Algaja küsimused :)

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
hendrikk
Posts: 7
Joined: 17 Aug 2013, 02:07
Location: Tallinn, 55611303

Algaja küsimused :)

Postby hendrikk » 17 Aug 2013, 02:12

Tere,

sorri, kui valesse kohta teema teen, kuid enne kitarri soetamist ja õppima asumist küsiks paar küsimust:

Nimelt, mulle on alati meeldinud Jimi Hendrixi stiil ning umbes 2 aastat juba olen mõelnud, et võiks osata tema lugusid kidra peal mängida, nüüd kui on vaba raha siis mõtlesin miks mitte lõpuks kätte võtta ja hakata õppima.

Tahakski teada, et millist odavat kitarri ja ampi soovitate algajale ? Ma kuigipalju muusikat jagan, õde on kanneldaja, niiet temalt saab alati abi küsida, kuid praegu on asi kitarri valimise taga.
Endale jäi silma Stagg S350, mis on fender strati moodi, kuid ampidest (ja nende vajalikkusest algajale) ma ei tea midagi.

Igatahes, andke julgelt soovitusi ja nõu! :)

e// http://www.stanfordmusic.ee/et/componen ... b?sef=hcfp
Selline kitarr jäi ka silma :)

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Algaja küsimused :)

Postby iRLK » 17 Aug 2013, 03:53

staggid ja bullet on pehmelt öeldes põllukündmismaterjal aga kui katsetuse mõttes võtta, kartes, et äkki jääb nurka seisma siis nende peal proovida saab küll ja veel, aga üldjuhul kui vähegi huvi on asjaga tegeleda, siis vast oleks mõistlik silm kinni suruda korra ja võtta ülemise otsa squieri classic vibe vms osta... võimudega on ka nii, et kodus huvipärast harjutamiseks ajab vast iga võim asja ära, microcube-d on suht popid oma kuulikindlusega aga nö "õige saundi" jaoks oleks vast ikka lampvõimu vaja, aga sellist asja vaikselt kodusmängimiseks pole ka mõtet soetada... isiklikult ajasin ka enamvähem sellist henrix/jack white saundi kuid ka head puhast saundi taskukohaselt taga, squier classic vibe tele costum uuestpeast läks ~400, kasutatult liigub neid ka ~250 kanti, odava kasutatud 50W piivi lampkombo sain 220ga (hendrix kasutab enamasti marshalli lampvõime ainult, need on vähe kurjema saundiga lihtsalt öeldes) ja sellise julma ülevõimendatud saundi saamiseks on vaja ka fuzz-pedaali, big muff pi on pmst hendrixile disainitud kunagi, ma leidsin kasutatult 40ga, uuest peast vist ~80

muidu odavamate pillide seas võib ka alati olla mõni selline mis on lihtsalt hästi välja kukkunud, igaljuhul pildijärgi pilli valida ei ole mõtet, poodi tuleb minna ja katsuda, kaelu tehakse erineva jämeduse ja kujuga, tuleb leida mugav ja pill peaks kõlalt sulle endale meeldima ka ikka, ise ei mõika veel, siis poes kindlasti müüa on nõus mängima neid ka ikka, et saaksid kuulda mis häält ka teeb onju :D

aga edu :) hendrixit muidugi keegi esimest korda pilli kätte võttes kohe ei mängi, mängutehnika saab nii selgeks ~pool aastat igapäev paar tundi harjutades, niiet kannatust, kannatust ja veel kord kannatust on vaja alguses :)

hendrikk
Posts: 7
Joined: 17 Aug 2013, 02:07
Location: Tallinn, 55611303

Re: Algaja küsimused :)

Postby hendrikk » 17 Aug 2013, 05:04

ei raatsi eriti hingehinda raisata esimese kitarri peale.

mõtlesin, et 120 eurine kidra ja 50 eurine amp peaks käima kah, või ei ? :D

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Algaja küsimused :)

Postby iRLK » 17 Aug 2013, 11:25

käima peaks vast ikka, ega seisma ei jää ja eest ära ka ei jookse :D

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: Algaja küsimused :)

Postby k6ll » 17 Aug 2013, 20:14

Head tossud parandavad Pavel Loskutovi maratoni tulemust võibolla kümne minuti võrra. Selleks, et hästi maratone joosta on vaja palju treenida. Minu arust võid ka odava pilliga mängida, oluline on harjutamine (treening). Kõige pealt on vaja maratoni (42,2 km) tulemus saada 2h 35 minutit peale ja siis tuleks mõelda, kas ülihea varustusega saab veel minuteid kärpida. Näe päevas 4 tundi vaeva (süsteemselt vaeva) ja kahe aastaga mängib paremini kui Jimi Hendrix. Nii et kui oled kokkuvõtteks õppinud ja harjutanud kokku 4 x 365 = 1460 tundi peaksid olema parem kui Hendrix. Võta omale harjutuspäevik ja kirjuta ülesse kui palju harjutasid, mida tegid, mida tahad veel õppida, mis asju pead õppima, et mängida nagu hendrix jne. Nii jõuad eesmärgile kiiremini lähemale.

s01id
Posts: 74
Joined: 26 Feb 2012, 17:56

Re: Algaja küsimused :)

Postby s01id » 17 Aug 2013, 21:45