Kust õppida kitra?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Err... Võtan oma sõnad tagasi. Tähelepanu vajadus :? ?
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Ja ma usun, et loo autoril tuleb lugu kindlasti paremini välja, kui minul :D
Matu, second that :D
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
Archi
Posts: 3
Joined: 04 May 2007, 09:37

Post by Archi »

postitasin teema ja küsisin kust õppida kitra aga vastust pole saanud. olen nüüd omadega niiakugele jõudnud et osad noodid on selged. aga nüüd läheb asi igavaks, edasi mis saab? ei oska neid piisavalt kiiresti vahetada et mingit lugugi mängida. ma vist arvan et peaks kuskil mõned tunnid võtma!
User avatar
Kuradisarv
Posts: 76
Joined: 25 Oct 2006, 16:38
Location: Rapla

Post by Kuradisarv »

Ma ütleksin pigem, et õpi akorde ja nootide vahetamise kiiremaks muutmiseks tuleb teha ainult üht: Harjutada! :D Ega see, et sa tunde võtad sulle kohe mingit supermani noodivahetus kiirust ei anna. Algul peab ikka roppu moodi vaeva nägema ja küll siis tuleb ka armastus(siinkohal oskus) :D Mängi lihtsalt erinevaid noodi(akordi) vahetusi kordi ja kordi üle kuni lõpuks tulevad kergelt.
duadan
Posts: 1
Joined: 01 Aug 2007, 09:56

Post by duadan »

Selline raamat nagu Heiki Mätlik "Klassikaline kitarrimäng" ('91) ... kuidas see sobiks algajal, asi selles, et mulle soovitati mätliku akustilist kitarri, kuid seda võimatu saada, kui ei valda soomekeelt :(
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

raamatukogust
Ylviste
Posts: 25
Joined: 05 Feb 2007, 20:52

Post by Ylviste »

No ikkagi kitarri, kui välja jätta klassikaline kitarr, siis seda õpitakse ikkagi omal käel ja muidu heaks kitarristiks saadakse ainult siis kui õpitakse kuulmise järgi. Lihtsalt õpi need põhilisemad akordid ära ja lihtsalt istu maha ja kuula ja siis tee kitarri peal järgi ja muidugi läheb kaua aega kuid nii arendad korraga nii tehnilist oskust kui ka kuulmisoskust ja see toob kaasa muidugi ka hea improviseerimise- ja lugude kirjutamise võime. See on lihtsalt bluusi ja roki ja ka popi traditsioon, et muusikat õpitakse kuulmise järgi.
Allkiri puudub.
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

gitara wrote:diktaator teeb teitega siin lolli nalja
vörrelge siia üles riputatud lugu
http://www.hot.ee/nuterdo/Muusika/kevad.mp3
sellega
http://www.hot.ee/petzermp3/kevad.mp3

pärineb Vaido Petseri lehelt
http://www.hot.ee/petzer/mp3.html

oot oot... poisid... kes ütles et mina selle sisse mängisin... see on vaido petseri mängitud, ma polegi öelnud et see minu oma oleks! Loe minu postitus uuesti üle ja kas sa näed seal midagi mis viitaks selle näite kuulumist mulle?
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

minaolen
Posts: 7
Joined: 11 Dec 2007, 21:42

Post by minaolen »

kitarrikool.eu :D
on ka hea koht kust saab kitarri õppida :D
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

ok ma saan aru, et tuleb harjutada mängimist, aga kuidas harjutada? kuidas tuleks kõige paremini läheneda sellele?
mul on endal ka mingine ettekujutus, et kõigepealt käe ja sõrmede lihased tuleks välja treenida, et oleks kergem ja mugavam liikuda. ühte harjutust ma õppisin siin. http://youtube.com/watch?v=cf7OTbl__aU
sellised harjutamisvideod kuluksid marjaks ära küll, just sellised kergemad akustilise kitarri jaoks. niiet kui te teate mõnda harjutust, siis palun ärge hoidke seda saladuses. :)
kas aga parema käe jaoks ka mingisuguseid harjutusi on mõeldud?
edasi kui see on saavutatud, olenevalt kui palju ma harjutan, siis selgeks õppida kõik duurid(ehk heliread, toonid? :? :lol: ). mina tahan saavutada sellist taset kus ollakse kitarriga täielik üks ja see mängimine tuleks iseenesest nagu, you know what i mean?
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Vaata john petrucci rock discipline, ja loe ka ta sisse juhatuses olev tekst läbi, mis võtab kogu harjutamis süsteemi kokku. Lisaks on tal ka teine raamat, Wild Stringdoom, Aga video.google.com on petrucci discipline üleval, et vaata läbi.
geeks
Posts: 1
Joined: 16 Mar 2008, 18:13
Location: avinurme

Post by geeks »

RavenK
Posts: 8
Joined: 13 Sep 2008, 21:25

Post by RavenK »

Tere. Kas Raplas või Pärnus on kohta kus täiskasvanutele kitra õpetatakse?
Tommy17
Posts: 1
Joined: 21 Sep 2008, 16:39

Post by Tommy17 »

C F G
Ei tea, kuis jumalaga on mul asjalood,
Am F G
kuid vahel tundub - keegi nagu aitab,
E A A7 A
et sinuga siin tohin olla koos
C F G
ja tunnen, kuidas keegi suur meid paitab.
G# A# D# C#m
Ja südames on mingid asjalood.
G# A# F#
Seal pole enam nii, kui oli varem
F#m E D A
Üks lootus minus õrna võrku koob,
C
mis kuulen nüüd või näen, on järjest parem.



tere.
mul on küll loll küsimus aga kuidas peab parem käsi liikuma, kas lihtsalt üles alla, või mille järgi ma seda määran.vasakuga võtan akordi.

eriti ei oska mängide, ning keegi võiks öelda.. suured tänud.

ärge pahaseks saage.. :oops:
Locked