Sweeping

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
elektri
Posts: 324
Joined: 04 Feb 2007, 21:21
Location: Pärnu

Sweeping

Post by elektri »

Ei leidnud seda siit igatahes...


kuidas läheb sweepinguga? minu arust üks raskemaid kitarritehnikaid, kuidagi õpin, aga välja korralikult veel küll ei tuleei tule.
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Ma sain sweepimise mingi 2 nädalaga selgeks (mitte et kohe retsilt sdreddiks vaid põhi asjad sain selgeks)

Sellega on nii et kui selgeks saad siis edasi läheb juba kergemalt (teiste arpegiotega)

muidu netis õpetustes mainitakse palju et tuleks jälgida parema käe liigumist... mina leian et see ei pea eriti paika tuleks ikka jälgida vasakut kätt (seda kätt millega keeli alla vajutad)

ja mis seal siis ikka hakkad aeglaselt proovima ja kui tunned et juba selle tempoga oskad siis ehitad kiirust seni kuni tahad. Soovitatavalt võiks alustada 3-4 keelega (esimeste keelega)

siin yks hea harjutus

Image

siin üks näide millise sweepi ma mõtlesin kogemata
(kasutan ka tapingut)
SIIN
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Guugelda või otsi Youtubes "sweeping" Leiad piisavalt infi. Ja kui mai eksi, siis peaks siin foorumis ka olema sellest juttu olnud varem.
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Võid otsida ka "Sweep picking" nime alt. :D
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

siin on suht mõnusaid sweepi harjutusi (ja õpetusi, seletusi): http://www.ultimate-guitar.com/lessons/soloing/soloing_in_illustrations.html
üldiselt sweep picking ongi medika liikumise poolest sarnane akordide mängimisega(ainult aeeglasemalt), aga kõlada lastakse ainult ühel keelel korraga.
User avatar
elektri
Posts: 324
Joined: 04 Feb 2007, 21:21
Location: Pärnu

Post by elektri »

minu arust peaks ka just vasakut k2tt j2lgima.
mingi kolme keelega nagu ei olegi raske, aga yle viie on vastik, isegi, kui n2pud 6igesti on, j22vad ikka viiendast esimesele minne vahepealsed keeled vahepeal k6lama ja undama. ilgelt n2rvidele k2ib :)
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Ma olen ka mitu korda alustanud sweep pickingu õppimist, aga kunagi ei suuda püsida selle juures, täiega närvi ajab, kui mõni keel helisema jääb või ei suuda ühe näpuga mitut keelt alla vajutada.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
beckisagod
Posts: 109
Joined: 10 Jan 2006, 18:27

Post by beckisagod »

Ega see, et paremat kätt tuleb jälgida, ei tähenda, et sa seda ainiti vahtima pead. Point on ikkagi selles, et sa korralikult summutad sellega ja et liikumine oleks ühtlane, sest muidu tuleb kiiruse tõustes välja ainult pudru ja kapsad.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

aeglasemalt tuleb mängida seljuhul. nii et kõik klapiks. mitte et mul endal sweep täiesti selge oleks. aga üldiselt ikka kui sa õpid enda arust mõnusalt suurel kiirusel, arvates et kui selgeks saab siis enam ei teki üleliigseid helisid, pigem harjuvad need seda enam sisse, algul sellise tempoga et kõik ikka ilusti välja tuleks, ja siis perfektselt mängides vaikselt tempot tõstes.
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

beckisagod wrote:Ega see, et paremat kätt tuleb jälgida, ei tähenda, et sa seda ainiti vahtima pead. Point on ikkagi selles, et sa korralikult summutad sellega ja et liikumine oleks ühtlane, sest muidu tuleb kiiruse tõustes välja ainult pudru ja kapsad.


Tingimata ei pea parema käega summutama... mina muidugi summutan kuna ma algaja aga väga paljud mängivad nii et ei summuta ja tuleb väga puhas heli.

küllap nad summutavad siis vasaku käega kuidagi
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Hentsik wrote:Oot oot. Mismoodi see summutamine käib. Vaatasin videosid, aga ei panud tähele, et midagi summutataks. Parema käega siis? Nagu Palm-mute? Käeküljaga...


jepp just nii.. aga mina summutan pöidla servaga
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

VintageLP wrote:siin üks näide millise sweepi ma mõtlesin kogemata
(kasutan ka tapingut)
SIIN


Ma pole küll sweepimisega tegelenud (ei leia mõtet hakata seda õppima), aga kuidas on võimalik sweepimise ajal tappida?
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Marvin wrote:
VintageLP wrote:siin üks näide millise sweepi ma mõtlesin kogemata
(kasutan ka tapingut)
SIIN


Ma pole küll sweepimisega tegelenud (ei leia mõtet hakata seda õppima), aga kuidas on võimalik sweepimise ajal tappida?


tegelt sa ei tapigi otseselt sweebi ajal vaid umbes et teed sweebi siis tapid siis sweebid edasi

siit saad umbes aru
http://youtube.com/watch?v=zQzOKVotvCQ
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

VintageLP wrote:tegelt sa ei tapigi otseselt sweebi ajal vaid umbes et teed sweebi siis tapid siis sweebid edasi

siit saad umbes aru
http://youtube.com/watch?v=zQzOKVotvCQ


Tegelikult ma tähti närida tahtsingi. See, mida sina tapinguks nimetad, on tegelikult parema käe "hammer-on" ja "pull-off"-id. See mõiste on sassis juba kaheksakümnendatest. Taping on see, kui sa krihvi peale harmoonilisest punktist (enamjaolt oktavist) sõrmega lööd ja sõrmel tagasi põrgata lased. Definineerida ma hästi ei oska, nii et vabandan, aga seda kasutas palju Van Halen, näiteks Women In Love intros.
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Marvin wrote:
VintageLP wrote:tegelt sa ei tapigi otseselt sweebi ajal vaid umbes et teed sweebi siis tapid siis sweebid edasi

siit saad umbes aru
http://youtube.com/watch?v=zQzOKVotvCQ


Tegelikult ma tähti närida tahtsingi. See, mida sina tapinguks nimetad, on tegelikult parema käe "hammer-on" ja "pull-off"-id. See mõiste on sassis juba kaheksakümnendatest. Taping on see, kui sa krihvi peale harmoonilisest punktist (enamjaolt oktavist) sõrmega lööd ja sõrmel tagasi põrgata lased. Definineerida ma hästi ei oska, nii et vabandan, aga seda kasutas palju Van Halen, näiteks Women In Love intros.


siin tiba lugemist kõigile keda huvitab
http://en.wikipedia.org/wiki/Guitar_tapping
Locked