Oleks nagu hullult abi vaja!

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
katalata
Posts: 4
Joined: 17 Mar 2007, 12:17

Oleks nagu hullult abi vaja!

Post by katalata »

Tere. Ma sain nüüd endale eile kitarri ja olen nagu täiega algaja. Kitarr on enam vähem endal ära häälestatud, nii, kuidas oskasin ja nüüd siis mõtlesin, et registreerin siia foorumisse, et teilt natuke abi küsida.
Mul oleks väga vaja teada, kas ise on võimalik raamatute ja interneti lehekülgede järgi kitarri mängimine selgeks õppida, või peaksin mingisguse õpetaja juurde minema? Ma käisin raamatukogus ja sealt võtsin paar raamatut ja lasin veidi materjali ka internetist mõnel kitarri kohta käivast leheküljest välja.
Teiseks oleks vaja teada, kas on ka muid võimalusi, peale medika ja palja käe, et mängida kitarri. Kuidas see keeltele mõjub, kui mängida mingi muu plastikust asjaga???
Tahtsin küsida, et palju ka medikad maksavad praegu, on keegi kursis?
Ja kas ma pean õppima absoluutselt kõik kitarri akordid pähe, et lõpuks ilusti ilma pausideta mängida???
Mul on tegelt veel nii palju küsimusi, aga äkki ajan teid siin vaikselt juba närvi. Nagu mulle kingiti see kitarr nii ruttu, et ma ise ka ei teadnud, mis mind ees ootab. Nüüd on siis mul teie abi vaja. Aitäh vastajatele. :)
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Re: Oleks nagu hullult abi vaja!

Post by gitara »

katalata wrote:Kuidas see keeltele mõjub, kui mängida mingi muu plastikust asjaga???

Mina löikasin ükskord, kui majapidamises medikad köik otsa olid löppend, vanadest magnetkaartidest medikaid välja. Tulid just siukse kujuga nagu soovisin, paksus sobib ka suurepäraselt ja nüüd ei tahagi enam poest osta. Pangakaardil ja haigekassa kaardil on sissepressitud numbrid ja tähed, need on eriti head, ei lase medikal näppude vahelt ära libiseda.
katalata
Posts: 4
Joined: 17 Mar 2007, 12:17

Post by katalata »

Okei, tänks teile. :)
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Sõltub mida sa mängid. Lihtsa strummimise jaoks on vb magnetkaart hea, aga ta kulub hirmus kiiresti või murdub etteaimamatult. Kui aga meloodiat vaja mängida, siis minule pehmed (alla 0.8mm) medikad ei kõlba, ise mängin 1mm medikaga kogu aeg. Sa võid ju poes proovida, mis sulle mänguasendis sobib, kindlasti sul lubatakse neid proovida.
katalata
Posts: 4
Joined: 17 Mar 2007, 12:17

Post by katalata »

Ok, tänks män.
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Pisuut minu filosoofiat.

Siis kui sulle su kyyned t2htsad on, siis soovitaks t6esti alustada pinistamist medikaga. Mis ta maksab m6ni 15 krooni, kui seda 2ra ei kaota, siis kestab kuid.

Ja yldse, ma ei soovitaks hakata kohe mingite akordidega jurama, kui yhegi teise pilliga kogemusi pole. Alusta yhel keelel, proovi k6rva j2rgi mingi lihtsam v6i tuntum meloodia j2rgi pinistada. V6i veel parem, mingi loo j2rgi tinistada - harjutab nii 6igete nootide leidmist kui rytmitunnetust.

2ra nende tablatuuridega jamama hakka kohe, need tulevad hiljem. Siis, 6pi selgeks j2rgmised akordid>

G, C, D, Em, Am ning kui k2el tugevus hakkab tekkima, Bm

Kui need selged, siis p6him6tteliselt saad nende akordidega m2ngida 2ra iga loo, milles modulatsiooni ehk helistiku vahetust ei ole. Seda kyll iga laulu originaalhelistikkuu vajadusel muutes.


Siis, kui professionaalsus hhakkab tekkima, j2ta meelde see>

I IV V

ehk teoreetiliselt k6ik, mida kitarrim2ngija akordidest peab teadma. Need on astmed, (rooma numbrites), lihtsaim viis teoreetiliselt m6eldes akorde leiutada ja neid lauludesse sobitada.

Lihtsalt j2ta meelde see seos nyyd. 2ra pyyagi praegu aru saada selle vajadusest.

G C D on sama mis I IV V


Nii, j2i meelde. Kui ykskord matsu jagad ise mis see t2hendab, siis on ilgelt hea tunne.


Ja veel see, et lindista ennast. Kuula seda. Kui sulle meeldib, mis sa kuuled, siis 2ra enam kunagi kitarri m2ngi. Kui sulle ikka meeldib, siis mine kusagile foorumisse, kirjuta k6igile, et oled 5 aastat m2nginud proff, tee kellegi pala maap6hja maha ja siis lase enda oma arvustada - saad kohe t2pselt teada mis on 6ige ja mis on vale. Aga ikkagi on parem ise olla iseenda kriitik. Niimoodi paraneb kvaliteet k6ige paremini.

Ma ei ytlend seda selleks, et sa kunagi yhtegi lugu ei lindistaks, ole lihtsalt endaga aus ja natuke karm. 2ra lase liiga paljuu vigu tekkida, proovi k6igist lahti saada, nendest, mis peale 20ndat katset 2ra ei l2he, sitta nendega, las tulla. Kyll kunagi. Muidu l6petad nagu enamus neid n6 eesti superstaare, kes siiralt usuvad, et nad on ilgelt tasemel, kuna s6brad ytlesid. S6brad on ilgelt salakavalad - sinu nina ees kiidavad su m2ngu taevani kuid tegelikult m6tlevad oopis teisiti.

Aga soovin eduu harjutamisel.
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
katalata
Posts: 4
Joined: 17 Mar 2007, 12:17

Post by katalata »

Tõesti tänks. Mul on juba kõik need akordid G, C, D, Em, Am ja ka Bm täitsa pähe kulunud. :) Ja ma proovin siis nendesr roomanumbritest ka sotti saada. Igatahes suur tänks. : )
Omen
Posts: 22
Joined: 13 Sep 2007, 22:07

Post by Omen »

wahur wrote:Pisuut minu filosoofiat.



hehh... see on jah suht tõsine teema juba. Minu jaoks veits liiga... spartalik?
Ma mängin ikka lõbu pärast ja nii.
Ju siis on sul tõsisemad sihid.
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

Kõiki akorde ei ole vaja pähe õppida, neid on selleks liiga palju. Põhiakordid võiksid jah peas olla + nende erinevad positsioonid üle kogu kaela. Keerulisemaid akrode võid ise tuletada, kui teooriaga viitsid vaeva näha.

Lisaks lihtsalt akordide mängimisele võid ka tabulatuuri lugemise selgeks õppida, saad ka meloodiaid mängida. Noodikirja sul vaevalt vaja läheb.
janar17
Posts: 73
Joined: 23 Oct 2006, 17:23

Post by janar17 »

http://www.justinguitar.com/html/beginners.html

Niipalju kui ise olen vaadanud tundub see siuke tore koht olevat. Tasuta video tunnid. :roll:
Algaja , algaja
User avatar
Little Chair
Posts: 12
Joined: 16 Jan 2008, 23:56
Location: Pärnu
Contact:

Post by Little Chair »

Ma soovitan ka soojalt minna kuskile raamatupoodi (näitex apollo) ja osta sealt selline raamat nagu "Akordide piibel"
Seal on kõik akordid olemas+erinevad võtted ja ka erineva stiili järgi, et mis sulle rohkem meeldib.
See peaks maksma umbes 250.- aga tasub ära.
Ibanez GRG-170 DX SL GRG Serie
Locked