Tabide lugemine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
the-tuuli
Posts: 18
Joined: 07 Aug 2006, 22:05

Tabide lugemine

Postby the-tuuli » 04 Mar 2007, 00:40

Niiviisi, enne kui keegi ütlema hakkab, et "selliseid teemasid juba on olnud", oodake natuke.
Jah ma tean, et kitarr.astar.ee's on tabide lugemise õpetus. Olen seda juba mitu korda lugenud, aga ma tundsin siiski, et ma vajan rubriiki "aga kui ma ikkagi aru ei saanud" või siis vähemalt tekkis mul paar lisaküsimust (a)
Nagu mõistate, olen algaja. Tegin lihtsa talupoja loogikaga omaarust endale selgeks, kuidas neid lugema peab. Proovisin, ei kõlanud nagu üldse ilusti. Seejärel sain jutule ühe tüübiga, kes mulle inglise keeles seda sama värki paberi peal seletas, jõudsin nii kaugele, et sain aru, mida need numbrid seal tähendavad ;D
Ühesõnaga, kui võtta see sama näide:

E|0--------
B|--1----------
G|----2--------
D|------3------
A|-------------
E|-------------
täpsemalt öeldes, 0 tähendab seda, et tõmbad kõige peenema keele vabat keelt ja ainult seda. Järgmiseks tõmbad teise keele esimest astet või esimest vahet jne. Mida rohkem "---" seda kauem noot kõlab.

(kopipeistitud kitarr.astari õpetusest)
Nii, et nagu:
esimesest ma saan aru, tõmban kõige peenemat vabat keelt ja ainult seda.
Teine...kas ma pean panema vasakul käel mingi sõrme B keele 1messe vahesse ja siis parema käega ainult seda altpoolt teist ehk siis B keelt tõmbama ?
Ja kui kaua see üks noot kestab ?:$

Ma proovisin ühte lugu alustada oma loogika järgi(võtsin vist esiteks liiga raske pähkli kah) ja tundus, et vasaku käe sõrmed peavad küll väga kiiresti liikuma seal koguaeg, on see õige ?

Aitäh, kes aitab.

User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Postby hentsbng » 04 Mar 2007, 13:58


the-tuuli
Posts: 18
Joined: 07 Aug 2006, 22:05

Postby the-tuuli » 04 Mar 2007, 14:26


User avatar
robi66
Posts: 237
Joined: 24 Nov 2006, 09:32

Postby robi66 » 12 Mar 2007, 14:49

Sepapoisse :wink:
siin foorumis olemas selle loo tabe! :wink: