Artificial/natural harmonics

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Artificial/natural harmonics

Post by Cheehad »

Kuidas teete ?
Jagaks näpunäiteid ?
Artificial harmonics: Ise üritan nii teha, et hoian pöilalt õrnalt medika tagant väljas ja medikat hoian natuke rohkem vertikaalselt kui tavaliselt, aga krt se ei õnnestu eriti. Noh muidugi seda peab sitaks harjutama ka.
Juhuks kui keegi ei tea mis see on.
Artificial picking on ainult el. kidraga tehtav. Et kui mängid ühe noodi ja õrnalt lähed uuesti keelele pihta, siis teeb väga kõrge heli. Proovige. Mängige näiteks üks noot ja vajutage sõrmega õrnalt keele pihta. Peaks tekkima. Soovitatav on peenematel keeltel seda proovida. Aga omandatav peaks see oskus olema nii, et kohe kui keelt tõmbad siis tuleb kõrge heli.
Natural harmonics: See peaks olema ka tavalisel akustilise kitarril tehtav. Paned õma sõrme keele peale, aga paned niimoodi et oled ainult vastus ja siis kui teise käega keelt tõmbad siis ruttu tõmbad sõrme keele pealt ära. Peaks kena flöödilik hääl tekkima. Ajastus on väga tähtis.
Üks leht ka mis leidsin http://www.supersonic.net/guitar/lessons/lesson-11.htm
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Re: Artificial/natural harmonics

Post by ddes3 »

Cheehad wrote:...
Natural harmonics: See peaks olema ka tavalisel akustilise kitarril tehtav. Paned õma sõrme keele peale, aga paned niimoodi et oled ainult vastus ja siis kui teise käega keelt tõmbad siis ruttu tõmbad sõrme keele pealt ära. Peaks kena flöödilik hääl tekkima. Ajastus on väga tähtis.
Üks leht ka mis leidsin http://www.supersonic.net/guitar/lessons/lesson-11.htm
Flažolette saab ainult 5, 7 ja 12 krihvil teha. Isegi üks laul/Tabulatuur on mul olemas. Ei ole rasket midagi.
Seda peab tegema krihvi metall osa pealset õrnalt puudutades, mitte krihvi vahele.

Ja muideks ma mängin akustilisega.
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

Ei naturali ma oskan, see jah lihtne.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

kõik flasoletid on tehtavad ka akustilistel pillidel, oleneb kõik tehnilisest oskusest.
zomps
Site Admin
Posts: 130
Joined: 13 Mar 2005, 12:05

Post by zomps »

Esimest varianti teen ma järgnevalt,
kui keelt mediaatoriga tõmban siis põidla esimese lüliga puudutan
vastu keelt
aga see kõik olenem inimese enda anatoomiast ja mugavusest :D


üks veel huvitav flasolet on selline, et
mängides mingit meloodiat/soolot siis jätta üks noot vasaku käe näpu all
kõlama ja siis parema käe näpu otsaga puudtada kuskil 20 - 24(oleneb mis tooni vaja) astmel keelt õrnalt
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Artificial/natural harmonics

Post by Faded »

ddes3 wrote:Flažolette saab ainult 5, 7 ja 12 krihvil teha.


:roll:
Saab ka muudel. 4. ja 9. aste näiteks, mis annavad sama tooni muuseas. Ja 12.-st üles minnes saab ka veel mitmel astmel (16. 19. ja 24.) ning muidugi ka kõlaava/helipeade kohal.
Ning tegelikult annab iga keel igas kohas puudutades mingi tooni, enamasti küll liiga vaikse, et kuulda.

Flažolette on kasutatud näiteks Dagö lugudes "Toiduklubi" ja "Hiired tuules", Genialistide "Leekivas armastuses" ning Pantokraatori lugudes "Tuba tuules" ning "Tule tagasi, helmemänd".
Jah, sai lihtsalt jutujätkuks mainitud :P
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Re: Artificial/natural harmonics

Post by ddes3 »

Faded wrote:
ddes3 wrote:Flažolette saab ainult 5, 7 ja 12 krihvil teha.


:roll:
Saab ka muudel. 4. ja 9. aste näiteks, mis annavad sama tooni muuseas. Ja 12.-st üles minnes saab ka veel mitmel astmel (16. 19. ja 24.) ning muidugi ka kõlaava/helipeade kohal.
Ning tegelikult annab iga keel igas kohas puudutades mingi tooni, enamasti küll liiga vaikse, et kuulda. ...
4. ja 9. on juba päris raske minu jaoks. Ei ole eriti midagi kuulda. Kõlaava peal saab ka jah, saan mina hakkama tähendab :D

mul kitarril on ainult 21 krihhvi :D Ei saa väga kaugele minna
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

4. ja 9. on raskemad jah, aga mitte ülemäära. Ma kasutan 4. astme flažoletti G-keelel näiteks häälestamiseks. (muidu on 5. astme ja järgmise keele 7. astme põhjal).

Edit: praegu üle lugedes ma ei saa ise ka eriti aru, mida ma kirjutasin :P
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked