen ma küll kuidas näpud lähevad tuimemaks ja kangemaks, siis peab alati igast käe ja näpuharjutusi tegema et kitarri normaalselt mängida saaks.
User avatar
Az
Posts: 208
Joined: 23 Sep 2008, 16:22

Re: Saalihoki ja kitarrimäng

Post by Az »

saalihokiga see värk et võid valusalt hokikepiga pikki näppe saada,mis ei ole just eriti meeldiv tunne
Locked